8.5 4 hindajat

Kui on lõpp
Julian Barnes

Seda nappi romaani või pigem jutustust, 2011. aasta Man Bookeri auhinna võitjat, on paljud kriitikud nimetanud raamatuks mälust. Häiriv ja mõtlemapanev, autorile omases napis ja täpses, ent tähendustelt tihedas stiilis lugu viib peategelase Tony Websteri tagasi kooli- ja üliõpilaspõlve, toob talle meelde kunagised sõbrad ja armsamad. Sündmused käivitab ootamatu teade, et Tony ülikooliaegse armastatu ema on teda miskipärast oma testamendis meeles pidanud. Nõutu Tony püüab välja uurida, mis võis olla selle põhjuseks, ning tasapisi selgub, et vastuseid tuleks tal otsida eelkõige iseendast, kuigi need võivad olla üpris sügavale maetud. Nii mõnigi mälestus saab uue tähenduse ja sisu, mis aga omakorda püstitab uusi küsimusi.Tony otsingud näitavad, kuidas mälu aitab luua müüte, mis lubavad minna elus kergema vastupanu teed. Ent ometi aitab mälu neidsamu müüte purustada, olnust ja olevast ning kunagistest valikutest selgemat pilti saada, kuigi teekond minevikku võib kujuneda üpris valuliseks. Kirjastus: Varrak Lehekülgi: 176 Tõlkinud: Aet Varik Lisas Alice 03.12.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“See raamat on mäletamisest - kuidas me oma minevikku mäletame ja miks see meile just sellisena paistab. Aeg ja mälestused mõjutavad teineteist ning tõde on tagantjärgigi raske leida. Barnesi lugu areneb rahulikus tempos, kuid ei muutu igavaks.
Peategelane ja jutustaja Tony Webster, kes on lahutatud kuuekümnendates eluaastates soliidne härrasmees, saab ootamatu päranduse. See ei ole midagi suurt ega hinnalist: ülikooliaegse kallima ema jätab talle paarsada naela ja nooruses enesetapu sooritanud sõbra päeviku. Selline "varandus" tekitab rohkelt küsimusi kui vastuseid ning paneb Tonyt oma elule tagasi vaatama.”

03.12.2013 14:50 - Alice
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Julian Barnes Kui on lõpp arvustusi (review)Otsi Google abil: julian barnes kui on lõpp (review)