6.0 9 hindajat

Kärbeste Jumal
William Golding

Nobelist William Goldingi (1911-1993) kindlasti tuntuim romaan, kus üksikule saarele sattunud poiste seas tekkivates suhetes on geniaalselt kokku võetud inimühiskonna tekkimise mehhanism, selle julmus, haavatavus ning ebatäiuslikkus, aga ka üllatav elujõud. Lisas Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
16.01.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Kui mõni põhikooli või noorema astme õpilane peaks selle raamatu kätte võtma, siis arvatavasti ta selle sisust aru ei saaks. Ainult lõpp on mõistetav ja õnnelik. Ülejäänud sisu on muserdav ja täis tapmisi-mittetahtlikke, kuid mõne tegelase alateadvus võis neid soovida. Laipu ja mõrvamisprotsessi on hästi kirjeldatud-mitte väga põhjalikult, kuid ometi piisavate detailidega, et tekitada õõvastust.
Dialoogid tegelaste vahel on lühikesed ja tihti lõppevad laused kolme punktiga. Seega on lugejal vaja kogu aeg kaasa mõelda ja ennast nendega samastuda.
Kes ootab sellest raamatust vahvat robinsonaadi või paradiisisaare jutustust, siis võib eos juba selle teose käest panna. Lugu ise on mõtlemapanev ja näitab hästi tolleaegset (II maailmasõda) ühiskonda. Kindlasti võib sarnasusi leida ka praeguse ajaga. ”

16.01.2012 18:27 - Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe William Golding Kärbeste Jumal arvustusi (review)Otsi Google abil: william golding kärbeste jumal (review)