8.5 2 hindajat

Märkmeid vaeste kirjanike majast
Peeter Sauter

Raamat on seotud Manfred Vainokivi dokumentaalfilmiga Vaeste kirjanike maja, mida presenteeritakse koos raamatuga Tallinnas, Tartus, Võrus, Viljandis ja Kuressaares. Samas on raamat iseseisev ilukirjanduslik tekst. Nimetatakse teda poeemiks, ometi tuleks raamatut ilmselt eksponeerida proosariiulil, kuna tegemist on sidusa poeetilise jadatekstida, kus on olemas läbivad tegelased, tekst on laotud küll luulesarnaselt stroofidesse ja liigendatud nummerdatud peatükkideks. Tekst räägib armastusest, seksist, joomisest, loomingust, surmast ja kirjaniku elust majas, kus elab palju vaeseid kirjanikke (keda mainitakse nimepidi). Toimetajad ja korrektorid Mihkel Kaevats ja Laura Sauter Lisas Marge-Elin Roose 23.10.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Sauter on kirjutanud palju ja pikalt, luuletusi avaldanud proosast vähem. Talle iseloomulikud stiil, tunnetus ja teemad tulevad välja kõigis ta töödes. "Märkmeid vaeste kirjanike majast" on sügavalt isiklik teos ning vaatamata vormile (poeem ikkagi!) ei ole selle lugemine sugugi raske. Sõnakasutus on sama mahlakas ja sujuv kui proosaski.”

12.11.2013 15:15 - Alice
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Peeter Sauter Märkmeid vaeste kirjanike majast arvustusi (review)Otsi Google abil: peeter sauter märkmeid vaeste kirjanike majast (review)