Heavy Load (2007)
9.0
11 hindajat

7. Heavy Load (2007)
Jerry Rothwell

"Heavy Load" on pungilik väljendus sütitavast segust egoismist, fantaasiast ja kirest, mis toidab igat alles esilekerkivat bändi. Nii uskumatu kui see ka pole, on osal bändi kuuluvatest muusikutest puue. Just see teeb bändi eriliseks, kuid samas ka nende püsima jäämise väga keeruliseks. Eestikeelne pealkiri: Raske koorem.


Lisas pomo 11.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Inspireeriv muusikaline dokfilm bändist, kuhu kuuluvad ka mõned puudega liikmed. Ehkki muusikaliselt bänd jalust ei raba, on see siiski tugeva emotsionaalse laenguga ja stereotüüpe purustav lugu.”

11.12.2010 14:59 - pomo
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
OceanWorld 3D (2009)
9.0
3 hindajat

8. OceanWorld 3D (2009)
François Mantello, Jean-Jacques Mantello

Dokumentaalfilm OOKEANIMAAILM 3D pakub ainulaadse filmielamuse kogu perele! 3D-tehnoloogia abil sukelduvad vaatajad koos peategelase MERIKILPKONN ARISEGA rännakule läbi California vetikatihnikute, üle Austraalia Suure Vallrahu ja Mehhiko ranniku lähistel paikneva Roca Partida saarevetesse, mis on koduks tuhandetele haidele. Kinopublik näeb kõige hämmastavamaid ja unustamatumaid vaatepilte veealusest elust, mis on iial 3D ekraanile jõudnud: hiid-sarvikrai võluvat balletti, vasarhaide suursugust rongkäiku, tiibkala järjekindlat jahti, noori delfiine vetikajalgpalli tagumas, flamenkoteo hingematvat ilu ning harukordseid kohtumisi maailma suurimate mereimetajatega. Sellel rännakul kohtub merikilpkonn Aris nii sõprade kui vaenlastega. Viimaks aga avastab ta, et ookeanielu habras tulevik peitub inimeste kätes. Olgu see filmihuvilisele esma- või mitmekordne kogemus - ookeanide, meie planeedi eluallikate aukartustäratav ilu ning mitmekesisus tekitab soovi seda kõike kaitsta. OOKEANIMAAILM 3D on esimene digitaalses 3D-formaadis üles võetud dokumentaalsugemetega täispikk film. Film on eesti keeles! Merikilpkonnale andis hääle Harriet Toompere. Eestikeelne pealkiri: Ookeanimaailm 3D


Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
Pane hinne:
Maestro (2009)
8.9
15 hindajat

9. Maestro (2009)
Manfred Vainokivi

Dokumentaalne portreefilm fotograaf Kalju Suurest. Montaaž: Kersti Miilen. Produtsent: Marju Lepp.


Lisas kollaider 26.10.2010
Pane hinne:
Kuku: Mina jään ellu
8.9
8 hindajat

10. Kuku: Mina jään ellu
Andres Maimik, Kaidi Kaasik, Martin Männik

Portreefilm dramaatilise saatusega eesti filmi suurkujust Arvo Kukumägist, kes hakkab üles ehitama oma laiali lagunenud elu. Alkoholismist paranev Kuku otsib viisi, kuidas võita tagasi usaldus, mille ta on oma pikkade joomahoogude jooksul maha mänginud. Usaldust enda kui näitleja, sõbra ja partneri vastu. Ta tõotab oma naisele Maritile, et kui ta veel peaks käe pudeli järele sirutama, on ta teekond käidud. Kuku külastab arste ja teadmamehi, talle tuleb rollipakkumisi, tuleb meedia tähelepanu. Ka suhe Maritiga saab uue hingamise. Kui tundub, et kõik hakkab ülesmäge minema, siis võidab kiusatus Kuku tahte. Viinapudel on liigagi haardeulatuses. Uus allakäik tuleb raskem kui kõik eelmised, hävitades eneseteostuse võimalused, paisates sassi suhted, pannes proovile tervise ning viies lõpuks Kuku eksistentsi viimase piirini.


Lisas tool 21.02.2011
Pane hinne:
Tšernobõli samuraid (2012)
8.9
7 hindajat

11. Tšernobõli samuraid (2012)
Ivar Heinmaa

Tšernobõl 1986 - Fukushima 2011. Nende kuulsate tuumakatastroofide toimumisaeg ja -koht on küll erinevad, aga inimeste hirm ning kannatused üsna sarnased. Isegi nii sarnased, et Jaapanis toimunu tekitas paljudes Tšernobõli veteranides dejà vu tunde. „Tšernobõli samuraid“ on film 1986. aastal Tšernobõli tuumajaama 4. reaktori plahvatust likvideerinud meestest ja tuumakatastroofi üleilmsetest mõjudest. Seda Jaapani tuumatragöödia taustal eriti tundlikuks muutunud teemat kannavad filmis inimesed, kelle elu Tšernobõlis veedetud päevad otsustavalt muutsid. Jaan Krinal, Lääne maksu- ja tollikeskuse juht ning Kalev Kilk, endine keevitaja riskisid ohukoldes oma kalleima vara - tervisega. Mälestused ärkavad ellu, kui Jaan ja Kalev 2011. aastal uuesti Tšernobõli külastavad. Neljanda reaktori kustutus- ja matmistöödel osales 830 000 meest üle Nõukogude Liidu, Eestist saadeti sinna 5000 meest. Aastatel 1986 – 1993 sooritas 28 neist enesetapu. Jahmatavale statistikale ja kuivadele numbritele lisab film konkreetsete inimeste lood. 1986. aastal Eesti pearadioloogina töötanud doktor Peeter Mardna usub, et kiiritusest enam murrab Tśernobõli veterane stress, mis sarnaneb Vietnami või Afganistani sõdades osalenute omale. Filmis saab sõna ka Valgevene bioloog Aleksei Nesterenko, kes on osalenud uurimustes, mis kinnitavad, et Tšernobõli katastroofi tagajärjel on kogu maailmas surnud kokku miljon inimest. Aleksei isa, Valgevene tuumateadlane, kes pühendas tuumafüüsikale suurema osa oma elust, oli Tšernobõlis nähtust nii vapustatud, et muutis kardinaalselt oma seisukohti ja kinnitas avalikult, et inimkond ei ole moraalselt tuumaenergeetikaks valmis. Lisaks kahe suure katastroofi anatoomiale – Tšernobõl 1986 versus Fukushima 2011 – vaatleb film ka kohalike ohutsooni elanike elu ja olukorda täna, 25 aastat pärast õnnetust. On neid, kelle jaoks tähendab Tšernobõl igavesti kestvat õudusunenägu, samal ajal kui teiste südames on see armsaim paik ilma peal - lihtsalt kodu. Stsenaristid: Ivar Heinmaa, Vesa Toijonen. Produtsendid: Ivar Heinmaa, Margit Vremmert, Vesa Toijonen. Heli salvestus ja kujundus: Martin Vinkel, Horret Kuus. Monteerija: Tambet Tasuja . Helilooja: Lauri-Dag Tüür. Graafiline kujundus: Aadam Kaarma. Diktor: Margus Prangel.


Lisas Enif 22.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Hästi ajastatud ja põnevalt teostatud dokumentaalfilm meid ümbritsevatest tuumaohtudest läbi konkreetsete pöördeliste sündmuste tuumaenergia ajaloos.”

22.04.2012 16:50 - Enif
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Sinimäed (2006)
8.8
12 hindajat

12. Sinimäed (2006)
Raimo Jõerand

Dokumentaalfilm 1944 a Tannenbergi lahingust. Põhineb Paul Maitla sõjapäevikutel. Produtsent: Kiur Aarma. Muusika: Ardo Varres.


Lisas orlando 01.11.2010
Pane hinne: