Minions (2015)
6.5
10 hindajat

1. Minions (2015)
Pierre Coffin, Kyle Balda

Käsilased ei ole alati olnud Gru teenistuses ja antud film räägib nende elust ja seiklustest enne seda.


Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
13.07.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Joonisfilme võib jagada kaheks. Ühes grupis on need filmid, mis on mõeldud lastele ja teises need, mis ei ole mõeldud ainult lastele. Multifilmid, mida vaatavad ka täiskasvanud hea meelega.

Nende kahe grupi vahe seisneb peamiselt filmi intelligentsuses ja naljades. Lastel ei ole palju vaja selleks, et neil oleks tore ja lõbus. Natuke nalja, veidi südamlikkust ja gramm põnevust ning ongi kõik, mida vaja.

Selleks, et ka täiskasvanud midagi filmist saaks, selleks peab film olema targem. Naljad peaksid olema varjatumad, sisaldama sõnamänge, millest tihti lapsed aru ei saa, tegelased peavad olema kavalamad ja lahedamad. Film, mis avaldab muljet täiskasvanule, ei tohi tegeleste ja süžee osas latti tavafilmidest allapoole lasta, aga peab olema samas selline, mis ikkagi on mõeldud suuremas osas lastele.

Ei ole mitte lihtne ülesanne. Esimese märgi selles osas pani maha Toy Story. Mänguasjad ei olnud enam nii lihtsad ja ühekülgsed, kui laps ette kujutab. Nad olid midagi rohkemat. Edasi tulid juba Iron Giant, Shrek, Monsters.Inc, Incredibles , Up, How to Train Your Dragon ja Despicable Me. Pea eraldi klassist on veel geniaalne Wall-E. Tundus, et iga film on nüüd tehtud mitte ainult lastele, vaid üritab olla mitmekülgne. Puhtalt lastele suunatud filmidest meenuvad vaid Brave ja Frozen, mis muidugi on laste juures jälle samavõrra suuremad hitid.

Mida ma eelneva jutuga öelda tahan, on see, et lapsi on lihtne rõõmustada ja ei ole just väga palju vahet, mida ekraanile kuvada selleks, et neil lõbus oleks. Selles osas on käsilased pea perfektsed tegelased. Naljakad ja kollased tegelased, kes armastavad banaane ning kellega lapsed saavad ennast samastada. Nad on samuti väikesed, natuke kartlikud, kuid samas ei tunneta eriti ohupiire.

Despicable Me oli selline film, mis ei olnud ainult lastele suunatud. Tegelased ei olnud nii ühetahulised, vaid kavalad või püüdsid seda olla. Kuigi käsilased olid üheks edu võtmeks, kandsid Gru ja lastekolmik filmi. Teine osa oli juba lihtsakoelisem ja seetõttu tungisid käsilased filmis rohkem esile, sest nende latt oli seekord veidi kõrgem.

Kuna käsilased olid teise filmi parim osa, siis nende enda film tundus hea mõttena. Esimesed lühitreilerid lisasid sellele vaid hoogu. Vahel peitub intelligentsus lihtsuses ja seda see ka väljendas.

Palju juttu, aga ei sõnagi veel filmist endast? Rahu, jõüuangi kohe selleni. Käsilaste film on vaadatav ja lastele ilmselt tore ja hea, aga nii laste, kui ka täiskasvanute jaoks on ta kiiresti unustatav ja märkamatu. Tunne on, et ta ongi tehtud puhtalt lastele, kuid osad kohad väidavad vastupidist, et see ei ole nii mõeldud ja tegelikult oli ikka suunatud ka täiskasvanutele. Lihtsalt mitte väga edukalt. Natuke Ghostbustersi meenutust, veidi Back to the Futuret, shrekilik mitte eriti lastelik vihaste kurjhategijate jõuk pimedatel Londoni tänavatel, selfie-sticki narrimine jne. Neid asju parodeerib ta liiga vähe ja need kohad lihtsalt on filmis, aga nad ei ole naljakad.

Pean ütlema, et filmi kõik naljakamad kohad olid trailerites. Sul on võimalik panna suur hulk käsilasi maailma kaost põhjustama, aga sa valid välja kolm suhteliselt konservatiivset tegelast - natukenegi asja jagava Kevini, lapseliku Bobi ja Stuarti, kes filmis praktiliselt mitte midagi muud ei tee, kui mängib paar korda pilli. Nad on terve filmi jooksul omast elemendist väljas ning kõrvaltegelased on igavad ja unustatavad.

Lastele on film tore ja naljakas, aga pea iga joonisfilm on. Täiskasvanutele on ta korra vaadatav, kuid sellega ka asi piirdub. Nii palju potentsiaali ja nii vähese naeru genereerimine tundub lausa pingutatud ettevõtmisena. Küll toob see film palju sisse ja kindlasti tulevad ka järjed ja ehk saame ükskord ka sellise käsilaste filmi, mis on tõeliselt hea, aga momendil ei saa midagi üle keskpärase selle filmi eest pakkuda.”

13.07.2015 11:06 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Garfield: A Tail of Two Kitties (2006)
6.7
10 hindajat

2. Garfield: A Tail of Two Kitties (2006)
Tim Hill

Jon Arbuckle reisib Suurbritanniasse ja võtab sinna ka oma kassi Garfieldi kaasa. Ta aetakse kohapeal aga teise kassiga sassi ja nii leiab ta end lossivalitsejana. Ajutiselt. Eestikeelne pealkiri: Garfield 2: Kahe kassi lugu.


Lisas daav 29.08.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Jälle täielik lastekas, ma arvan, et kuni kümneaastaseni võivad lapsed seda nautida, rohkem ma eriti ei usu. Hääled on head, pilt ju ka okeika, aga sisu on täitsa jama..”

29.08.2013 20:40 - daav
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Garfield (2004)
5.6
17 hindajat

3. Garfield (2004)
Peter Hewitt

Jon Arbuckle ostab uue lemmiklooma, koer Oddie. See läheb aga kaduma ja Garfield peab ta üles otsima.


Lisas daav 29.08.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Lastekategoorias ilmselt piisavalt hea, aga täiskasvanmatele suurt midagi ei paku.”

29.08.2013 20:33 - daav
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Geschichten aus Mullewapp II (2012)
7.5
8 hindajat

4. Geschichten aus Mullewapp II (2012)
Theresa Strozyk, Tony Loeser

Rändur ja läbikukkunud näitleja Viiks Viikson on linnasaginast tüdinud ning otsustab aja maha võtta. Selleks sobib hästi vaikne talu Mullewapi külakeses, kus ta sõbruneb Franz von Kikka ja põrsas Waldemariga. Peagi aga selgub, et elu Mullewapis on kirev ning sündmusterohke. Eestindatud filmistuudios Estinfilm. Teksti loeb Taavi Tõnisson, produtsent Mati Sepping. JAOD: Tsirkus, Tupsu rännak, Kontsert, Veeuputus, Pudelipost, Kont, Orb, Hiline armastus, Sünnipäev, Uneskõndija, Tigu, Öökull, Kanade vaba päev Eestikeelne pealkiri: Mullewapi lood II osa


Lisas Marge-Elin Roose 14.11.2012
Pane hinne:
Geschichten aus Mullewapp (20129
6.7
6 hindajat

5. Geschichten aus Mullewapp (20129
Theresa Strozyk, Tony Loeser

Rändur ja läbikukkunud näitleja Viiks Viikson on linnasaginast tüdinud ning otsustab aja maha võtta. Selleks sobib hästi vaikne talu Mullewapi külakeses, kus ta sõbruneb Franz von Kikka ja põrsas Waldemariga. Peagi aga selgub, et elu Mullewapis on kirev ning sündmusterohke. Eestindatud filmistuudios Estinfilm. Teksti loeb Taavi Tõnisson, produtsent Mati Sepping. JAOD: Õun, Võistlus, Kaev, Valehambad, Väike, aga tubli, Head kalaõnne, Muruniiduk, Kirsikivi, SOS, Jõulud, Pakane, Lihavõttejänes, Sügis Eestikeelne peakiri: Mullewapi lood I osa


Lisas Marge-Elin Roose 14.11.2012
Pane hinne:
Vølvens forbandelse (2009)
6.5
19 hindajat

6. Vølvens forbandelse (2009)
Mogens Hagedorn

Seiklusrikas põnevik viib meid Taani, kus põhikooli lõpuklassis käiv Valdemar ja tema noorem õde Sille satuvad juhuse läbi ajarännakusse, mille jooksul peavad leidma mooduse, kuidas purustada üks igivana needus. Sündmused algavad kui õde - vend Sille ja Valdemar jäävad üksi koju ning Valdemar laenab ilma loata oma isa autot, kuid teeb sellega avarii. Järgmisel päeval kohtub ta füüsik Benedictiga, kes kavaldab Valdemari testima tema leiutatud ajamasinat pakkudes talle raha autoremondiks. Peagi leiavad Valdemar ja Sille end aastas 963, viikingite aegses Taanis, kus nad saavad teada tõe Benedicti kohta: füüsik on surematu. Igavene elu on elu ilma sõprade ja armastuseta ning Benedicti suurim soov on taas elada normaalset elu. Eestikeelne pealkiri: Ajarändurid: Viikinginõia needus.


Lisas Pide 23.02.2011
Pane hinne: