101 Eesti ajaloo sündmust
8.2
5 hindajat

169. 101 Eesti ajaloo sündmust
Mart Laar

Raamat algab esimeste inimeste jõudmisest Eesti alale ja lõpeb meie lähimineviku sündmustega nagu Eesti astumine Euroopa Liitu ja NATO-sse, hõlmates nõnda Eesti loo kogu tema ulatuses ja olles heaks sissejuhatuseks sarja järgmistele raamatutele.


Lisas Valgaanium 24.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ehkki raamat ei ole eriti paks, katab see enam-vähem kõik olulisema, mis Eestis toimunud. Muidugi ei ole raamat tänu oma mahule eriti põhjalik, aga tänapäevasele Twitteri-formaadiga harjunud inimesele on see just parajalt läbinäritav kogus infot.”

24.01.2011 13:44 - Valgaanium
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kui Eesti oli kodusõja lävel
7.5
6 hindajat

170. Kui Eesti oli kodusõja lävel
Andres Raid

See, et ajaloo kirjutavad võitjad, on tuntud tõsiasi. Siin raamatus räägitakse võitjatest, räägitakse kaotajatest, jäägrikriisist, Kaitseliidust, Eesti kaitseväe algusaastatest. Kõnealused sündmused on leidnud väga vähe kajastamist- Eesti poliitikud eelistavad need pigem olematuks vaikida. Seda mäletavad vähesed, et 1993 aastal oli Eesti kodusõja lävel. Asjaosalistele anti võimalus avaldada oma lugu ja rääkida kõigest, mis meenub. Kahjuks osa keeldus. Mingil põhjusel keeldusid just need, kes praegu võimul ja kellel on veel poliitilisi ambitsioone.


Lisas Valgaanium 24.01.2011
Pane hinne:
Aserbaidžaani kirjad
7.2
5 hindajat

171. Aserbaidžaani kirjad
Andres Herkel

Andres Herkel oli kuus aastat Euroopa Nõukogu raportöör Aserbaidžaani küsimuses. „Aserbaidžaani kirjades” vahendab ta muljeid ja mõtteid, mis ametlikesse raportitesse ei mahtunud. Raamatu esimeses osas annab Herkel omapoolse ülevaate Aserbaidžaani riigi ja rahva kujunemisest, Teises osas tutvustab ta meile maa kontraste, rahva eneseuhkust ja kibestumisi, poliitvange ja kõrgeid võimukandjaid, nagu ta neid oma reisidel tundma õppis. Selle kõrval avaneb terav sissevaade rahvusvahelise demokraatia-abi köögipoolele. Raamat on rikastatud pildi- ja kaardimaterjaliga, sisaldab registri ja ajaloosündmuste kronoloogia. Kujundaja: Mari Kaljuste.


Lisas Vize 17.01.2011
Pane hinne:
Suure vaimu rüpes
7.6
13 hindajat

172. Suure vaimu rüpes
Jake Page

Ameerika indiaanlaste 20 000-aastane ajalugu. Ameerika indiaanlaste ajaloost on tänini räägitud kui 500 aastat kestnud tragöödiast, kui vägivaldsetest ja saatuslikest kohtumistest eurooplaste ning nende haigustega, millele järgnes pidev taandumine, lüüasaamine ja arvukuse kahanemine. Ent nende tõeline ajalugu algas palju varem. Edelaosariikide üks väärikamaid kirjanikke ning pikka aega indiaanlaste ajalugu uurinud Jake Page visandab hiljutiste ootamatult rohkete arheoloogiliste leidude, uusimate avastuste ning indiaanlaste legendide uurimise varal radikaalselt uue loo.


Lisas Vize 17.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Korralik mahukas ja sisukas raamat annab hindamatu ülevaate Ameerika indiaanlaste ajaloost, millest Eestisse oleme seni kuulnud vaid fragmente filmide kaudu, koolis seda ju suuremat ei õpetata. Isegi Ameerikas on see ikka kergelt tabuteema olnud, aga indiaanlaste põliskultuur on ometi lõputult huvitav.”

17.01.2011 11:00 - Vize
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Lembitu: eestlaste kroonimata kuningas
7.3
8 hindajat

173. Lembitu: eestlaste kroonimata kuningas
Mart Helme


Lisas Barga 12.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“n”

23.12.2019 01:16 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Venemaa: valguses ja varjus
7.7
7 hindajat

174. Venemaa: valguses ja varjus
Marko Mihkelson

Raamat annab ülevaate viimase kolmekümne aasta pöördelistest sündmustest Venemaal. Mõistmaks paremini tänaseid sündmusi, leiab lugeja viiteid poliitiliste traditsioonide kujunemisloole Venemaal.
Autor Marko Mihkelson on Riigikogu liige, kes aastatel 1994-97 oli Postimehe Moskva korrespondent ning hiljem Balti Venemaa Uurimise Keskuse juht. Ta on raamatusse sulandanud oma vaatenurga Venemaa mõistmiseks, kasutades selleks ka arvukaid intervjuusid naaberriigi elu mõjutanud inimestega.
Raamatule on kirjutanud eessõna Vene dokumentalist Andrei Nekrassov.


Lisas Barga 12.01.2011
Pane hinne: