Ma tean, mida sa mõtled
8.0
2 hindajat

13. Ma tean, mida sa mõtled
Thorsten Havener

Mõtete lugemise saladus Mõtete lugemine ilma selgeltnägemise või üleloomulike võimeteta, üksnes vastasseisja jälgimise kaudu: žestid, miimika ja kehakeel reedavad meie mõtteid ka sõnadeta. Arvukate katsete, praktiliste harjutuste ja isiklike kogemuste kaudu kutsub Thorsten Havener tajuma ennast ja oma ümbrust uut moodi – ja niiviisi mõtete lugemise saladuse põhjani tungima.


Lisas Marge-Elin Roose 23.10.2012
Pane hinne:
Ma ju kuulaksin oma vanemaid, kui nad suu peaksid!
10
1 hindaja

14. Ma ju kuulaksin oma vanemaid, kui nad suu peaksid!
Anthony E. Wolf

Raamatus annab kliiniline psühholoog, kahe lapse isa ning rohkete artiklite ja raamatute autor Anthony E. Wolf meeleheitel teismeliste meeleheitel vanematele humoorikas toonis lootust, lohutust ja nõuandeid, kuidas aidata oma last, kes elab parajasti läbi dramaatilist eluetappi, ning kuidas ise ellu jääda ja mitte närve kaotada


Lisas Marge-Elin Roose 08.10.2012
Pane hinne:
Õelad tüdrukud. Kuidas kaitsta end pahatahtlike naiste eest
10
2 hindajat

15. Õelad tüdrukud. Kuidas kaitsta end pahatahtlike naiste eest
Meredith Fuller

“Õelad tüdrukud” kõnetab tõenäoliselt iga naist. Tegu on sensatsioonilise raamatuga, mis käsitleb esimest korda avameelselt üht suuremat tabuteemat ühiskonnas – naistevahelist vaimset vägivalda ehk mõrralikku käitumist. Austraalia psühholoog Meredith Fuller on töötanud aastaid sellise vägivalla all kannatavate naistega ning sadadest intervjuudest nendega pannudki kokku selle erakordselt valusa ja õpetliku raamatu. Need lood on mõneski mõttes uskumatud: oma kannatusi varjates on naised kaotanud kes vaimse või füüsilise tasakaalu, kes armastatud töökoha, kuid on ka neid, kes neile tehtud ülekohtu eest on pidanud tasuma oma eluga. Fuller võtab luubi alla mõrdade käitumise tööl. Esimene kokkupuude õelate tüdrukutega on paljudel naistel olnud koolipõlves.


Lisas Marge-Elin Roose 04.10.2012
Pane hinne:
Raamat naistest
10
1 hindaja

16. Raamat naistest
Osho

Kahekümnenda sajandi tuntud vaimne õpetaja Osho ei kirjuta selles raamatus üksnes naistest ja naistele – ta toob naised ja mehed ühele tasandile, milleks on teadlikkus. „Ära kuula mind mehe või naisena, muidu sa ei kuula mind üldse. Kuula mind kui teadlikkust.“ Selles raamatus lahkab Osho nii naisi kui ka mehi puudutavaid teemasid – seksuaalsust, armastust, suhteid, pereelu. Veidi põhjalikumalt kirjeldab ta naise rolli emana ning naise keha ja mõistuse iseärasusi. Rasestumisvastaste vahendite ja ilukirurgia käsitluses ei pääse Osho terava sule eest ka mehed. Osho ei poolda sugudevahelist võitlust. Tema arvates täiendavad sugupooled teineteist. „Mees ja naine on nagu negatiivne ja positiivne poolus, neid tõmbab magnetiliselt teineteise poole. Nad on vastandpoolused, seetõttu on konflikt loomulik. Kuid mõistmise, kaastunde ja armastuse abil ning teise maailma vaadates ja selle suhtes empaatiat tundes saab lahendada kõik probleemid.“


Lisas Marge-Elin Roose 01.10.2012
Pane hinne:
Ärevushäirete & foobiate käsiraamat
8.8
4 hindajat

17. Ärevushäirete & foobiate käsiraamat
Edmund J. Bourne


Lisas Marge-Elin Roose 26.09.2012
Pane hinne:
Vaimumolekul DMT
10
1 hindaja

18. Vaimumolekul DMT
Rick Strassman

Dr. Rick Strassman (sünd. 1952) on psühhiaater, kelle teadusuuringute keskmes on kliiniline psühhofarmakoloogia. Pärast ligi veerand sajandit kestnud sunnitud pausi psühhedeelseid, hallutsinogeenseid ning enteogeenseid aineid kasutavates inimuuringutes oli Strassman esimene teadlane Ameerika Ühendriikides, kellele niisuguse töö teostamiseks 1990ndatel aastatel luba anti. Need dr. Strassmani uuringud keskendusid inimese ajus käbinäärmes sünteesitavale võimsale enteogeensele ainele N,N-dimetüültrüptamiinile (DMT). Strassman käsitleb DMT-d “vaimumolekulina”, kuna paljud inimesed on selle alkaloidse aine mõju all kogenud kokkupuuteid jumalataoliste olevustega. Dr. Strassman on New Mexico ülikooli meditsiiniteaduskonna psühhiaatriaprofessor. Ta on teadvuseuuringutele pühendatud Cottonwood Research Foundationi president ning asutajaliige.


Lisas Marge-Elin Roose 26.09.2012
Pane hinne: