Maailmale nähtamatud pisarad
8.5
4 hindajat

7. Maailmale nähtamatud pisarad
Elmo Nüganen

„Maailmale nähtamatud pisarad“ on komöödia Anton Tšehhovi poolt nooruses Antoša Tšehhonte nime all avaldatud humoristlike lugude põhjal. Arstiteaduskonnas õppides kirjutas Tšehhov huumoriajakirjadele lühijutte lisaraha teenimiseks, saavutas aga varsti niisuguse menu, et teda hakati avaldama regulaarselt. Need „väikeste inimeste“ lood pilavad silmakirjalikkust, lipitsemist, kergemeelsust, enesekesksust ja muid inimlikke patte, kuid sisaldavad ka palju soojust oma tegelaste suhtes, kes ehk meist kõigist nii väga ei erinegi. Lavastus hõlmab lühijutte „Paks ja peenike“, „Missugune kolmest“, „Diplomaat“, „Albioni tütar“, „Õnnepojuke“, „Koomik“ ja „Maailmale nähtamatud pisarad“ ning lühinäidendeid „Abieluettepanek“ ja „Karu“.


Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
Pane hinne:
Lantimiskunstnikud
7.5
8 hindajat

8. Lantimiskunstnikud
Diana Leesalu, Paavo Piik

Naised tahavad olla nendega koos. Mehed tahavad olla nende asemel. Nad tegutsevad öösiti ja peamiselt nädalavahetustel. Nad on iseenese suurimad vaenlased. Nad on oht sealt, kust sa oodata ei oska. Nad on lantimiskunstnikud. PS! Kui sa oled neid kohanud, siis ära muretse. Sinu peal nad oma relvi ei kasutanud. Sina olid eriline. Ausalt.


Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
Pane hinne:
Uhkus ja eelarvamus
4.7
3 hindajat

9. Uhkus ja eelarvamus
Kalju Komissarov

Romantiline komöödia 19. sajandi Inglismaal hargnev lugu armastusest ja kommetest keskendub Bennettite perekonnale, mille viis õde on harjunud oma ema kinnisideega, et tuleviku kindlustamiseks on siin maailmas kõige tähtsam leida endale jõukas abikaasa. Kui naabermõisa saabuvad suve veetma rahakas poissmees härra Bingley ning tema parim sõber, veelgi rikkam härra Darcy, muutub õdede seni rahulik elu ühtäkki põnevaks ja kirglikuks. Uje Jane armub jäägitult härra Bingley’sse, ent isepäises ja särtsakas Elizabethis tekivad uhke ja arrogantse härra Darcy vastu koheselt tugevad eelarvamused. Peagi selgub aga, et uhkuse taga peitub palju enamat kui palja silmaga näha ning eelarvamused on selleks, et neid murda…


Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
Pane hinne:
Kaks tilli ja apelsin
8.8
5 hindajat

10. Kaks tilli ja apelsin
Kait Kall, Madis Mäeorg

Fiktiivne loomeagentuur “Talent“ esitleb: aus lugu ilust, vabadusest ja loomingust, mis ei jäta külmaks, vaid jätab soojaks. Armas segu stand-up´ist ja teatrist, mis kätkeb endas komöödiat, tragöödiat ja tüki kolmandatki. Universumitevahelise teatrifestivali parima lavastuse nominent ja lavakujunduse eripreemia laureaat. Kas naerda saab – JAH Kas nutta saab – VÕIB-OLLA Kas igav hakkab – EI


Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
Pane hinne:
Jäägu meie vahele
4.5
2 hindajat

11. Jäägu meie vahele
Ivo Eensalu

„Just Between Ourselves“ on üliproduktiivse ja -populaarse briti Sir Alan Ayckbourni (s.1939.a.) järjekorras 20. komöödia, mille esmaesietendus oli 1976. aastal Scarborough.s, The Library Theatre's. Tegemist on näitekirjanduse suurmeistri ühe enimmängitud lavateosega. Ja seda mitte ilma põhjuseta. Nagu ka eesti teatrivaatajaile ilmselt juba teada, on valdavas osas Sir Alani komöödiatest teravmeelse sündmustiku ja vaimuka teksti taga peidus sügavalt inimlik sõnum, mis kedagi külmaks ei jäta. Võiks öelda, et huumor on tema näidendite väline vorm, sisu on aga tihti kaugel naljast. Käesoleva lavatüki kohta on öeldud, et see on „poolkibe (bittersweet) komöödia, mis ühtaegu naerutab ja hingepõhjani raputab publikut“. Just sellist mõju on Alan Ayckbourn oma loomingust rääkides korduvalt ideaalina näinud. Komöödia sündmustiku moodustavad kahe juhuslikult tutvunud nooremas keskeas abielupaari neli kohtumist, mis toimuvad aastaringi neljal aastaajal, kusjuures iga kord on nagu juhuslikult kellegi sünnipäev. Väliselt näib esialgu kõik tore ja korras olevat, ning seda joont püüab kuni lõpuni hoida peategelane Dennis, kelle lipukiri on: naljaga saab kõigest üle, naer ja muretu meel parandavad kõik haavad. Viienda tegelasena sekkub jõuliselt mängu Dennise ema, kellel minija Veraga „antagonistlikud“ vastuolud. Ka teisel abielupaaril – Pamil ja Neilil – pole kaugeltki kõik hästi. Tegevus saab kohati koomilise, kohati lausa drastilise vormi.


Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
Pane hinne:
Ring
5.0
2 hindajat

12. Ring
Roman Baskin

Aastaid on seltskonnas liikunud legend, kuidas üks abielunaine jättis armuhoos oma abikaasa ja 5-aastase poja ning põgenes mehe parima sõbraga - jäädavalt. Nüüd , 30 aastat hiljem, külastab see naine oma kunagist kodukohta ja teeb visiidi oma täisealisele pojale ja tema võluvale kaasale. Juhuslikult on kohal ka poja isa, kunagine hüljatu, aga mis veelgi intrigeerivam - kutsutud on ka poja hea sõber. Õhus on elektrit. Kas tõesti on võimalus, et kunagine meeletus kordub ? Mängivad: Kersti Kreismann, Laura Peterson/Karin Rask, Epp Eespäev, Tõnu Aav/Volli Käro, Peeter Jakobi, Andres Raag, Ott Aardam jt.


Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
Pane hinne: