Keemilised elemendid: maailmas tuntud aatomite visuaalne avastusretk
10
1 hindaja

13. Keemilised elemendid: maailmas tuntud aatomite visuaalne avastusretk
Gray Theodore

Kui keemilised elemendid olid sinu jaoks siiani suhteliselt arusaamatud, siis peale selle raamatu lugemist on, või võiks olla kõik selge.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne:
Läti: 1000 küsimust ja vastust
5.3
4 hindajat

14. Läti: 1000 küsimust ja vastust
Lembit Ainsoo, Uno Ainsoo

Mida me teame Lätist ja lätlastest? Midagi ikka. Nõukogude ajal elanud inimesed mäletavad kaubareise Lätisse, mäletavad VEFi raadioid, RAFi väikebusse, pesumasinat Riga, Melodija heliplaate, Riia palsamit, loomulikult saldejumsi ja ehk veel midagi. Väga suurel osal eestimaalastest on reisimälestusi Lätist, oma lemmikpaigad lõunanaabrite juures. 2006. aastal ütles tollane Eesti suursaadik Läti Vabariigis Jaak Jõerüüt, et on lausa üllatav, kui „masendavalt vähe me Lätit igapäevaelus teadvustame”. Käesolev raamat püüab seda puudujääki vähendada ning tutvustada põhjalikumalt meie lõunanaabrite elu-olu, ajalugu ja kultuurilugu, loodust ja geograafiat, sporti, aga ka Eesti ja Läti koostööd läbi aegade. Küsimuste ja vastuste vorm annab lugejale hea võimaluse ise kaasa mõelda ning oma teadmisi kontrollida. Väärt lisateadmisi annavad raamatu lõppu paigutatud arvukad lisad. Loomulikult ei puudu ühestki korralikust teatmeteosest isikunimede register.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Eesti kojaga maismaatigude määraja
10
1 hindaja

15. Eesti kojaga maismaatigude määraja
Piret Kiristaja, Annelie Ehlvest, Liina Remm

Esimene eestikeelne maismaatigude määraja sisaldab 71 seni Eestis leitud kojaga maismaateo kirjeldusi. Liikide kohta on esitatud olulised määramistunnused ja elupaigaeelistused. Määramist hõlbustavad teokodade fotod. Algajale on suureks abiks määramistabelid, mis võimaldavad teokoja järgi üsna lihtsalt kindlaks teha vähemalt perekonna. Kodade ehitust aitavad mõista selgitused ja skeemid. Teoses on esitatud maismaatigude ajakohastatud klassifikatsioon ning paljud teod on saanud uue eestikeelse liiginimetuse. Eesti maismaatigude süstemaatiline nimestik hõlmab nii kojaga kui ka kojata liike. Määraja on koostanud Eesti malakoloogia ühingu liikmed.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Küllap sirgun. Luuletusi väikelapsele, näidendeid ja lisamaterjale õpetajale
7.0
5 hindajat

16. Küllap sirgun. Luuletusi väikelapsele, näidendeid ja lisamaterjale õpetajale
Mari Karilaid

Selles raamatus on luuletusi nii temaatilistel pidudel esinemiseks, aastaaegade iseloomustamiseks kui ka igapäevaelu kirjeldamiseks. Loetletud on luuletuse õppimise etapid, mis on vajalikud, et kuue- või seitsmeaastane laps teaks peast kas või mõndagi emakeelset luuletust. Riimis sõna kõrval on lasteaias tähtsal kohal muinasjutt, rahva- pärimus. Nii nagu luuletus, ei pane muinasjuttki midagi asist pihku, küll aga täidab silmad säraga ja sisendab usku, et maailm luuakse nüüdsama ja igal sõnal on hing, mis teda läbi salapära kannab. Seetõttu on salmide õppimise juurde lisatud toetavaid materjale enamasti rahvapärimusest. Õpetaja peamine ülesanne on mängulise õppeviisi kaudu säilitada lapse huvi luuletuse ja esinemisvõimaluse vastu. Siinsed lühinäidendid omakorda pakuvad esinemislusti õpetajaile. Peagi nelikümmend aastat Viiratsi lasteaias töötanud Mari Karilaid on lasteaednik, kes iga päev korjab laste keskel üles vähemalt ühe nende sõnapärli või hea mõtte, mis aastate jooksul on tema luuletustes, juttudes või näidendites oma koha leidnud. Luuletused on suurepäraseks vahendiks rikastada laste sõnavara ja arendada kõnet.


Lisas sipsik 03.02.2014
Pane hinne:
Talvega terveks 4-5
9.0
2 hindajat

17. Talvega terveks 4-5
Luule Juhanson, Merje Jürisalu

Nelja- kuni viieaastastele ja kuue- kuni seitsmeaastastele mudilastele mõeldud töölehtede kogumik „Talvega terveks” on avaldatud samas sarjas nagu kogumikud „Sügisega sõbraks” ja „Kevadega metsa”. Neid koostades on lähtutud riiklikust õppekavast. Seekord hõlmavad ülesanded kolme alateemat: „Talvised mängud”, „Hoian oma tervist”ning „Mina ja talv” (talvised tegevused looduses). Kogumik annab õpetajale võimaluse muuta õpe huvitavamaks ja mitmekülgsemaks. Lapsevanematel aitab kogumik lapsi arendada ja õpetada ning koos sisukalt aega veeta. Töölehed rikastavad ja kinnistavad laste teadmisi loodusest, talvest, hügieenist ja hammaste tervishoiust ning innustavad lapsi oma tervise eest hoolitsema. Ülesanded on seotud matemaatikaga, keele ja kõne arendamisega. Lapsed õpivad hulki võrdlema, esemeid järjestama ja rühmitama, matemaatilisi kujundeid ära tundma. Ei puudu ka nutikust nõudvad mõistatused. Kujutav looming pakub toredaid elamusi ja arendab värvimisoskust. Iga ülesande juures on lühike seletus, vajaduse korral juhendab täiskasvanu last. Töölehti võib täita nii üksi kui ka rühmadena.


Lisas sipsik 03.02.2014
Pane hinne:
Liisusalmidest lauamängudeni
10
1 hindaja

18. Liisusalmidest lauamängudeni
Merike Lillo

Raamatusse „Liisusalmidest lauamängudeni” on kogutud luuletusi, mõistatusi, liisusalme ja lauamänge. Liisusalmid on abiks mängude alustamisel ja loendamisel, mõistatused aitavad meelde jätta taimede, loomade, lindude jt nimetusi, olemust ja omadusi. Luuletused on jagatud aastaaegade järgi ning peale loodusnähtuste käsitlevad need ka vastava aja tähtpäevi ja sündmusi. Luuletused on lihtsa sõnavara ja hea rütmiga, nii et lastel on neid kerge pähe õppida. Lauamängud aitavad õpitut omandada, kuid arendavad ka sotsiaalseid oskusi: laps õpib nii koostööd tegema kui ka võistlema ning mängureegleid järgima. Kõiki lauamänge saab õpetaja hõlpsasti ise või koos lastega valmistada. Vastavalt sellele, kuidas lapsed arenevad, saab edasi arendada ja laiendada ka mänge. Sõna- ja lauamängud, rütmid, riimid ja luuletused on lastele üks väärtuslikumaid õpivõimalusi.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne: