Tüdrukud
9.0
1 hindaja

1. Tüdrukud
Emma Cline

Californiast pärit Emma Cline´i (s.1989) pikisilmi oodatud debüütromaani keskmes on tüdrukud - nende haavatavus, nende igatsus kuhugi ja kellelegi kuuluda.Cline´i suurepärase kirjutamisoskuse kõrval tekitas ootusärevust seegi, et autor on ammutanud inspiratsiooni Mansonite perekonna kurikuulsast ja jõhkrast loost.Romaani tõlkeõigused on müüdud 34 riiki.


Lisas Rein Veemees 22.03.2019
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Cline´i kirjutamisoskus on tõepoolest hea, kuid osavast sõnade rittaseadmisest ei piisa, kui sul ei ole tegelikult midagi öelda .Kui kirjutad millestki kuulujuttude ja politseiraporti põhjal ning tegelikult ei suuda ennast looga suhtestada.Siis tekibki selline jahe romaan, kus ei ole mitte ühtegi elavat tegelast sest ka autori jaoks jäävad tegelased võõraks ja kaugeks, kellekski, keda ta ei mõista ja kellest ta ei hooli.Emma Cline romaan sarnaneb Sofi Oksaneni romaanidega, peale selle lugemist jääb lihtsalt tühi tunne, sest romaan ei andnud sulle mitte midagi.”

22.03.2019 07:38 - Rein Veemees
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Hullumaja
6.7
3 hindajat

2. Hullumaja
Tiit Sepa

Üks noormees on meie sotsialistliku mineviku eelviimasel kümnendil otsustanud, et peab nõukogude sõjaväest ära pääsema. Ta luuletab endale külge vaimseid hälbeid, millega tal tegelikult midagi pistmist ei ole. Nüüd jääb üle ainult minna mõneks kuuks Seewaldisse ravile, et tulemustes täielikult kindel olla. Seal kohtab ta nookukest meditsiiniõde Küllit, kellesse ta kohe armub. Armumine on vastastikkune. Nad otsustavad proovida ühist eluteed. Kas aga kõik jääbki nii ilusaks? Siin on lõbusat äratundmist lähiminevikust just keskealistele lugejatele, aga kes teab, ehk ka noorematele ja vanematele, sest armastus on alati olnud.


Lisas Rene Võhma 08.01.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Nostalgiat tekitav ning kaasahaarav.”

08.01.2016 06:46 - Rene Võhma
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Marslane
9.0
1 hindaja

3. Marslane
Andy Weir

"Olen Marsil lõksus. Mul ei ole kuidagi võimalik Maaga ühendust võtta. Kui oksügenaator katki läheb, siis ma lämbun. Kui vee taaskasutussüsteem katki läheb, siis suren ma janusse. Kui Marsi-majja leke tekib, siis ma lihtsalt justkui plahvatan. Kui ükski neist asjadest ei juhtu, siis saab mul lõpuks toit otsa ja ma suren nälga. Olen omadega p*****." Andy Weir (snd 1972) on programmeerija, „Marslane“ on tema debüütromaan. Raamatu põhjal valmib 2015. aasta sügisel mängufilm. „Meisterlik … usutav … pinev …” Guardian „Üdini meelihaarav teos, kus „Gravitatsioon” kohtub „Robinson Crusoega”.” Financial Times


Lisas PaulaLaht 01.10.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Raamatu peategelane on ikka uskumatult külma närviga mees. Arusaadav muidugi, et kosmonautideks valitakse kõvema närvikavaga inimesed, tavaline paanikaosakond nii ekstreemses olustikus kui kosmos tähendaks surma.

Huvitav on peategelasega kaasa mõelda ja avastada, et ka kõige julmemates tingimustes on võimalik rahulikult toimetada ja probleeme ükshaaval lahendada.

See, et põneva tegevustiku vahele on suudetud põimida ka ootamatult naljakaid vahepalu peategelase mõttekäikude näol, teeb raamatu eriti sümpaatseks. Ootan läbematult filmi!”

01.10.2015 13:20 - PaulaLaht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Talumatu lord
1.0
1 hindaja

4. Talumatu lord
Georgette Heyer


Ilusa Judith Taverneri ja tema venna Peregrine’i esimene kohtumine Julian St. John Audleyga toimub üpriski kahetsusväärses olukorras. Mõlema meelest on tegemist talumatult ülbe keigariga. Õnnetuseks on mees ühtlasi viies Worthi krahv, regendi sõber ja juhuse tahtel ka nende seaduslik eestkostja...


Lisas Raamat24 08.09.2015
Pane hinne:
Bobi maailm
1.0
1 hindaja

5. Bobi maailm
James Bowen


„Bobi maailmas” jätkuvad tänavakassi ja tema peremehe Jamesi seiklused. Bob on Jamesile igal sammul toeks oma huumori, vapruse ja intelligentsiga, juhtides sõbra tähelepanu kõige olulisematele tõdedele sõprusest, usaldusest ja lojaalsusest. Rasketel ja isegi eluohtlikel hetkedel on ta oma peremehele nii kaitseingliks kui ka elupäästjaks. Kui James kirjutas nende kohtumisest ja sõprusest raamatu, õppis Bob lugejatega kohtumisteks n-ö viit viskama, aga James teab, et nii see kui ka kõik ülejäänud trikid ei ole võrreldavad nende oluliste õppetundidega, mida on saanud tema sellelt uskumatult tänavatargalt kassilt.“


Lisas Raamat24 08.09.2015
Pane hinne:
Litsid
10
2 hindajat

6. Litsid
Mart Sander


Romaan "Litsid" on pilguheit Eestimaa saatuse pöördelistele aastatele 1939-1944, jutustatud väikese Tallinna bordelli ja sealt läbi kulgevate inimeste pilgu läbi. Selles suletud mikrokosmoses kajastuvad murrangulised sündmused sageli vaid kui reaalse tegelikkuse kauge kaja, murdes aga üksiti valusalt sisse illusoorsesse maailma. Sinna maailma on pagenud mitmed noored naised, kellel kõigil on erinevad põhjused tavaelust ja oma identiteedist loobumiseks. Kuid sõdima peavad nemadki. Romaanitsükli esimese osa tegevus toimub aastail 1939-1940, mil Eesti asus eneselegi märkamatult oma iseseisvuse hävingu teele.


Lisas Raamat24 08.09.2015
Pane hinne: