Viikingite küla Tavern
8.9
14 hindajat

1. Viikingite küla Tavern
http://www.viikingitekyla.ee

Söögikoht Tallinna lähedal, Tallinn-Tartu mnt 29. kilomeetril.
Viikingite küla Tavern pakub rahvuslikku joont nii menüüs kui ka miljöös.


Lisas fafa 30.08.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (4)

“Olen aastaid käinud seal söömas ja söök on alati olnud hea. Toidu kvaliteet läbi aegade on samuti olnud hea. Teenindus on alati olnud samuti hea. Kõik turistid keda olen sinna viinud on samuti olnud väga rahul. Soovitan kõigile.”

11.09.2016 23:18 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Wicca
8.7
15 hindajat

2. Wicca
http://www.laulasmaa.ee/et/restoran.html

Laulasmaa Spa restoran. 80 kohta sees, suvel lisaks 40 kohta välisterrassil.


Lisas orlando 05.12.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (4)

“Restoranis Wicca olen käinud kahel korral õhtust söömas ning mõlemad korrad on olnud väga meeldejäävad. Viimase külastuse ajal mängis elav muusika, neiu süntesaatoril, kes laulis väga hästi valitud laule ning esitus oli ideaalselt restorani sobiv. Viimati tellitud pearoog- vutt, maitses suurepäraselt, liha oli hästi küpsetatud ja serveeringut võib vabalt kunstiteosega võrrelda. Kannuvesi võiks olla hinnas, kuid see ei ole nii määrav. Lähen kindlasti teinekordki Wiccasse einestama.”

03.03.2015 15:19 - Ilona Miller
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
OKO Resto
"Arvustus.com soovitab" märki väärivad vaid parimad. See märk on portaali toimetuse kinnitus kasutajate kõrgele hinnangule. Loe lähemalt
Arvustus.com soovitab!
8.5
19 hindajat

3. OKO Resto
http://www.okoresto.ee

Restoran Kaberneemes. Punase laterna / Sadama tee 1, Kaberneeme jahisadam.


Lisas Valdeko 19.12.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“OKO Restorani näol on tegu ühe minu lemmikuga ja kaugus Tallinnast tuleb sellele ainult kasuks. Ühelt poolt hoiab eemal need, kellel tõsist plaani head toitu nautida tegelikult ei ole ja ei viitsi seega väikest sõitu ette võtta. Teiselt poolt on kohale jõudmine, teepeal maitsvast toidust mõtlemine ja sealne miljööväärtuslik keskkond just need lisakomponendid, mida üks restoran lisaks heale kokale vajab.

OKO Resto asub otse mere ääres ning seega saab soojema ilmaga väljas istudes ja isegi toitu oodates mere ääres väikese tiiru teha.

OKO Restorani maja
OKO Resto restoran Kaberneeme asukoht

Istuda saab nii sees (mis on talvisel ajal ka ainus variant)
OKO Resto restoran Kaberneeme

Kui ka väljas, kus on suveks kohti tehtud ikka päris palju. Seal on küll mitmed tuulevarjuliseks kinni ehitatud kohad päikesega istumiseks liiga palavad, tekib kasvuhooneefekt

OKO Resto restoran terrass

Maitsesin metsaseentega praetud kartulit koorekastmes, mis oli just nagu vanaema tehtud ja seda parimas mõttes. Metsaseened tähendasid peamiselt kukeseeni, millest ma ülearu vaimustuses ei ole, aga seal olid ka mingid lahedad süsimustad seened, mida ma tuvastada ei osanud ja mis pilti ja maitsebuketti huvitavamaks muutsid.

OKO Resto restoran praekartul seentega

Proovitud sai ka suitsutatud pardi salatit

OKO Resto restoran menüü part

ja muidugi magustoitu. Õuna ja kardemoni dessert näeb küll välja, nagu oleks pannkook, aga oli täiesti krõbe, nii et seda oli üksjagu raske lammutada ja süüa. See oli otse kastme peal, nii et kahviga sellele vajutades, et seda murendada, kippus kaste alt välja pritsima, nii et see töö nõudis harjutamist. Siinkohal oleks soovitus seda serveerida suuremal taldrikul või väiksemas koguses. Arvestades, et tegu on ikka päris magusa toiduga, mida naljalt lõpuni ei söö, ei oleks väiksem ports üldse halb mõte.

OKO Resto restoran menüü magustoit õuna-kardemoniga

Muidugi pidi ära proovima ka magustoidu nimega "Puu", ehk oksa otsa torgatud suhkruvatipalli ja teise oska otsa seatud pontšikud. Suhkruvatt mind suuremalt ei tõmmanud, aga pontšikud olid küll mõnusad, mitte liiga rasvased ja sees ilusad kollased.

OKO Resto restoran magustoit Puu

Ka väikelapsed ei jää OKO Restos hätta, ja saab tellida näiteks kartuliputru, mille juurde seatakse ka juurvilju, mille emmed-issid saavad ära süüa ning isegi beebile tuuakse kahvel :)

OKO Resto restoran lastemenüü

Jäägu mu arvustust lõpetama mõte, et igas toidus oli tunda armastust ja häid tooraineid ning selle eest ei ole mul kahju anda OKO Restoranile 10 punkti; kui ka vaade, mis avaneb igale sööjale, kes seda soovib suvisemal ajal.

OKO Resto restoran vaade

01.10.2013 21:35 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Kahvel Kahele
7.5
6 hindajat

4. Kahvel Kahele
www.facebook.com/pages/Kahvel-Kahele/1435659923333579

Kohvik Laulasmaal, Laulasmäe 11.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
20.03.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Toidud on kallimad kui igas teises eesti söögikohas. Üldsegi mitte niim aitsvad kui tunduvad, näiteks burgeri pihv on eelnevalt valmis tehtud ja lastakse mikrolaine ahjus soojaks?!? Tegelt kaa on 4 tärni toitlustus kohvik?! Ei tea, tundub nagu 2 tärni!”

04.08.2015 08:04 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Ruhe
7.3
17 hindajat

5. Ruhe
www.facebook.com/restoranruhe

Kalarestoran Jõelähtmel, Neeme külas.


Lisas lible 02.11.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Proovisin juba suvel Ruhesse sööma minna, aga see ei õnnestunud, sest samal ajal peeti seal kellegi pulmapidu ja restoran oli seega reserveeritud. Aga nüüd, talvel, õnnestus siiski Ruhe ära proovida. Olin seda hetke oodanud juba päris kaua, liigitades Ruhe mõttes positiivsetelt omadustelt kuhugi Oko ja Põhjaka kanti.

Etteruttavalt olgu ära öeldud, et samasse klassi Ruihe siiski ei kuulu, ja sellest oli mul tuline kahju. Aga head on Ruheski küllalt.

Esiteks muidugi asukoht. Kaugelt tulijale kauge, aga see-eest looduse poolest imekaunis paigas, Neeme külas, mere ääres. Restorani ees on suuuur puidust terrass, mis ulatub kivise mererannani ja mis eelduste kohaselt on suvel laudu täis. Talvel oli seal muidugi tühjus. Ainult üks väljavalgustatud raagus puu taamal ja muidugi ruhe -- palgist tahutud paat.

Ruhe restorani hoone on ehitatud just selleks otstarbeks ja tundub peaaegu uskumatu, et kellelgi jätkus mune nii suur hoone püsti panna ja restoran teha, lootuses, et asjaks läheb. Restorani, ja seega mõistagi ka eelpool nimetatud nimade omanik on, muide naine. Endine sisekujundaja. Ja kui küsida, siis saab hoone ja selle sisu kohta ka palju huvitavat teada

Restoranihoone on suur, avar ja kõrge. Kohe kolme korruse jagu, või kaks ja pööning. Aga vahelagedeta. Kuulu järgi on mõte kunagi see siiski täis ehitada ja sinna toad teha, mis juba köögi osa peal isegi olemas olla.

Sisekujundus on maitsekas ja leiab huvitavaid detaile. Nagu justkui 3D-prinditud toolid, huvitavad kalavõrgupoide motiivis lambid ja palju muud.

Toidust.
Kokapoolseks tervituseks oli shotiklaasis hapukoore sisse segatud sibul ja selle peale pistetud siiamari. Hea ju, muidugi. Aga sibulat hapukoore ja kalamarjaga võiks ma ka ise kodus umbes kahe minutiga teha. Restoranist ootaks mingit loomingulisust, mingit erilisust, mingit pointi.
Ruhe restorani toidud

Järgmiseks oli eelroog. Vasikafilee lõigud all, sellele peale määritud tuunikalakreem, selle peal rukola ja parmesaniviilud ning seedermänniseemneid. Hmm... Jälle sama jutt, mis eelmise kohta. Et iseenesest ei ole ju halb asi. Aga liiga lihtne. Ei, lihtne ei ole halb, aga mingi erilisus, mingi idee ja loomingulisus tuleb ka lihtsas roas esile tuua ning seal seda kahjuks ei kohanud. Tudengil paras jälle mõne minutiga ühikas valmis visata, kui ema on sinki saatnud. Aga restorani jaoks oli kogemust liiga vähe.
Ruhe restorani eelroog

Praetud huntahvenafilee peedirisottoga oli pannil praetud kala, mis maitses täpselt nii nagu pannil praetud kalast võiks oodata ja peedirisotto, mis natuke liiga kuivana mõjus. Garneering ka päris presentatsiooniauhinnale ei kandideeri, kuigi midagi oli püütud seal teha, isegi romanesko brokkoli oli platsis, kuigi kergelt kollaka varjundiga.
Ruhe restorani menüü

Ja magusroaks apelsini brülee, ehk kreembrülee apelsiniga. Siin noriks konsistentsi üle, mis oli kahjuks liiga vedel. Kuigi kui pole täiuslik, siis olen pigem vedela kui munapudruks läinud tükilise poolt. Aga täiuslik brüleekreem polnud see mitte.
Ruhe restorani magustoit dessert kreembrülee

Aeg kokkuvõte teha.
Asukoht on äge. Hoone on äge. Sisekujundus on äge. Omanik on tore. Aga toidud on selles mudelis praegu selgelt kõige nõrgem lüli. Ei ole neis loomingulisust ja ei ole need ka kokanduslikult täiuslikud.

Ruhe toit ei ole halb ja mul ei oleks seal kahju veel süüa, ja juba huvi pärast proovida. Aga Ruhe ei ole koht, kuhu, vastupidiselt näiteks Okole, Tallinnast eraldi sõitma hakkaks.”

28.12.2015 18:30 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 28.12.2015 20:21
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Veski Resto
6.9
9 hindajat

6. Veski Resto
www.facebook.com/VeskiResto

Söögikoht Vana-Tartu mnt ääres Peetris, Peetri tee 2, Rae vald.


Lisas ekke 29.08.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Kui siin vahepeal ilusad ilmad olid, õnnestus käia sellises toidukohas nagu Veski Resto, mis üllatas oma lapsesõbralikkusega. Peetri asub küll Tallinnast väljas, aga tegelikult kesklinnast mitte väga kaugel. Peale lennujaama tuleb keerata paremale ja paari minuti pärast paistab veski paistab kohe tee ääres.

Väga hea mulje jättis ilus roheline suvehoov armsate väikeste puudega. Lauad on paigutatud üksteisest kaugele, nii et keegi kedagi ei sega. Lastele on kiikedega mänguväljak, suur liivakast ja väga palju ruumi lihtsalt murul ringijooksmiseks.

Veski Resto suvehoov Peetris

Veskis sees jäi silma mängunurk armsa mängumaja ja patjadega, palju mänguasju ja raamatuid.

Lastemenüüst sai tellitud isevalmistatud hakklihapallid, lisandiks kartulipüree ja ise sõin väga head peedisuppi kitsejuustuga.

Miinuspooleks tuleb lugeda ootamatult kõrge hinnatase. Aga koht iseenesest on väga kena.”

18.06.2016 11:07 - Kätu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0