4.5 2 hindajat

Toomas Hendrik Ilves. Kikilipsu taga. Presidendi elu lugu
Kristi Vainküla, Anneli Aasmäe, Krister Kivi, Kärt Blumberg, Kai Kalamees

Mida me õigupoolest teame oma presidendist peale selle, et ta kannab kikilipsu ja huvitub moodsast Eesti muusikast? Kui palju me teame hetkedest ja olukordadest, mis on teda mõjutanud ning suunanud? Sõpradest ja kaasteelistest, kes on teda inspireerinud ning tagant utsitanud? Ideedest ja mõtetest, millele pühendumine on tema silmad sädelema ning südame hüppama pannud? Kõige selleta oleks Toomas Hendrik Ilves hoopis teistsugune mees, kui ta on täna. Kuidas sai pikajuukselisest, vigast eesti keelt kõnelevast ja väliseestlastele pentsikult mõjuvast boheemlaslikust noorukist, kes keskkoolipäevil rock-muusikat mängitades tüdrukute südameid murdis, suur Eesti patrioot ja tagatipuks ka riigipea? Vastused leiate sellest raamatust, mis avab president Toomas Hendrik Ilvest siiani avalikkuse eest varjul olnud külgedest. Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“See raamat ei anna vastust peamisele küsimusele. Ehkki küll lugesin läbi terve «Kikilipsu tagust» paljastava raamatu, ei saanud ma sotti, mida ütleb meile kikilips seda kandva meesterahva kohta. Õieti pole selles alapealkirja poolest «Presidendi elu loos» selgitatud sedagi, millal täpsemalt THI kikilipsule üle läks. Ei teavitada lugejat ka sellest, kas see bow tie meie pisiriigi esilipsu kandjale on maitse, moe või kultuuritausta küsimuseks.

Ainus lipsuküsimust valgustav lõik selles raamatus ei jätab asja siiski hämaraks:

Praeguseks tuntud kikilips on märkamatult Ilvese [siis Vaba Euroopa Raadio osakonnajuhi] garderoobi ilmunud, kuid ei kuulu veel lahutamatult imidži juurde. Jüri Estami [raadiokolleegi] meelest on kikilips tollase Müncheni tänavatel Baieri katoliiklikku kultuuri ja kandja vanust arvestades jõuline moenähtus ja räägib püüdlusest teistest erineda.

Jah, ainult et moe järgimise ja ümbruse trotsimise pürgimused motiividena on teineteise vastandid ega seleta lahti kelle tahes isiklikku lipsueelistust. Niisiis, raamat lipsu asjus küll ei rahulda ja midagi paremat selle 150 leheküljelt leidmata pean rahulduma omapoolse seletusega. Ja see on: kikilipsu taga on härra Ilvese lapsik meel. Kikilipsuga täismees sarnaneb siinkirjutajale igatpidi juukselehviga naisterahvaga. See on pentsik.

Pikemalt loe siit: http://holgerello.tumblr.com/post/32536344063/kikkis-lips”

29.09.2012 22:17 - Rello
Hinnang arvustusele:
  +0   -1
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Kristi Vainküla, Anneli Aasmäe, Krister Kivi, Kärt Blumberg, Kai Kalamees Toomas Hendrik Ilves. Kikilipsu taga. Presidendi elu lugu arvustusi (review)Otsi Google abil: kristi vainküla, anneli aasmäe, krister kivi, kärt blumberg, kai kalamees toomas hendrik ilves. kikilipsu taga. presidendi elu lugu (review)