Aloha Hawaii!
9.5
6 hindajat

1. Aloha Hawaii!
Kristel Rumessen

Värvikirevast elust Hawaiil.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“väga hea raamat”

20.03.2016 22:52 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Minu Kairo. Kakofoonia Niiluse kallastel
7.0
3 hindajat

2. Minu Kairo. Kakofoonia Niiluse kallastel
Saale Fischer

Egiptus ahvatleb turiste igikestva päikesepaiste ning püramiididega. Kõrberiigi pealinn Kairo oma 20miljonilise elanikkonnaga on aga parasjagu nii suur, kirev ja võimalusterohke, et pakub läbi paksu sudu paistva päikese ka ridamisi muid ahvatlusi: kulinaarseid, kultuurilisi ja karjäärilisi. Minu abikaasat ahvatles töö Kairo Saksa ülikooli juures, mind võimalus kolida vaikselt suikuvast Saksa kolkalinnast pulbitsevasse maailmametropoli. Peale esimest suurt ehmatust ning otse silme ees terendavat igavusesurma osutus Kairo kokkuvõttes heldeks võõrustajaks: huvitavate sündmuste jadal ei paistnud lõppu tulevat, neist kõige põrutavam oli kahtlemata sattumine araabia kevade keskmesse. Kahe ja poole aastasele ajateljele mahtus veel kõvasti action’it alates meie kolmanda lapse sünnist Niiluses asuval Manyali saarel, lõpetades Saksa kiriku kolihunnikust leitud klavessiini elustamise või Eesti laste laulu- ja mänguringi vedamisega.


Lisas sipsik 11.02.2014
Pane hinne:
Eesti kirikud reisijuht
6.6
5 hindajat

3. Eesti kirikud reisijuht
Ivo Sakk

Reisijuhis leidub rohkelt pilte ja andmeid Eesti luteri ja õigeusu pühakodade, pastoraatide, kabelite, kloostrite ja kalmistute kohta. Kokku käsitletakse 545 eri objekti: alates uhketest linnakatedraalidest lõpetades setude väikeste külakabelite – tsässonatega. Arhitektuuri- ja ajaloolise andmestiku kõrval on juttu usutegelastest, kes on meie kultuuri- ja hariduslugu mõjutanud. Lisatud on kaardid ning koha- ja nimeregister.


Lisas sipsik 03.02.2014
Pane hinne:
Jalutaja teejuht - Haapsalu
7.3
3 hindajat

4. Jalutaja teejuht - Haapsalu
Karin Paulus

Üheksas „Jalutaja teejuht“ kutsub avastama hämmastavalt hõrku ning piltpostkaartlikult ilusat Haapsalut. Parimaks arhitektuuri- kui ka disainikriitikuks tituleeritud Karin Paulus tutvustab linna läbi ehitiste ning inimeste. Vaadeldakse, kuidas Saare-Lääne piiskopkonna keskusest kujunes nutikate tohtrite ja ettevõtjate toel Venemaa eliidi armastatud kuurort, ning milliseid vahvaid üritusi korraldatakse linnas praegu. Suisa kolmesaja sihtmärgi sekka mahub nii Haapsalu klassika nagu kuursaal, Tšaikovski tegemised kui ka ülimalt hästi säilinud raudteearhitektuur, epohhi loov Evald Okase muuseum ning muinasjutuline Iloni Imedemaa. Raamat viib huvilise ka mitmekesise linnustikuga endisaegsetele saarekestele; Vasikaholmile ja Paralepasse ujuma. Ära on toodud sümpaatsemad kohvikud ja galeriid, aga ka majutuspaigad. Rahvusvaheliselt tunnustatud mudaravile on aga võrdväärselt tervislikuks alternatiiviks retk raudteetammiga piirnevatel matkaradadel, mille äärde jäävad näiteks Peeter I seotud rändrahn ning kenad majakad. Või hoopis minna kajakiga lahele aerutama või promenaadile kala püüdma? Vaheldust pakub ka Läänemaa kaubandusmekaks kujunenud Uuemõisa, kus paikneb piirkonna suurmaaomanikuks olnud võimsa mõisa häärber, milles tegutses hiljem kultuurilooliselt oluline õpetajate seminar. Või tasub hoopis otsida meelerahu Harmooniast? Loodame, et raamat pakub uudistamist nii puhkajale kui ka kohalikule.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Harjumaa loodusmonumendid
8.8
6 hindajat

5. Harjumaa loodusmonumendid
Kalle Suuroja, Martin Suuroja

Harju maakonnas on 24 omavalitsust. Nende seas on 18 valda (Aegviidu, Anija, Harku, Jõelähtme, Keila, Kernu, Kiili, Kose, Kuusalu, Kõue, Nissi, Padise, Raasiku, Rae, Saku, Saue, Vasalemma, Viimsi), 7 linna (Kehra, Keila, Loksa, Maardu, Paldiski, Saue, Tallinn); 2 alevit (Aegviidu, Kiili) ja 34 alevikku (Ardu, Aruküla, Assaku, Haabneeme, Habaja, Harku, Jüri, Kangru, Karjaküla, Keila-Joa, Kiisa, Kiiu, Klooga, Kolga, Kose, Kose-Uuemõisa, Kostivere, Kuusalu, Laagri, Lagedi, Loo, Luige, Peetri, Raasiku, Ravila, Riisipere, Rummu, Saku, Tabasalu, Turba, Vaida, Vasalemma, Viimsi, Ämari). “Harjumaa loodusmonumentides” on igale vallale-linnale reserveeritud omaette peatükk ja iga asustusüksus leiab loodusmonumendi läbi ära märkimist ning nende tähelepanuväärsused laiemale üldsusele tutvustamist. Olgu selleks siis vähem kui 4 km2 suurune Saue või enam kui 700 km2-ne Kuusalu vald – kõik nad väärivad oma. Üksnes Tallinn, mis ka Harjumaa koosseisu kuulub, on jäetud ootama pealinna loodusmonumentidele pühendatud eraldi raamatu ilmumist. Maailmaimesid on palju, aga kauneim neist on see, mis on oma koha leidnud sinu koduläve ees. Seekord on nendeks maailmaimedeks Harjumaa ja tema vallad-linnad ning nende loodusmonumendid.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Meie aasta Siberis
10
4 hindajat

6. Meie aasta Siberis
Tuuli Roosma, Arbo Tammiksaar


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne: