Junibacken
7.5
4 hindajat

1. Junibacken
Stockholm

Muinasjutumuuseum ja mängumaja.
Galärvarvsvägen 8, Stockholm


Lisas Kätu 07.11.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Junibacken on ideaalne koht, kuhu lastega Stockholmi-kruiisil minna, kui ilm on kole või külm.
Paremini sobib Junibacken väiksematele lastele, kes veel koolis ei käi. Neid huvitavad muinasjutud rohkem ja teiseks mahuvad nad paremini tillukestesse muinasjutumajakestesse sisse.
Palju rõhku on pandud detailidele majade väliskujunduses ja sisustuses ja seepärast jätab kõik väga tõetruu mulje.
Lendav muinasjuturong, mis läbib kõiki kuulsamaid rootsi muinasjutte, võib päris väikestele natuke hirmutav olla. Maastikud ja nukud on päris detailsed ja kohati üsna jubedad. Vana aja muinasjutud olid ikka päris koledad.
Pipi maja juures toimuvad ka lasteteatri etendused, mis on muidugi rootsi keeles, aga siiski piisavalt naljakad ja arusaadavad kõigile.
Nr 76 bussiga sadamast 15 minuti kaugusel asuv Djurgårdeni saar asub mugavalt sadama lähedal, nii et ka õhtul ei pea õigeks ajaks laevale pääsemise pärast muretsema.”

07.11.2017 00:31 - Kätu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Wiies olympiada Stockholmis 1912. Karl Luki päevaraamat
8.0
1 hindaja

2. Wiies olympiada Stockholmis 1912. Karl Luki päevaraamat
Kalle Voolaid

1912. aastal Stockholmi olümpiamängudel võistelnud eestlase Karl Luki päevaraamat annab lugejale aimu, missugustes tingimustes omal ajal sporti tehti ja suurvõistlustel osaleti. Meeleolukalt ja muheda huumoriga kirja pandud lood merereisist Stockholmi, laeval ööbimisest, võistluspaikadest, olümpiavõistlustest ja -melust ning Stockholmi linnast on ühtaegu nii lihtsalt mõnus lugemine kui ka ajaloolise väärtusega kirjatöö. Raamat on valminud koostöös Eesti Spordimuuseumiga.


Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
Pane hinne: