Blue Valentine (2010)
9.0
3 hindajat

31. Blue Valentine (2010)
Derek Cianfrance

Lugu leitud ja kaotatud armastusest, mida jutustatakse läbi hetkede olevikust ja minevikust. Aus ja liigutav lugu jälgib abielupaari Deani (Ryan Gosling) ja Cindyt (Michelle Williams), kes veedavad ühe öö eemal kodust ja tütrest, et päästa oma abielu. Ritta on pandud mängulised stseenid alates kurameerimisest kuni julma südamemurdmiseni, millega kaasnevad hääbuv armastus ning murtud lubadused. Eestikeelne pealkiri: Kurb valentinipäev.


Lisas filmis6ber 23.10.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Film karidele jooksnud abielust, mis tänu heale režiile ja ülivõimsatele peaosaliste rollisooritustele on jõuline ja filmikunstiliselt kõrgel tasemel.”

23.10.2011 13:18 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Высоцкий. Спасибо, что живой
9.0
4 hindajat

32. Высоцкий. Спасибо, что живой
Pjotr Buslov

Film räägib Nõukogude Liidu ühe tuntuima näitleja, helilooja ja artisti Vladimir Võssotski tema kliinilisele surmale eelnenud ja järgnenud perioodist. Võssotskil on infarkti-lähedane seisund, kuid vaatamata sellele otsustab ta sõita kontserti andma Usbekistani. Samal ajal üritab KGB Võssotski kinni panna valekontserdite korraldamise ja narkootikumide omamise eest. Eestikeelne pealkiri: Võssotski.


Lisas glassbrd
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
23.01.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ma olen juba pikemalt aega vaadanud Venemaa 1.st riikliku telekanalit, ning kui peaks valmima mõni uus vene film, siis kohe kindlasti näidatakse selle valmistamisest täispikk reportaaž riiklikes uudistes. Võetakse kindlasti intervjuu filmis osalenud näitlejatelt, kanali juhatuselt, režissööridelt, näidatakse seda vaimustatud publikut, kes kutsub kõiki inimesi filmi vaatama. Nagu uutele vene filmidele omaselt mängivad filmis maksimaalselt palju tuntuid inimesi. Kas oskavad nad mängida või mitte pole tähtis. Ühesõnaga tavaliselt on sellised filmid ilusa ümbrisega saast. Aga kui ma nägin, et seda filmi reklaamib Putin ise, siis jah, mul oli kujunenud teatud eelarvamus selle kohta. Aga ma olin meeldivalt üllatunud, et see polegi selline saast nagu arvasin.

Süžee poolest on selline tempokas, huvitav, sügavamõtteline elulooline film. Võib-olla on ehk natuke liiga Hollywoodlik, sest, on tunda Columbia Pictures’ i osalust projektis. Filmis on Hollywoodile omane jooksmine, pingete üleskütmine, võimustruktuuridega pahuksis olevad peategelased. Aga see filmile eriti ei seganud, kõike oli parajalt, režissöör saavutas selle tasakaalu lääne filmide omast ajuvabade jooksmiste ja idamaailma filmidele omast moraali.Milles ei tule kahelda, siis nende sündmuste ehtsuses, kuna filmi stsenaristiks oli Võssotski poeg, võib olla pisikesed kõrvalekalded on olemas, aga need on iga elulool põhineval filmil, kes ikka viitsib vaadata kuidas Võssotski naabrimutti teretab ja kuidas ta kontserdiks ette valmistub.

Nagu juba varem mainisin, uutes vene filmides kasutatakse võimalikult palju tuntuid inimesi. Küllap osa publikust jooksis kinno lootes näha kuidas Bezrukov mängib, plakatil ilutseb ju tema nimi. Kahjuks see osa publikust pidi pettuma, Bezrukov ilmus kaadrisse vaevu minutiks ning minu mäletamist mööda ei lausunud sõnagi. Veel üks näitleja on Ivan Urgant, kes on Hollywoodi vastus Kristen Stewaritile. Mõlemale makstakse palju töö eest, mõlemad on tuntud, mõlemal on kehv miimika. Stewardil on sellega lood hullemad kui Urgantil, aga ikkagi raudne mask väljendab rohkem emotsioone kui Urganti nägu. Pearolli osatäitja isik jääb tundmatuks, sest osava grimmi ja arvutigraafikaga tehtud Võssotski maski tagant pole võimalik kedagi ära tunda. Näitleja mängis hästi, aga ka nagu Urganti puhul, miimika on kehv.

Operatooritööd tuleb siin filmis kiita, asi pole ainult selles, et on ilusad kaadrid ja ilusad üleminekud. Osati ilma tegelaste ja sõnadeta ja tegevuseta edasi anda antud olukorra meeleolu, tegelaste tunded ja muud taoline. Ühesõnaga suurepäraselt filmitud.”

23.01.2012 20:18 - glassbrd
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +5   -0
The Grey (2012)
9.0
3 hindajat

33. The Grey (2012)
Joe Carnahan

Pärast lennuõnnetust leiab naftapuurijate meeskond end keset metsikut Alaska loodust. Ellujäämiseks peavad tsivilisatsioonist ära lõigatud mehed võitlema raskete vigastuste, külma ilma ning näljaga. Samuti ajab neid taga metsikute huntide kari. Eestikeelne pealkiri: Lumevangid.


Lisas Suss 23.02.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Usutavate tegelastega põnevust tekitav draamafilm. Võitlus oma elu eest ja leppimine olukorraga kui enam miski ei aita mängib igas plaanis võimsatele tunnetele.”

23.02.2012 09:14 - Suss
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
The Angels' Share (2012)
9.0
2 hindajat

34. The Angels' Share (2012)
Ken Loach

Ken Loachi uusim film on humoorikas draama noortest seaduserikkujatest, kes on mitmesuguste pisikuritegude eest mõistetud ühiskondlikult kasulikule tööle. Nad lunastavad oma patte isaliku Harry juhendamisel, kelle mõistev suhtumine on neist enamikule midagi uut. Eriti Robbie’le, kelle kogu elu paistab allamäge veerevat. Peagi selgub, et Harry on viskispetsialist, Robbie’s avaldub aga viskisortide äratundmise and. Saades teada, et müüki tuleb haruldane viskivaat, nuputavad Harry ja Robbie välja plaani, mis muudab nende elu igaveseks... Film võitis BAFTA Scotland auhinna parima näitleja (Paul Branningan) ja stsenaristi (Paul Laverty) kategoorias, samuti pälvis film 2012. a. Cannes'i filmifestivalil zürii auhinna. Ken Loach oli ka Cannes'i filmifestivali Kuldse Palmioksa ning Euroopa filmiauhindade nominent. San Sebastiani rahvusvahelisel filmifestivalil pälvis "Inglite osa" publikupreemia. Režissöör: Ken Loach Osades: Siobhan Reilly, Paul Branningan, John Henshaw, Gary Maitland Eestikeelne pealkiri: Inglite osa


Lisas Marge-Elin Roose 08.01.2013
Pane hinne:
Jagten (2012)
9.0
1 hindaja

35. Jagten (2012)
Thomas Vinterberg

Thomas Vinterbergi ("Festen", "Submarino") emotsionaalne draama JAHT esilinastus 2012. aasta Cannesi filmifestivali võistlusprogrammis ning pälvis oikumeenilise žürii preemia. Peaosatäitja Mads Mikkelsesn pärjati aga parima meesnäitleja preemiaga. Euroopa filmiakadeemialt auhind parima stsenaariumi eest. Uue energiaga laetud Thomas Vinterberg paljastab filmis JAHT laastavate tagajärgedega Taani maaühiskonda. Režissöör naaseb enesekindlalt oma vana stiili ja mõne tuttava teema juurde. Viies narratiivi hulljulgelt usutavuse piirile, kasutab Vinterberg kuuma lasteahistamise teemat selleks, et panna proovile väikelinna hoolikalt punutud fassaad, kuni haavad vihaselt nähtavale tulevad. 2012. aasta Cannesi filmifestivalil parima meesnäitleja preemiaga pärjatud Mads Mikkelsen mängib tasast ja tagasihoidlikku lasteaiakasvatajat Lucast, kes püüab saada üle valusast abielulahutusest ja eemalolekust oma pojast Marcusest (soe esitus noorelt Lasse Fogelstrømilt). Vinterberg ehitab sündmustikku üles tõhusalt ja ühemõtteliselt ning filmi tegevus leiab aset kahe kuu jooksul: novembris ja detsembris. Me näeme, kuidas Lucase parima sõbra Theo (Bo Larsen) viieaastane tütar Klara tuleb välja oma süüdistusega; me teame, miks ta seda teeb, ja sedagi, et Lucas on süütu. Filmi alguses kasutab Vinterberg mõnuga võimalust vastandada inimloomuse koledust Taani looduse hunnitule ilule. Vinterberg muigab ilmse naudinguga vendluse illusiooni üle nende lapsepõlvesõprade ja põliste hirveküttide vahel, kes uhkeldavad oma mehise kamraadlusega, mis on tegelikult üksnes pinnapealne. Kui varahommikune udu kerkib kütte tervitama, on õhus tunda ähvardavat hädaohtu ja hirmu, et JAHT nõuab ohvrit. Ja kui filmi alguses on tegevus kulgenud kiirelt ja ladusalt, hoiab Vinterberg nüüdsest peale pinget JAHI jahmatava lõpukaadrini. Eestikeelne pealkiri: Jaht


Lisas cantabile 24.01.2013
Pane hinne:
Her (2013)
9.0
3 hindajat

36. Her (2013)
Spike Jonze

Üksik kirjanik armub oma arvuti operatsioonisüsteemi, mis on disainitud iga inimese soove täitma. Eestikeelne pealkiri: "Temake"


Lisas filmis6ber 18.05.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kogu film oli kuidagi mõnusa sordiini all ning nõndasamuti mängisid ka näitlejad. Peategelased, see kiarjanik, õigemini kirjade kirjutaja, ei olnud tavaline romantiliste filmide peategelane, selline vuntsidega poolveider tüüp nagu posterilt näha. Teine peaosaline, kellest oli kuulda ainult hääl, ehk arvuti operatsioonisüsteem või midagi Siri laadset, oli ka huvitav, sest polnud tavapärase ideaalse ja pehme häälega, vaid veidi nagu kriipivgi, mis muutis selle hääle kuidagi elutruumaks ja rohkem karakteriks.
Natuke oli komöödiat, peamiselt draamat ja kokkuvõttes päris huvitav film. Selline ajaviitefilm, väga huvitav kogu aeg ei ole, aga sellest polegi tegelikult viga, kuidagi elutruu.”

18.05.2014 21:51 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +0   -0