Partner:
C5 (2008-)
7.8
10 hindajat

19. Citroën C5 (2008-)

R-4, otto, 1997 cm3 mootor, võimsus 103 kW (143 hj) 6000 p/min.


Lisas Autoleht 26.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Talendikate konkurentide taustal ei saanudki Citroën oma senist C5 asendada millegi muuga kui nii väliselt kui ka sisemiselt totaalselt muutunud uudismudeliga.

Totaalne muutumine on näha juba esimesest pilgust uuele C5-le. Senise üsna näotu kujustuse on asendanud dünaamilisem, paremate proportsioonidega ja lausa silmipaitav disain. Nähtavad on positiivsed mõjutused nii Audilt kui ka Lexuselt, üdini citroënlikud on üksnes esi- ja tagaülendi proportsioonid – esimene venitatult pikk ja tagumine võimalikult lühike nagu Citroënidel muiste.

Mõned citroënlikud vigurid, kuigi hoopis vähem kui vanasti, avalduvad ka sõitjateruumis. Roolikese on pöördumatult paigas nagu Citroën C4-l, et tagada juhi turvapadja optimaalne asend igas sõidusituatsioonis. Vähem tervitatav on seejuures nuppude laviin, mis rooli katab, kandudes ühtlasi ka keskkonsoolile, mis on tillukesi nuppe täispikitud nagu eelkäijalgi.

Käsitsetavus ei ole seega Citroëni plusse, küll aga mugavus. Neli täiskasvanut reisivad uue C5-ga meeleldi, viies aga mitte, sest tema pea riivab taga keskmisel istmekohal lage. Kasvanud välismõõtmeid silmas pidades oodanuks uuelt C5-lt rohkem ruumikust, seda eriti võrreldes sama suurte konkurentide Ford Mondeo või Volkswagen Passatiga.

Täiesti ainulaadne ükskõik millise rivaaliga võrreldes on aga Citroëni vedrustuse valik – nimelt pakutakse sellele nii terasest vedrustust kui ka hüdropneumaatiliselt toimivat. Viimane on saadaval koos võimsamate mootoritega, samas kui bensiini- ja diiselmootoriga baasmudelid peavad läbi ajama terasvedrustusega. Prantslaslikult mugav on C5 mõlema vedrustusega, kuid terasvedrustuse puhul iseloomustab juhitavust mõningane raskepärasus. Hüdrovedrustus võimaldab valikut mugavuse ja sportlikkuse vahel ning kõige sportlikumas seades pakub terasvedrustusest tunduvalt sportlikumat juhitavust. Kes aga keskklassi sedaanilt sportlikkust ei oota, saab kenasti hakkama ka terasvedrustusega.

Sõidukogemuse põhjal tundub, et mootorit on siiski lihtsam valida. Proovisõidul Portugalis oli ajakirjanike kasutada terasvedrustusega bensiinimootoriga (143 hj) mudel ja hüdrovedrustusega diiselauto (173 hj).

Kuigi bensiinimudel tuleb hinnalt kindlasti palju odavam, on seda raske soovitada. Esiteks on ta muidu vaikses autos suurim müratekitaja ning teiseks ülimalt uimane, eriti kolmandast käigust alates. Kiirteel rida vahetades ja kiirendades tekkis lausa hirm, et auto ei kogugi kiirust ning tagant tulija sõidab otsa.

PLUSSID:
Välimus, mugavus, diiselmootor

MIINUSED:
Mitte kõige ruumikam, segane keskkonsool ja roolinupustik, bensiinimootor

KOKKUVÕTE:
Uue C5-ga on Citroën keskklassis tagasi konkurentsis. Kahjuks rikub nõrk bensiinimootor muidu positiivse üldpildi.”

26.01.2011 16:59 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Accent (2006-)
7.8
12 hindajat

20. Hyundai Accent (2006-)

R-4 otto 1599 cm³ mootor, võimsus 82,4 kW (113 hj) 6000 p/min. ABS.


Lisas Autoleht 27.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kindlasti ei saa Accenti ostuargumendiks olla hind n-ö absoluutväärtusena – kui varustust mitte vaadata, on see kallis. Accenti pakutakse Eestis vaid ühes kereversioonis: sedaan ning 1,6liitrise mootoriga. Olemas on veel ka luukpärakere ning võimalustes 1,4liitrine otto- ja 1,5liitrine diiselmootor. Hinnakirjaski on vaid kaks numbrit – 199 000 ja 205 000 krooni. Viimane erineb esimesest valuvelgede ja eesmiste udulaternate olemasolu poolest.

Varustusest on aga Eesti “ühe-koma-kuuene” lausa pungil: kuus turvapatja, istmesoojendused, konditsioneer, reisiarvuti, valuveljed, soojendusega küljepeeglid jne. Märkimisväärne on ka viieaastane läbisõidupiiranguta garantii. Baasvarustusest on puudu vaid raadio (on raadiovalmidus) ja stabiilsuskontroll ESP.

Kui siia lisada veel suur pakiruum, Eesti teedele sobilik pehme vedrustus ja umbes pooletonnine kandevõime, saab kokku päris praktilise sõiduvahendi inimesele, kes pole kuigi pretensioonikas näiteks sisustusmaterjalide suhtes. Mitte et selles hinna- ja suurusklassis (kusagil supermini ja väikekeskauto piiril) tasuks otsida väärispuitu ja nahka, kuid kõva mummuline plast võib mõnele siiski liiga raju tunduda.

Vedrustus on põhjalikult üle käidud: muudetud geomeetriat, vahetatud välja amortisaatorid jms. Siiski ei kuulu katsete tulemused tippu – hinnang on “keskmine”. Kumho Solusi rehvid lähevad asfaldil üllatavalt kergelt libisema.

KOKKUVÕTE:
Küllalt hästi varustatud ning praktiline auto, kuid saadaval vaid kahes üsna kallis spetsifikatsioonis.”

27.01.2011 09:37 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
A4
7.7
19 hindajat

21. Audi A4

2001-2004


Lisas Autoleht 12.07.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Audide sõitjateruumi kvaliteeti – nii materjale, koostetööd kui ka terviklikku disaini – on vähemalt viimased kümme aastat teistele eeskujuks toodud. Kiidulaul käib ka A4 kohta, kuid erinevalt varasemast Saksa moest on sellel mudelil ka standardvarustus igati tasemel. Kummaline vaid, et tagumised elektriaknad tuli ikka lisaraha eest muretseda.

Elektrisüsteemi vigadest A4 päris prii ei ole: foorumites on kurdetud muresid akende, stereosüsteemi ja kiirusehoidjaga. Rohkem teeb kasutajatele meelehärmi siiski sage laternapirnide läbipõlemine: mõnel autol tuleb pirni-paari suisa iga paari kuu tagant vahetada.

Turvalisuselt esindab A4 oma aja tipptaset – EuroNCAPil teenis see julgelt välja neli tärni, palju ei jäänud puudu viiendast. Küll kritiseeriti ohtlikkust jalakäijale ja selle eest anti vaid üks tärn neljast.

Autolehe testitiim kiitis 2001. aastal A4 juhitavust turvaliseks, samas ette heites kehva tee jaoks veidi jäigavõitu vedrustust. Sportlikkuse ja mugavuse vahel pakub A4 siiski enam kui rahuldavat kompromissi. Pidurid on väga efektiivsed, kuid nendegi seisukord tuleks ostusoovil järele uurida.

Ülalpidamiskulud sõltuvad suuresti omanike hoolikusest, auto seisukorrast, läbisõidust ja ka mootori-käigukasti tüübist. Kui läheneb näiteks hammasrihma vahetuse hooldus, tähendab see keerukamate mootorite korral üle 15 000 krooni suurust väljaminekut, lihtsamatel saab hakkama ka poole vähemaga.

PLUSSID
Esinduslik ja kvaliteetne, turul lai valik, nelikveo ja diisli võimalus

MIINUSED
Tagaistmel kitsas, 2,5TDI ja Multitronic-käigukastid rikkealtid”

12.07.2010 10:00 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
406 (1999-2002)
7.6
12 hindajat

22. Peugeot 406 (1999-2002)


Lisas Autoleht 06.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“406 esitlemisel 1996. aastal oli tegu igas mõttes oma klassi liidriga, mis võitis võrdlusteste ja teenis kiidusõnu õnnestunud tervikuna. Vastupidavuselt on tegu keskmisest Prantsuse autost parema, üldiselt aga üsna keskpärase sõidukiga.

Miinused: veermiku- ja pidurihädad, janused ottomootorid
Plussid: diiselmootorid, sõiduomadused, välimus (eriti kupeel)

Kokkuvõte
Töökindluselt keskpärnae, kuid kui leida väga heas korras 406, on tegu mugava, mahuka ja asjaliku pereautoga.”

06.05.2010 12:45 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Dacia Logan
7.4
24 hindajat

23. Renault Dacia Logan


Lisas Autoleht 29.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Dacia Logan jõudis müügile nelja aasta eest. Ida-Euroopasse ja muudesse kehvade teedega ning vaesemal järjel piirkondadesse plaanitud odavauto sai populaarseks ka mujal, praeguseks on kokku 59 maal müüdud juba üle miljoni Logani.
Logan komplekteeriti puhtalt emafirma toodangust, vaid kere ja suur osa sõitjateruumist on Dacial unikaalsed. Järeleproovitud ja lihtne tehnika (öeldakse, et Dacial on detaile isegi poole vähem kui tippvarustuses Renault’del) lubas autot ka reklaamida kui väga töökindlat. Arvestades taustsüsteemi – Prantsuse autosid eriti kvaliteetseteks ei peeta ja Dacia mark erilist usaldust ei tekita –, tekitas see väide muidugi veidi kahtlusi. Ometi on auto parem, kui paljud arvavad – autofoorumites Dacia sõimajaid jätkub, kuid need, kes Loganit ka tegelikult kasutavad, on rahul.

Miinused: värvkatte kvaliteet, varustus, sõidukindlus, maine
Plussid: ruumikas, hinna ja omaduste suhe, odav pidada, suhteliselt töökindel

Kokkuvõte: Dacia Logani märksõnaks on väikesed kulud: vähese raha eest saab palju autot, mille ülalpidamine on soodne. Kartma ei pea ka räiget hinnalangust.”

29.04.2010 10:02 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
A3 (2013)
7.4
8 hindajat

24. Audi A3 (2013)

Mootor: R-4, otto, 1798 cm³, turbo Võimsus:132 kW (180 hj) 5100-6200 p/min Pöördemoment:250 Nm 1250&-5000 p/min Käigukast: seitsmekäiguline robotkäigukast Tippkiirus: 235 km/h Aeg 0 - 100km/h: 7,3 s ooldevälp: näidiku järgi Kütusekulu(l/m/k): 7,0/4,8/5,6 l / 100 km Garantii: 2 aastat


Lisas Autoleht 21.10.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Luukpärakultuse ajal näitab Audi A3 sedaan, et kolmemahuline kere võib ka suhteliselt väikesel autol olla nii moodne kui ka stiilne ja seda ilma disainiga vigurdamata.Suhteliselt väike ses mõttes, et A3 sedaan on 4,46 meetrit pikk ehk vaid 24,5 sentimeetrit lühem kui A4 sedaan. Lühikesed ülendid koos pika telgede vahega, rõhutatud rattakoopad ning Audile üldiselt omane selge disainikeel moodustavad terviku, mis mõjub samaaegselt nii soliidselt kui sportlikult.

Ees MacPherson- ja taga mitmikhoobvedrustus, mõõdukas tühimass (prooviautol 1,37 tonni) ning tundlik ja täpne rool muudavad sõidu nauditavaks. A3 liigub maanteel rahulikult, kurvilisel teel täpselt ja tundlikult, pakub piisavalt tagasisidet ning osutub üsna mugavaks ka kehval teel.

1,8liitrise bensiinimootori 180 hobujõust jätkub enam kui küll – vihmamärjal teel kipuvad kohaltvõtud, kui gaasipedaaliga vähegi hooletu olla, käima väikese „kaapega”. Seitsmekäiguline kahe siduriga S tronic vahetab käike kiiresti ja sujuvalt.

Kui prooviauto oli esiveoline, siis valikus leiduvad ka quattro-versioonid. Mõistagi on mootorivalik laiem kui nimetatud 180hobujõuline: diisleid saab valida kahe, bensiinimootoreid kolme hulgast.

KOKKUVÕTE: Stiilne sedaan, mis sõidab hästi, kuid maksab üsna palju ning tõenäoliselt piirduvad baasvarutusega vähesed kui needki.”

21.10.2014 01:08 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0