10 4 hindajat

Vaiana (2016)
Ron Clements, Don Hall, John Musker, Chris Williams

Lugu Motunui saare pealiku tütre Vaiana seiklustest oma maailma päästmisel. Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
28.01.2017
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Mul läks meelest Vaianast kirjutada, kui ta veel kinos jooksis, aga tuli meelde lugedes uudist, et täna hakkab USAs linastuma Moana sing-a-long versioon. Ehk siis laulusõnad on ekraanil ja publik saalis saab kaasa lõuata. Kuna ma olen Vaianat juba 4 korda kinos vaadanud, peamiselt laste nõudmisel, aga üldsegi mitte vastumeelselt, siis ma pean ennast väikestviisi eksperdiks juba ja saan sellest kaasalaulmise ideest ka täitsa aru.
Vaiana on täitsa uskumatult hea film. Esiteks, sisu poolest - esivanemate pärandi teema läheb hästi hinge, nii kaugete kui ka otseste. Teiseks, arvutiga tehtud 3D animatsiooni tase on fantastiline. Eriti tooks välja A) juuksed, nii kuivad kui märjad; B) meri - sügav, madal, tormine, vaikne, sinine, roheline - kõik ülihästi ja väga realistlikult tehtud. Kolmandaks eestindatud laulud, kusjuures esitus või esitajad meeldivad isegi rohkem kui eestindus ise. Tõlge on enamuse laulude puhul kohati veider, aga võibolla on selle taga Disney karvane käsi.
Genka on Maui, hahaa. Noh ta sobib muidugi sellesse ossa ideaalselt, aga laulda oskab ta täpselt nii palju nagu igaüks mäletab "Laula mu laulu" saatest. Nii et see on päris naljakas. Karol Kuntsel on Krabi Tamatoa, kellel on filmis ainult üksainus, aga see-eest üsnagi meeldejääv 70' glämmroki stiilis laul ja ta teeb originaali ülimalt hästi järele, minu meelest on eestikeelne versioon isegi parem, sest juba sõna "särav" kõlab palju säravamalt kui "shiny". Tõlge on vähe mööda, aga sellest pole midagi. Ja siis Kelly Tulvik on laulev Vaiana. Rääkiv Vaiana on Emma Tross, kes on muide Piip&Tuut tütar, ja teeb oma osa väga suurepäraselt ja ilmekalt. Aga Kelly Tulvik... no see hääl on ikka midagi täiesti erilist. Aga võibolla lihtsalt eesti keel on nii ilus.
Natuke juba ootan, millal plaat poodi jõuab.”

28.01.2017 01:39 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Ron Clements, Don Hall, John Musker, Chris Williams Vaiana (2016) arvustusi (review)Otsi Google abil: ron clements, don hall, john musker, chris williams vaiana (2016) (review)