10 2 hindajat

TOVE JANSSON. Tee tööd ja armasta
Tuula Karjalainen

Soome keelest tõlkinud Kadri Jaanits 304 lk, kõva köide Tove Jansson (1914–2001) on üks armastatumaid soomerootsi kunstnikke ja kirjanikke. Tema uue biograafia pealkiri põhineb Tove Janssoni eksliibrise tekstil. Töö ja armastus olid Tovele terve elu kõige tähtsamad. Ja just selles järjekorras. Tove elu ja kunst olid omavahel tihedalt põimunud. Ta kirjutas ja maalis omaenese elu ning leidis materjali lähiümbrusest: sõpradest, saartest, reisidest, ka isiklikest kogemustest. Tema elutöö on hiiglaslik. Tegelikult peaks sellest rääkima mitmuses, sest ta tegi ära mitme inimese elutöö nii muinasjuttude looja, illustraatori, maalikunstniku, kirjaniku, lavastaja, dramaturgi, luuletaja, poliitiliste karikatuuride joonistaja kui koomiksikunstnikuna. Tema sünnist möödub 2014. aastal sada aastat. Käesolev raamat on esimene eesti keeles ilmunud elulooraamat Tove Janssonist. Tuula Karjalainen (1942) on kunstiajaloolane ja kirjanik, kes on muu hulgas töötanud Helsingi linna kunstimuuseumi ja Soome kaasaegse kunsti muuseumi Kiasma juhatajana. Lisas Alice 07.02.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Suurepärane”

08.02.2015 09:57 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Tove Jansson on Eestis - ja ka ülejäänud maailmas - tuntud ennekõike lastekirjanikuna, kes lõi Muumimaailma ja selle sümpaatsed tegelased. Tegelikult oli Jansson ka andekas kunstnik, karikaturist, koomiksikunstnik, lavastaja, kirjutas teoseid ka täiskasvanutele jpm. See raamat tutvustabki Janssoni elu ja loomingu neid külgi, mida ontliku muinasjutuvestja puhul sageli ei teata. Tegelikult oli ta omal ajal sageli skandaalne ning muuhulgas jõudis teatud eluetapil Muumisid kirglikult vihata.”

07.02.2015 15:46 - Alice
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Tuula Karjalainen TOVE JANSSON. Tee tööd ja armasta arvustusi (review)Otsi Google abil: tuula karjalainen tove jansson. tee tööd ja armasta (review)