8.0 14 hindajat

Minu Gruusia: Elu nagu mägitee
Dagmar Raudam

Autor: Tulevase magamistoa aknast avanev hommikune vaatepilt lööb tummaks. Lillakasmustad viinamarjakobarad punakuldses koiduvalguses ning taevasse kõrguv küpressiteravik sinetavate mägede taustal olid jäänudkorterit tutvustavas meilis mainimata. Tajun äkki, et kogu see aeg on väljast kostnud tsikaadide kõrvulukustav saagimine. Sellest saabki siin maal mu lemmikhelin. Kas ma juba mainisin, et õhk on sume kui samet, sõna otseses mõttes? Minu peaaegu juhuslikust viisasekretäriks kandideerimisest Eesti välisministeeriumis sai alguse lühike, kuid ülimalt intensiivne ja armsatest hetkedest tulvil eluperiood Gruusias – maal, mis kinkis mulle otsekui teise lapsepõlve. Lisas walter 17.09.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Autor suutis Gruusia kui maa ja sealsed inimesed minuni tuua ja sümpaatseks teha. Loos oli tunda emotsiooni ja autori isiklikku armastust maa ja rahva vastu, kuidagi armas ja kirglik oli... ”

01.11.2011 12:25 - maarit
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Sellised riigid unustatakse liiga sageli ära. Sinna ei satuta ise ja ei käi seal ka keegi tuttavatest. Vaid uudistest lipsab vahel mõni suurem, vahel väiksem uudis läbi, kõiki neid iseloomustab üldiselt siiski tume toon. Seal kandis sünnivad ikka sünged asjad.
Seepärast on värskendav lugeda teistmoodi vaadet asjadele -- seeltpoolt. Tegelikult on see ju väga põneva ajalooga, uhke ja suursugune maa. Ning mis meile, põhjamaalastele peamine, soe ja seeläbi eksootiline. Muidugi on seal koledusi, aga see on elu osa, kus iganes sa elad. Mõnel pool on see lihtsalt selgemini nähtav.
Raamatut iseloomustab õnneks valdavalt vaimukas toon.”

17.09.2010 16:08 - walter
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Dagmar Raudam Minu Gruusia: Elu nagu mägitee arvustusi (review)Otsi Google abil: dagmar raudam minu gruusia: elu nagu mägitee (review)