- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
217.
North Wind, South Wind
Resonabilis
Ensemble Resonabilis: Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (voice), Tarmo Johannes (flute), Aare Tammesalu (cello) 1. Jüri Reinvere: The Empire of May (2010) 2. Tatjana Kozlova: Köielkõndija / Tightrope Walker (2009) 3. Eugene Birman: defixio2 (2010/2011) 4. Tauno Aints: 3film (2010) 5. Andrus Kallastu: Eleegiline troop / Elegiac Trope (2010) 6. Kristjan Kõrver: Signum Magnum II (2009) 7. Helen Tulve: North Wind, South Wind (2010)
Lisas Marge-Elin Roose 03.09.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
218.
The Amazing Spider-Man (2012)
Marc Webb
"Imeline Ämblikmees" on lugu tõrjutud õpilasest Peter Parkerist (Andrew Garfield), kelle vanemad hülgasid juba poisipõlves ning jätsid onu Beni (Martin Sheen) ja tädi May (Sally Field) kasvatada. Nagu teismelised ikka, üritab ka Peter aru saada, kes ta on ja kuidas on temast saanud selline inimene, nagu praegu. Peter püüab suhteid siluda oma esimese kooliarmastuse Gwen Stacyga (Emma Stone), kuid elu pole lihtne ja neid ootavad ees takistused armastuses, probleemid pühendumise ja saladustega. Peter avastab salapärase kohvri, mis kuulus tema isale, ning hakkab oma vanemate kadumist uurima. Juhtlõngad viivad ta otse Oscorpi, tema isa endise partneri dr Curt Connorsi (Rhys Ifans) laborini. Ämblikmehe ja Connorsi alterego Sisaliku vahel tõotab puhkeda vastasseis, seega teeb Peter elumuutvaid valikuid ja kasutab oma võimeid, mis teevad temast tulevikus kangelase.
Lisas Egle01
“Ei olnud suurem asi film, paraku. Imelikud karakterid, ebausutav näitlemine (näiteks spidermani tüdrukut ei viinud miski rööpast välja, sisuliselt millelegi mingit reaktsiooni ei ilmutanud), üldse näitlemine oli veider. Lugu oli poolimelik. Ja kogu teostus oli nii ja naa. Seega suur mõttetus oli see film.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
219.
The Avengers
Joss Whedon
"Tasujad" on kinoajaloo suurim superkangelaste kogunemine, kui ühes filmis saavad kokku Marveli legendaarsed kangelased Raudmees (Robert Downey Jr), Hulk (Mark Ruffalo), Thor (Chris Hemsworth), Kapten Ameerika (Chris Evans), Kullisilm (Jeremy Renner) ja Must Lesk (Scarlett Johansson). Kui ootamatu hädaoht ähvardab kogu maailma julgeolekut, saab salajase rahuvalveorganisatsiooni direktor Nick Fury (Samuel L. Jackson) aru, et tohutu katastroofi ärahoidmiseks on vaja erilist meeskonda.
Lisas Egle01
“Kaks kuud peale esilinastust õnnestus minulgi film ära näha. Väga-väga vinge elamus. Eriti kiidan kahte asja - lõpulahing (mis kestis nii pikalt, et ei tahaks sõna "lõpp" sellele lisadagi) ja huumor. Kõige rohkem suutis naerutada Hulk, kuid kõik tegelased särasid. Päris korralik kogus erinevaid peategelasi ning igaühe olemus oli eristatav. Nad olid omanäolised ning ei sobinud omavahel kokku, mida tõestab omavaheline madistamine. Kuid kui see seljataha jäi, oli Tasujate koostöö vaatamine veelgi nauditavam.
Filmi "Thor" ajal oli nimitegelasest ja Loki'st täiesti ükskõik, pigem pettusin nendes. "The Avengers" muutis mu suhtumist neisse mõlemasse. Enne filmi nägemist suhtusin fännide poolt Loki ülistamisse skeptiliselt, aga nüüd osutus ta minu jaoks väga sümpaatseks. Teine vähem meeldinud film oli "Captain America" ja Steve'ile elasin ka seekord vähe kaasa. Temalgi olid omad momendid, kuid teistega võrreldes vähem muljetavaldavad. Nick Fury näis olevat kahtlane tegelane, teda oli raske usaldada olenemata sellest, et võitles meie poolel.
Taaskord mainin suurt lahingut, mis on teiste möllukatega võrreldes kõige rohkem meeldinud. Kordamööda nägi kõiki tegelasi, nad töötasid koos, kuid siiski täites erinevaid ülesandeid. Isegi Black Widow ja Hawkeye tegemised läksid korda, teistega võrreldes uued tegelased, kuid nad suudeti huvitavalt ning piisava sügavusega kirjutada. Black Widow meenutas mulle pidevalt kedagi... can't put my finger on it... Põhimõtteliselt võib öelda, et jäin kõigi kolme põhilise filmiosaga rahule - tegelased, huumor, action.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
220.
Serenity: The Beauty of Arvo Pärt
Arvo Pärt
CD 1 1. Spiegel Im Spiegel (Nicola Benedetti) 2. Cantus In Memoriam Benjamin Britten (English Chamber Orchestra, Nigel Short) 3. Für Alina (Alessio Bax) 4. My Heart's In The Highlands (Stephen Wallace, Matthew Owens) 5. Cantate Domino (Tenebrae, Nigel Short) 6. Fratres (Gil Shaham, Göteborgs Symfoniker, Neeme Järvi) 7. The Beatitudes (English Chamber Orchestra, Nigel Short) 8. Nunc Dimittis (Choir of St Mary's Cathedral, Edinburgh; Matthew Owens) 9. Magnificat (English Chamber Orchestra, Nigel Short) 10. De Profundis (The Sixteen, Harry Christophers) CD 2 1. Summa (English Chamber Orchestra, Nigel Short) 2. Passio Secundum Sancta Johannes [from Passio] (Tonus Peregrinus, Anthony Pitts) 3. Et Ex Illa Hora Accepit Eam Discipulus In Sia [from Passio] (Tonus Peregrinus, Anthony Pitts) 4. Festina Lente (English Chamber Orchestra, Nigel Short) 5. The Woman with the Alabaster Box (The Sixteen, Harry Christophers) 6. O Weisheit [from Seven Magnificat Antiphons] (The Sixteen, Harry Christophers) 7. Tabula Rasa - 1. Ludus: Con moto (Gil Shaham, Adele Anthony, Göteborgs Symfoniker, Neeme Järvi) 8. Tabula Rasa - 2. Silentium: Senza moto (Gil Shaham, Adele Anthony, Göteborgs Symfoniker, Neeme Järvi) 2,9,Spiegel im Spiegel - performed on Violin and Harp (Gidon Kremer, Naoko Yoshino)
Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
221.
The Possession (2012)
Ole Bornedal
Clyde ja Stephanie Brenek ei tee suurt numbrit sellest, kui nende noorimal tütrel Emil tekib kummaline side garaažimüügilt ostetud vana puulaekaga. Kuid Emi käitumine muutub aja jooksul üha veidramaks ning abielupaar tunnetab, et nende keskel on end sisse seadnud kurjuse jõud. Nad saavad teada, et laekas elab kuri vaim, eksinud hing, kes asub elama laeka omaniku sisse ning lõpuks võtab ta üle täielikult võimust. Eestikeelne pealkiri: Kurjast vaevatud.
Lisas zoidberg 28.08.2012
“Isiklikult pean seda filmi naljaks. Vaatamist vääris konkreetselt paar kohta ja kõik.
Kinos nii mina kui ka pool saali lausa naeris, võib-olla kohatu kuid tekitas sellised emotsioonid. Kui arvestada, et peale minu naeris veel pool vaatajatest siis ei tundnud ma end nii halvasti :)
Midagi kaasahaaravat polnud, mõni üksik koht suutis korraks köita.
Hirmutavat võid õudsat polnud. Paaris kohas hüppas midagi ekraani kuid kui juba ennem oled õudukaid näinud siis .... oli ette ennustatav.
Heaküll, alguses oli üks koht kus suudeti ehmatada. Aga selle effekt seisnes selles, et film oli päris alguses kohe ja veel ei osanud oodata vastavat tegevust.”
- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
222.
The Bourne Legacy (2012)
Tony Gilroy
Bourne'i saaga üks arhitekte, lavastaja-stsenarist Tony Gilroy ("Michael Clayton") toob publiku ette uue peatüki sellest populaarsest agendilugude sarjast, mille senised filmid on kogunud maailma kinodest ligi miljard dollarit. Gilroy laiendab menukirjanik Robert Ludlumi poolt loodud Bourne'i universumit uue algupärase looga, tutvustades uut kangelast (Jeremy Renner), kelle eluohtlik situatsioon on põhjustatud senise kolme filmi sündmustest. Eestikeelne pealkiri: Borne'i pärand.
Lisas zoidberg 28.08.2012
“Põnevusfilmina nauditav, aga triloogia seisukohalt ebaloogiline. Iseseisva filmina paremini vaadatav kui triloogia neljanda osana.
Minu arust oli viimane osa küll väga lõplik ja sealt veel midagi edasi teha tundus pea ilmvõimatu. Seega praeguse filmiga üritatakse lihtsalt Bourne'i fännidelt raha sisse kasseerida.
Sisu jääb ka nõrgaks, aga vähemalt näitlejad annavad oma parima - Rachel Weisz teeb pagana hea töö.
Ka filmi antikangelased pole võrreldavadki triloogia kurjamitega.”