8.7 44 hindajat

Maailma otsas. Pildikesi heade inimeste elust
Andrus Kivirähk

Lugu lihtsatest inimestest ja tavalistest asjadest.
Kirjanik Andrus Kiviräha sõnul räägib tema uus raamat "Maailma otsas" mitte millestki. "Ta on lihtsatest ja tavalistest inimestest, kellest tavaliselt ei kirjutata, nad tunduvad igavad. Aga neil on oma väiksed rõõmud ja kurvastused, millest ma katsusin kirjutada," lausus ta.
Kujundaja: Andres Rõhu
Kirjastus: Eesti Keele Sihtasutus 2013

Lisas heidy 02.04.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Kivirähk on kirja pannud sellised igapäevaelu jaburad pisiasjad, mis tunduvad nende juhtumise ajal nii tavalised, et ei pane isegi kulmu kergitama. No võibolla panevad ka, aga ununevad igal juhul kiiresti. Paljud nende lugude napakatest situatsioonidest on kas otseselt või kaudselt igaühele tuttavad, nii et pidev irvitamine või vähemasti muhelemine on igal leheküljel garanteeritud. Kavalalt on kirjutatud ka – tegelasi on nii palju, et kindla peale leiab iga lugeja vähemalt mõne karakteri, kellele kaasa elada.
Osad olukorrad tulevad ka üllatusena. No näiteks Jaanika – kui nüüd järele mõelda, siis ma tunnen või tean ka päris mitut “Jaanikat”, ühel oli isegi 3 telefoni käekotis, et midagi kunagi segamini ei läheks. Kaotada oli ilmselt palju. Aga ma ei ole nagu kunagi enne selle raamatu lugemist mõelnud, mis “Jaanika” peas toimub, et mitte öelda – kas üldse toimub. Nii et mõnes mõttes oli selle raamatu lugemine mulle ka silmiavav kogemus. Kas Kivirähk küsitles “Jaanikaid” või mõtles neile ise mõtted pähe, on ise küsimus..
Raamat on küll 388 lk paks, aga see on nii kiirelt kirjutatud, või õigemini kiirelt loetav, et jäi minu jaoks ikkagi lühikeseks. Nagu rääkis raamatuesitlusel ka Mart Juur – ta võttis lihtsalt tempo maha, et raamat kestaks kauem. Soovitan. 10p.”

05.04.2013 13:48 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +12   -0
Kommentaarid:
05.04.2013 13:55 arvustus.com
Andrus Kivirähk - Maailma otsas. Pildikesi heade inimeste elust. Raamatuesitluse lühikokkuvõtte:

05.04.2013 13:56 arvustus.com
AINULT FÄNNIDELE! Raamatuesitlus täismahus, 39 min:

07.04.2013 13:51 määd
Hehehe, hea jutt.. :)
10.04.2013 18:29 Nimetu
Mina vaatasin küll kohe pika ka ära!!
14.04.2013 18:15 senka
Pole veel lugeda jõudnud, aga kui see on pooltki nii hea kui varasemad Kivirähki raamatud, siis kindlasti naudin.
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Andrus Kivirähk Maailma otsas. Pildikesi heade inimeste elust arvustusi (review)Otsi Google abil: andrus kivirähk maailma otsas. pildikesi heade inimeste elust (review)