Rahauputus
8.8
24 hindajat

43. Rahauputus
Andrus Vaarik

Majaomanik Eric Swan petab juba mõningat aega Sotsiaalametit kasseerides väljamõeldud üürnike nimel erinevaid sotsiaaltoetusi. Kui ta otsustab pettusele lõpu teha, ilmub välja sotsiaalametnik, kes vajab ühe olematu üürniku allkirja. Keegi peab väljamõeldud isikut mängima ja alguse saab maruline komöödia täis äravahetamisi, arvatavaid surnukehi ja pööraseid arusaamatusi. Osades: Mait Malmsten, Maria Avdjushko, Tiit Sukk, Ain Lutsepp, Jan Uuspõld või Anti Reinthal, Viire Valdma, Raimo Pass, Ivo Uukkivi või Margus Prangel, Kaie Mihkelson või Ita Ever, Pille Lukin.


Lisas reekvia 03.11.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Näitlejate ansambel on hea, ja neid on laval ikka üksjagu, enamus A-kategooria näitlejad, nii et rollid õnnestuvad küll hästi. Kartsin küll, et lavastuse vanuse koorem juba näitlejaid segab ja nad enam sama asja suure innuga teha ei viitsi, aga õnneks eksisin, nad andsid endast küll kõik. Eriti sümpaatne oli Lutsepa roll.

Stoori on paras jant ja kohati natuke hüsteeriline, nagu selliste etenduste puhul ikka, kuid püsib enamasti päris naljakas. Isegi dialoog on kohati seda sorti komöödia kohta üllatavalt hea ja tabav.
Saalis oli rahvast palju ja publik läks päris hästi käima, ma pole ammu nii kõva naeru saalis kuulnud, usun, et jäädi siis rahule. Ka aplaus kesti nii pikalt, et seda võiks väita.”

28.01.2011 23:10 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Hiilgav!
7.7
15 hindajat

44. Hiilgav!
Ingomar Vihmar

Florence Foster Jenkins – maailma halvim laulja! Nõnda on nimetatud seda ebaharilikku naist, kes armastas väga laulda, ent kahjuks sugugi viisi ei pidanud. Tema elulool põhinebki briti noore näitekirjaniku Peter Quilteri komöödia. Kunstnik: Riina Degtjarenko. Muusikaline kujundaja: Ardo Ran Varres. Tõlkija: Martin Algus. Peaosas Ita Ever, teistes osades Jan Uuspõld, Guido Kangur, Ülle Kaljuste, Britta Vahur, Maria Klenskaja.


Lisas reekvia 03.11.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ootasin sellelt lavastuselt rohkem, sest nii lavastaja kui näitlejad on mulle sümpaatsed. Tegelikkuses oli võetud üks suurepärane lugu (mitte näidendina suurepärane, vaid puhtalt loona) ja tehtud sellest mittemidagiütlev pealiskaudne etendus. Dialoogid olid puised ja kehva tõlkega. Tõtt-öelda jäi enamus rolle arusaamatuks -- miks need tegelased üldse etenduses olid, mis oli nende roll loos. Kanguri näitlejameisterlikkus õhkus küll igast liigutusest ja lausest läbi, aga tal oli lihtsalt väga veider ja taas arusaamatuks jääv roll. Uuspõld ei mänginud oma osa sugugi välja, mis oli suur pettumus, sest teda lavale astumas nähes ootasin midagi head. Võimalik, et tal oli lihtsalt halb päev või mingid isiklikud probleemid, mis segasid keskendumast, aga ta ilmselgelt ei nautinud oma rolli ja elavnes vaid mõne suurema naerulagina peale saalist.
Ita Ever oli ainus, kes tõeliselt säras. Ta oli tõesti hea ja sellesse rolli suurepärane valik.”

07.12.2010 22:58 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Isa
8.5
17 hindajat

45. Isa
Andrus Vaarik

Selles näidendis arutab peaosaline mehe ja naise kooselu järgmise etapi ja pereelu põhiväärtuste ja eesmärkide üle.. Muusikalooja: Jarek Kasar. Tõlkija: Kadre Vaik. Mängivad: Jan Uuspõld või Alo Kõrve.


Lisas reekvia 03.11.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“See näidend oli fantastiliselt hea nagu ka Jan Uuspõld. Nii palju naerda pole ammu saanud ja nagu teada, siis naer on tervislik! Eriti soovitav väikeste laste vanematele :)”

27.03.2012 11:31 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kunstveri ja -pisarad
7.9
9 hindajat

46. Kunstveri ja -pisarad
Kertu Moppel

Ladina-Ameerika seebiooperitest inspireeritud lugu, mis räägib inimese vajadusest suure kire järele. Absurdi ja kordustega vürtsitatud analüüsis uurivad noored „seebikat“ kui nähtust ning otsivad selle seoseid enda eludega. Mängivad: Liis Haab, Tiina Mälberg, Mait Joorits, Lauri Kaldoja ja Marko Leht. Muusikaline kujundaja: Lauri Kaldoja. Kunstnik: Arthur Arula.


Lisas vendetta 27.10.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Megalt naljakas teatrietendus. Tõmbas algusest peale hoo peale ja see ei lõppenus sisuliselt enne lõppu. Seal veidi nagu läks uimerdamiseks ja mäletan, et hakkasime kella vaatama umbes samal ajal sõpradega. Siis saime selle peale naerda vähemalt :P”

30.11.2011 16:39 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nõks
5.8
12 hindajat

47. Nõks
Priit Võigemast

inglise komöödia äsja Londonisse saabunud neiust, kes tutvub juhuslikult kolme noormehega. Nood püüavad kõigest väest leida õiget „nõksu” tema südame võitmiseks. Miks tundub see ühele olevat imelihtne, teisele aga ületamatult keeruline? Ja mida arvab poiste tähelepanust neiu ise? Flirdi ja armumise ümber keerlevat näitemängu iseloomustab muretus, rõõm ja situatsioonikoomika. Mängivad: Külli Teetamm, Alo Kõrve, Tõnn Lamp, Mart Toome. Kunstnik: Aime Unt.


Lisas tre-buch 22.10.2010
Pane hinne:
Tiramisu
8.1
17 hindajat

48. Tiramisu
Enn Keerd

Ühes reklaamibüroos töötab seitse naist ja neid kõiki ühendab soov karjääri teha. Peidus pinna all on aga igaühel oma isiklikud ja isesugused probleemid, igatsused ja ühine hirm läbi põruda – nii töös kui eraelus. Autor: Joanna Owsianko. Tõlkija: Margus Alver. Kunstnik: Silver Vahtre. Osades: Karin Tammaru, Piret Laurimaa, Carmen Mikiver, Ireen Kennik, Kaili Närep, Triin Lepik, Kaili Viidas.


Lisas trulla 09.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“On Endla teatri lavastus. Poola kirjanikult tekst. Täiesti tänapäevased greisid elud, esitatakse ca 10 lühielulugu oma pöörasuses, oma röömude ja muredegaga, mis tunduvad pentsikud ja naljakad, kuid on real life. Väga lõbusad lood olid ja sai ka omaenese probleemi nö kõrvalt näha ja huumoriprisma alt silmitseda. Vahva naistetükk oli ja rahvast saal täis”

16.09.2010 15:51 - bergeenia
Hinnang arvustusele:
  +1   -0