Eesti mees ja tema poeg
6.8
4 hindajat

25. Eesti mees ja tema poeg
Tiit Palu

EESTI MEES JA TEMA POEG on tuntud karikaturisti ja stsenaristi Peep Pedmansoni näidend, mis on kirjutatud nimelt Sepo Seemanile. Iga mees on poeg ja tavaliselt ka isa. See on imelihtne ja imeselge. Sellest Sepo sel ühe-mehe-õhtul räägibki. Inimeselt inimesele. “Vaadake seda last, kes te kunagi olite! Seda väikest poissi… või tüdrukut! Kui puhas oli tema hing ja kui siirad tema soovid, ja kuidas ta uskus, et ka maailm on tema vastu sama hea ja aus. Kui te üldse kellelegi siin elus midagi võlgnete, siis on see tema – see teie pisikene mina sealt lapsepõlvest! Austa teda kasvõi nii palju, et täida kasvõi üks tema unistus! Kui sa ei jaksa enam hakata kosmonaudiks või maadeavastajaks, siis jäälõhkuja kapteniks võiksid ju veel üritada? Või vähemalt lähed ja sõidad kelguga sellest kuradi pumbamaja järsemast servast alla, kust teised julgesid, aga sina, see väike poiss, ei julgenud. Või lähed ja saadad siiski selle armastuskirja nüüd ära, mille sa 1. klassis kirjutasid, aga sahtlipõhja peitsid? Või mine anna vastu hambaid sellele tõprale, kes kuivati juures su isa kohta halvasti ütles. Ja kui sa ise oledki juba kasvõi 75, siis see mölakas on ju juba 80. Nüüd oled sina temast tugevam. Nii et kui sa vähegi oled mees…. või naine, siis tee teoks kasvõi üks tema unistus. Ja kui sa tervet unistust ei jaksa teoks teha, tee siis pool! Aga tee!”


Lisas Marge-Elin Roose 20.04.2012
Pane hinne:
Tour de Farce ehk Abielu on igavene
7.8
4 hindajat

26. Tour de Farce ehk Abielu on igavene
Rednar Annus

KADRI ADAMSON ja HENRIK NORMANN 2 näitlejat, 10 rolli, 84 kostüümivahetust! Tour de Farce ehk eesti keeles Farsituur või Tippfarss on pöörase süzheega näitemäng. Ühte Ameerika hotellituppa saabub abielupaar, kes on just ilmutanud raamatu "Abielu on igavene", kuigi nende endi kooselu on karile jooksmas. Samasse tuppa hakkab nüüd igasugust rahvast sisse põikama ja üks koomiline situatsioon järgneb teisele. Kujutage ette, et seda kõike esitavad ainult kaks näitlejat, Kadri Adamson ja Henrik Normann, kes pidevalt kostüüme ja parukaid vahetavad ning täiesti erinevate tüüpidena laval käivad. Kogu see tulevärk annab vaatajale toibumiseks vaevalt mahti ja paneb imestama, kuidas see kõik võimalik on?! Selles saab veenduda ainult oma silmaga – uue aasta naljakaim komöödia on sündinud.


Lisas Marge-Elin Roose 20.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Komöödia on minu arust üks pretensioonikamaid žanre selle mõttes, et head komöödiat on raske leida, raske mängida, ilma et ta tavaliseks naerutamiseks läheks. Ei ole ka sellel lool mingit põhjapanevalt uudset sisu. Huvitavaks muudab kahe näitleja 10 erinevat rolli ja etenduse jooksul imekiirusel 84 korda nendeks kehastumine. Uksest läheb välja üks tegelaskuju ning teisest uksest siseneb juba uues kostüümis, uue soenguga ja uue karakteriga tegelaskuju. Imetlusväärne kui kiiresti suudetakse lava taga kõik seda saavutada, mõtlen ka näitlejate ümberkehastumise võimet nii lühikese aja jooksul. Lisaks näitlejate hea mäng ning etenduse hoogne arenemine - tulemuseks eristumine ja värskus.
Ei saa mainimata jätta etenduses mulle meelde jäänud ütlemist: "Ainult vaesed inimesed ostavad asju, mida neil vaja on".”

27.04.2012 15:41 - Marge-Elin Roose
Marge-Elin Roose on seda arvustust muutnud: 27.04.2012 15:42
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Armastus tööpostil
9.0
1 hindaja

27. Armastus tööpostil
Peeter Tammearu

Eldar Rjazanov / Emil Braginski Armastus tööpostil Lüüriline komöödia Lavastaja Peeter Tammearu Tõlkijad Peeter Tammearu ja Arvi Siig Kunstnik Jaak Vaus Muusikaline kujundaja Bonzo Osades Tiina Mälberg, Velvo Väli, Anneli Rahkema, Erni Kask, Kertu Moppel ja Marin Mägi. Tõrksa taltsutamise lugu meisterlikult kirjutatud rollidega - on naine, kes on üksi ja teeb tööd. Ja on mees, kes on samuti üksi. Ka tema käib tööl. Nad kohtuvad. Armastus on igal pool, isegi tööpostil. Nii võibki öelda "ka ülemus on inimene...", kuigi sama hästi sobib "isegi alluv on inimene...". Ühes läbi aegade parimas lüürilises komöödias lõpeb nali siis, kui algavad pisarad ja vastupidi. Nõukogude riigikord on ainult taust, sest tolleaegsed inimlikud omadused kannavad väärtusi ka täna. 1971 - näidend, autorid Eldar Rjazanov ja Emil Braginski 20.02.1972 - lavastus Rakvere Teatris "Tunne teist ja iseennast (Töökaaslased)", lavastaja Mai Mering, Kalugina - Viive Aamisepp, Novoseltsev - Feliks Kark, Samohvalov - Volli Käro 1977 - film, režissöör Eldar Rjazanov, tootja Mosfilm, nõukogude aasta film, 58 miljonit vaatajat 18.02.2012 - lavastus Rakvere Teatris


Lisas Marge-Elin Roose 20.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“2 ja pool tundi täiesti lakkamatut naeru!!!!!
Üks minu lemmikumaid Rakvere Teatri etendusi. Tiina Mälbergi ja Velvo Välja kokkumäng toimis suurepäraselt. Lavastuse suurim trump oli selle komöödia ning Märin Mäe karakter( mis ajas südamest naerma.
Väga soovitan!!!”

26.07.2016 22:00 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Meeste kodu
8.0
7 hindajat

28. Meeste kodu
Andres Noormets

Romantiline komöödia kahes vaatuses. „Kuueteistkümneselt olin rumal, segaduses ja otsustusvõimetu. Kahekümneviieselt olin tark, enesekindel ja otsutav. Neljakümneviieselt olen rumal, segaduses, ebakindel ja otsustusvõimetu. Kes oleks võinud arvata, et see küps periood on mehe kasvueas nii lühiajaline?" /Jules Feiffer/ Teadlased on välja selgitanud, et inimesed on kõige õnnelikumad elutee alguses ja lõpus. 40-ndate paiku teeb õnnelikkuse graafik pea U-kujulise kaare ja see "raske iga" jääb täpselt selle graafiku põhja. Suurim riskigrupp on „õrnem sugu" ehk mehed oma 40-ndates. "Meeste kodu" - viis peategelast - neli meest - ja üks ... Kodu. Kodu, millemees koos naisega ehitas ja mis pärast lahkuminekut tuleb maha müüa. Kas teda vaevab masendus? Üksindus? Jah, aga sellest mehed ju ei räägi. Aga millest mehed siis tegelikult räägivad? Nii omavahel? Kui nad on juhtumisi jõudnud neljakümnendate "raskesse ikka"? Ja siis veel see kodu. Väärtuslik ja hinnaline. Kaua tehtud kaunikene. Kodu - see on kindlus, turvatunne ja ... armastus. Jah, kõige rohkem ikka armastus. Naljakas, et nii lihtne see ongi. Tõesti naljakas. Mängivad: Ago Anderson, Riho Kütsar,Mait Malmsten, Indrek Sammul.


Lisas laurent 13.11.2011
Pane hinne:
Kaevuritest kunstnikud
6.4
5 hindajat

29. Kaevuritest kunstnikud
Priit Pedajas

Näidend põhineb tõsielusündmustel – ja nagu elus ikka, on need mõnikord uskumatult naljakad. Samas puudutab lavalugu erakordselt olulisi teemasid: klassipiirid, sotsialism, indiviidi võimalused ja piiratus, eestkoste kui/või/ja ekspluateerimine, kunsti väärtus ja tema ülendav toime… Kas kaevuritest said ikka kunstnikud? Kas nende kunsti võeti tõsiselt või eksootilise veidrusena? Oleme ju kõik oma päritolu, keskkonna, mõtteviisi nägu. Kas lapsepõlve ja keskkonnaga kujunenud minast on pääsu, ja kui palju suudab üks, isegi eriline kogemus meid õieti muuta? Osades: Guido Kangur, Taavi Teplenkov, Ivo Uukkivi, Tõnu Oja, Raimo Pass, Britta Vahur, Laine Mägi, Mihkel Kabel.


Lisas laurent 13.11.2011
Pane hinne:
Scapini kelmused
7.8
13 hindajat

30. Scapini kelmused
Elmo Nüganen

Molière näidend, esitatakse Linnateatri lavaaugus. Kunstnik: Ivars Noviks. Tõlkija: Tatjana Hallap. Kostüümikunstnik: Rosita Raud. Muusikaline kujundaja: Riina Roose, Jaak Jürisson. Mängivad: Katariina Kabel, Henrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet, Piret Krumm, Jane Kruus, Liis Lass, Pääru Oja, Märt Pius, Priit Pius, Kristiina-Hortensia Port, Maiken Schmidt, Priit Strandberg, Kaspar Velberg.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
21.06.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Käisin seda vaatamas, päris hea tükk oli!
Selline humoorikas, huvitav ja värviküllane etendus, mulle meeldis.
Kahjuks aga sadas terve etenduse aeg vihma ja kui ma koju jõudsin olin läbimärg! Aga samas ei olnud mina ainuke, sest näitlejad pidi ka vette hüppama etenduse ajal ja see tegi asja veel naljakamaks:)”

25.08.2011 09:53 - carree
Hinnang arvustusele:
  +1   -0