Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited
10
3 hindajat

1. Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited
Martina Proosa

01.07.2015 hakkas Eestis kehtima uus planeerimisseadus. Käsiraamatu "Planeerimisseadus ja selle rakendamine" eesmärk on seletada lahti uue seaduse regulatsioon, lisaks tutvustada ruumilist planeerimist laiemalt ja selgitada uut planeerimisseadust ning selle seoseid teiste seadustega. Suurem tähelepanu on pööratud planeeringu sisule ja asjaoludele, mida tuleb planeeringu koostamisel arvestada. Käsiraamatus on toodud ohtralt praktilisi näiteid ja selgitusi, viidatud on asjakohastele riigikohtu lahenditele.


Lisas Tõnu Toompark 28.04.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Super”

28.04.2017 18:54 - Tõnu Toompark
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Pärimine. Pärandaja, testament ja pärijad ehk mis saab peale surma?
9.7
3 hindajat

2. Pärimine. Pärandaja, testament ja pärijad ehk mis saab peale surma?
Evi Hindpere

Käsiraamat “Pärimine. Pärandaja, testament ja pärijad ehk mis saab peale surma?” on suunatud kõikidele, kel on soov enda vara kasutamise ja kasutajate üle otsustamiseks ajal, mil maine teekond on otsa saanud. Samuti on käsiraamat hindamatu infoallikas inimestele, kes on pärimise protsessi keskel ja soovivad sellega seonduvad delikaatsed probleemid kiiresti ja õiglaselt lahendada.


Lisas Tõnu Toompark 18.11.2015
Pane hinne:
The Imitation Game (2014)
6.0
4 hindajat

3. The Imitation Game (2014)
Morten Tyldum

See on eluloolugu Alan Turingust, mehest, kellel oli suurim panus Saksa koodimasina Enigma lahtimurdmisel. Eestikeelne pealkiri: Imiteerimismäng.


Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
14.03.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Inglastel on ütlus "Like a walk in the park". Antud film on just selline. Ei ole pettumust valmistav, oodatult hea, aga ei ole ka miskit sellist, mis jääks kauaks ajaks meelde ja võtaks kunagi kusagil ajaloo edetabelites koha.

Eluloo- ja sõjafilmidega on nii, et tihti meenutavad nad BBC, Discovery või Nat Geo lavastatud dokumentaale ning vaid formaadi, näitlemistaseme ning jutustava narratiivi puudumisega teeb tavafilm vahe sisse. The Imitation Game on just selline film.

Ma ei ütle, et ta on halb. Mulle meeldivad sellised dokumentaalid ka, aga ta ebaõnnestub olemast midagi rohkemat. Vahe on selles, kas sa seda lugu juba tead või mitte. Kui mitte, siis on veidi põnevust ja ootust, aga kui oled ajaloo ja elulooga mingilgi määral kursis, siis põnevust väga ei ole ja vaatad lihtsalt seda, kuidas antud lugu jutustatud on.

Lihtne võrdlus oleks midagi sellist, et oletame, et võitsid numbritega 3, 8, ja 21 lotos. Kui tead, et oled võitnud, siis reaalse loosimise vaatamise teeb huvitavaks ainult jälgimine, millal antud numbrid välja tulid ja kui paljud teised olid ka veel võidule lähedal. Samamoodi on selle filmiga.

Näitlejad teevad filmis oma töö ära rahuldavalt. Ma ei näe, et Cumberbatch Turinguna oleks teinud midagi erilist, vaid vahetades ta ära mõne teise näitlejaga, oleks tulemus suht sarnane. Ehk Tom Cruise ei mängiks välja, aga ma suudaks ilmselt samaväärset rolli oodata isegi viimasel ajal halbu filme viljelevalt Nicolas Cagelt. Hästi mängitud, aga ei midagi erilist.

Parimad rollid teevad Keira Knightly ning näitlejana üha tugenev Mark Strong. Natuke šarmi ja miimikat võidavad kiiresti vaataja poolehoiu. Kui Matthew Goode välja jätta, siis kogu kaadimurdjate B-tiim on nähtmatu, kuidagi veidi uimased ja ei jäta just eriti tarka muljet. Kõik tegelased oleksid pidanud olema filmis väga tugevad ning nähtavad. Nad olid geeniused, aga film ei näita seda ja see kahandab ka filmi enda intelligentsust.

Kokkuvõttes on film vaadatav ja informeeriv, aga ta peaks olema veel rohkemat, mida ta mitte ei ole. Kinno minnes on ta ilmselt ikkagi üks parimaid valikuid tervet kava arvestades, aga samas, kui jääb nägemata, siis ei saa seda ka kuritööks nimetada.”

14.03.2015 10:36 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Kriminaalne suvevaheaeg. Kuuenda A kriminalistid
5.5
2 hindajat

4. Kriminaalne suvevaheaeg. Kuuenda A kriminalistid
Ilmar Tomusk

Kribu ja Krabu otsustavad suvevaheajal kriminalistitöö kõrvale panna ning oma väsinud ajusid puhata. Kuid õnnetu juhuse läbi satub nende isa pettuse ja kuriteo ohvriks, mis kriminalistid keset kõige palavamat suve taas tegutsema paneb. Õnneks saabub Šotimaalt Eestisse suvepuhkust veetma ka Suur Paul, kellega koos sel korral kurjamite tabamiseks koguni Venemaale sõidetakse. Reis on seiklusrikas, kuid väga ohtlik, sest mängu tulevad sellised kriminaalsed tegelased nagu Kiilakas ja Rusikas.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Täie rauaga! Autobiograafiline kriminaalromaan
6.4
8 hindajat

5. Täie rauaga! Autobiograafiline kriminaalromaan
Margus Pikhof

Miks mõnedest inimestest saavad arstid, professorid ja riigikogu liikmed, teised aga veeretavad oma elupäevi õhtusse viinapudeli kõrval tukkudes või trellide taga? Miks ühed meist ehitavad riiki, teised aga hävitavad seda? Kuidas näeb maailm välja läbi kurjategija silmade? Kuidas organiseeritakse eestlaste rahvusspordiks kujunenud juveelirööve välismaal ja mis on eurobanditism? Raamatu autor Margus Pikhof kannab hetkel karistust Soomes.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (4)

“Mulle ka meeldis, käest ära panna ei saanud..

Kohati oli küll veidi rabe, aga ajaviitekirjanduse kohta päris hea, 10-st 9 panen.”

06.03.2015 16:51 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Rode altar lähivaates: Niguliste peaaltari retaabli ajalugu, tehnilised uuringud ja konserveerimine
8.0
9 hindajat

6. Niguliste muuseum Rode altar lähivaates: Niguliste peaaltari retaabli ajalugu, tehnilised uuringud ja konserveerimine

Tegu on mitmeaastase mahuka konserveerimisprojektiga, mis keskendub Niguliste peaaltari hiliskeskaegse kappaltari restaureerimisele. Kappaltar on üks suurejoonelisemaid ja paremini säilinud hiliskeskaegseid Põhja-Saksa altariretaableid kogu Euroopas. Retaabel telliti 1478. aastal tuntud Lübecki meistri Hermen Rode töökojast, Tallinnasse jõudis see 1481. aastal. Kappaltaril on kujutatud rohkem kui neljakümmet pühakut ja piiblitegelast ning mõõtmetelt kuulub see 15. sajandi hansalinnade suurimate hulka. Ulatuslikud konserveerimistööd toimusid juba aastatel 1978–1992. Põhiosas jõuti teos restaureerida, kuid uhked skulptuurid on tänaseni vaid osaliselt konserveeritud. Eesti Kunstimuuseumi konservaatorite töö eesmärgiks on viia lõpule skulptuuride puhastamine. Konserveerimisega kaasnevad põhjalikud uuringud. Konserveerimistöid saab alates 2013. aasta sügisest jälgida ka muuseumis kohapeal. Niguliste kooriruumis seatakse üles konservaatori töötuba, teose ajalugu ning tehtavaid töid esitletakse ajas kasvava näituse vormis. Lähiaastatele on planeeritud rahvusvaheline konverents, trükised ja raamatud, haridusprogrammid ja töötoad. Uhke kappaltari ajaloo ning teosel kujutatud pühakute ja nende legendidega saab vaataja tutvuda interaktiivse puutetundliku infotahvli abil. Projekti koordinaator: Hilkka Hiiop Projekti töögrupp: Hedi Kard, Merike Kurisoo, Kaisa-Piia Pedajas, Tarmo Saaret Kujundaja: Villu Plink


Lisas Eesti Kunstimuuseum 09.12.2013
Pane hinne: