7.3 10 hindajat

Brasiilia - kired ja kontrastid
Liis Kängsepp

Brasiilia on väga kirglik maa, seda usume me kõik. Teame sambat, karnevale, valgeid randu ja bossanoovarütme ning igatseme seda kõike ise kogeda. Aga Brasiilia ei olegi ainult jalgpall, Rio karneval ja lustakad inimesed, vaid kätkeb veel palju üllatavaid kontraste. Raamatu autor Liis Kängsepp uuribki seda eelarvamuste-ettekujutuste jäämäe veealust osa, mis rändureile esmapilgul varjatuks võib jääda, aga mis teeb turisti-Brasiiliast päris-Brasiilia. Lisaks olulisematele vaatamisväärsustele leiame raamatust hulgaliselt tähelepanekuid brasiillaste igapäevaelu kohta, millesse ju iga tõsisema huviga turistki tahaks pilku heita. Sest Brasiiliat pole võimalik mõista, kui ei tea, mis on favela, candomblé, churrasco, capoeira või caipirinha. Lisas Vize 17.01.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Väga kasulik, vaimukas ja põnev raamat. Kirjanik seletas minu jaoks lahti mitmed kummalised asjad, mida ma ise Brasiilias tähele olen pannud, aga mille kohta keskmine brasiillane ise midagi öelda ei oska.

Autor kirjeldus iseloomustab Brasiiliat väga hästi. Isegi kui inimesele, kes seda maad külastanud ei ole, võivad mõned kommentaarid tunduda kummalised või kaheldavad, siis tegelikult on nende taga palju rohkem.

Minu jaoks oli palju äratundmisrõõmu ja samas sain ka mõtteid uute Brasiilia reisisihtide kohta. Arvan, et raamat võiks olla Brasiiliasse esimest korda reisijatele kohustuslik lektüür. Kas või selleks, et vähendada nende vaeste pettunud gringode ja gringade hulka, kes ootavad tänavakarnevalilt kaunist vaatemängu või satuvad kohmetusse, kui üle laua istuv brasiillane võtab noa vasakusse ja kahvli paremasse kätte.

Kergelt võib norida vaid selle kallal, et paar korda tundub nagu kirjanik teeks Rio elanike põhjal natuke liiga suuri järeldusi kõigi brasiillaste kohta. Näiteks punase tule alt pimedas läbi sõitmine ei ole Sao Paulo elanike jaoks sugugi nii väga aktsepteeritav.

Nautisin raamatut väga ja täitsa kurb, et see juba läbi sai. Ei saa nõustuda, et raamat oleks olnud liiga pinnapealne. Tahaks näha, kuidas keegi näiteks Euroopat suudaks 170-lehelises raamatus põhjalikult läbi analüüsida. See maa on nimelt suurem kui Euroopa.

Tunda on, et autor tõesti naudib Brasiiliat, olles võib-olla kohati isegi liiga leebe selle arengumaa negatiivsemate külgede suhtes. Aga seda ei saa muidugi pahaks panna, sest Brasiilias on nii mõndagi võluvat.

Soovitan raamatut südamest!”

17.05.2011 13:22 - R
Hinnang arvustusele:
  +2   -0

“Just, pinnapealseks jäi.”

20.01.2011 12:21 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Huvitav, aga mõneti nagu poolik lugu, tundub, et väga palju põnevat jääb rääkimata või on autorile ka veel teadmata. Brasiilia on ju nii huvitav maa ja nii mitmekesine, et see põgus ülevaade annab uudishimule liiga vähe rahuldust.”

17.01.2011 10:53 - Vize
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Liis Kängsepp Brasiilia - kired ja kontrastid arvustusi (review)Otsi Google abil: liis kängsepp brasiilia - kired ja kontrastid (review)