Aladdini imelamp
9.8
4 hindajat

25. Aladdini imelamp
Enn Keerd

Ühes kauges idamaa linnas elab poiss nimega Aladdin. Ühel päeval satub ta kohvikus juhuslikult pealt kuulma kahe kurja mehe õelaid sepitsusi. Meeste jutust ilmneb soov kiirelt rikastuda ning teha sellel eesmärgil tühjaks salajane varakamber, mille olemasolu südikas Aladdin otsustab nüüd kohe ise kontrollima minna. Nii satub poisi omandusse üks õige eriline vana lamp, mis näeb pealt küll kulunud ja räpane välja, aga mille sees elab vana, väärikas ja abivalmis džinn. Lisaks kõigele armub Aladdin oma seikluse ajal juba esimesest silmapilgust lummavalt kaunisse printsessi, keda ta hakkab kutsuma allikasilmseks kaunitariks.Kas Aladdin suudab nurjata pahatahtlike meeste kavatsused ja võita ilusa printsessi südame? Kõike seda näeb juba lustakas ja muinasjutulises lastelavastuses, milles on ka laulu ja tantsu! Tulge ja veenduge, kui palju igaüks saab ise oma õnne heaks ära teha! Nmiosas: Sten Karpov. Teistes osades: Kaili Viidas, Karin Tammaru, Feliks Kark (külalisena), Lauri Kink, Ahti Puudersell, Tambet Seling, Indrek Taalmaa.


Lisas ksuurvali 29.05.2012
Pane hinne:
Röövlitütar Ronja
8.2
5 hindajat

26. Röövlitütar Ronja
Kalju Komissarov

Hetkest, mil Ronja maailma sünnib, külvatakse ta ema Loviisi, röövlipealikust isa Mattise ning viimase röövlijõugu poolt helluse ja hoolitsusega üle. Ronja armastab röövlilossi ning metsa selle ümber, kus elavad lisaks loomadele ka mardused, hall-vanakesed ja tötskääbused. Siis kohtab Ronja esimest korda omavanust last – Birki. Nagu peatselt selgub, on Birki isa Borka ja Ronja isa Mattis igivanad vaenlased, kes laste sõprusele hea pilguga ei vaata. Nii otsustavadki Ronja ja Birk oma väikesest turvalisest maailmast lahkuda ja ise hakkama saada. „Röövlitütar Ronja“ on lugu kahest lapsest, kellest saavad sõbrad kogu eluks, vanemate ja laste vahelistest suhetest, hirmust, suurekskasvamisest, oma südametunnistusele truuks jäämisest, andestamisest ja armastusest. Osades: Kaili Viidas, Priit Loog, Sepo Seeman, Jaan Rekkor, Carmen Mikiver, Indrek Taalmaa, Triin Lepik, Jaanus Mehikas, Sten Karpov, Ahti Puudersell, Jüri Vlassov, Liis Laigna, Johannes Seeman, Leonhard Sass Taalmaa, Erik Viik, Eric Nieman.


Lisas ksuurvali 09.05.2012
Pane hinne:
Kosmonaut Lotte
8.6
5 hindajat

27. Kosmonaut Lotte
Ain Mäeots

Lastemuusikal kahes vaatuses. Lotte ärkab hommikul oma kodus ning õhtuks on ta jõudnud juba Kuu peal ära käia! Tegusa Lotte jaoks on see tavaline tore seiklus ning nagu ikka, on tal päeva lõpuks jälle mõni uus sõber ja hulk uusi teadmisi. Kuu peal käib ära ka jänes Adalbert – mida tema seal teeb, saate teada, kui tulete teatrisse! Peaosas Gerli Padar või Luisa Värk. Osades Aivar Tommingas või Juss Haasma, Robert Annus või Simo Breede, Jaan Willem Sibul või Märt Jakobson, Tõnu Kilgas või Jüri Lumiste, Pirjo Püvi või Maria Kallaste, Veikko Täär või Tanel Jonas, Janari Jorro või Risto Orav, Krista Kotselainen jt. Kaasa teeb Vanemuise Sümfooniaorkester


Lisas ksuurvali 09.05.2012
Pane hinne:
Sünnipäev
6.0
5 hindajat

28. Sünnipäev
Merle Karusoo

Sünnipäev algab muidugimõista sünnipäevalauluga. Selle laulu peale ärkab üks Karu – lai õnnelik naeratus näol. Ta hakkab oma rõõmulaulukest jõmisema, aga märkab siis, et on tukkunud suure halli kasti nurgas. Ta kohkub vait ja vaatab pettunult-nukralt ringi. Teises nurgas särab väike ilus ämblikuvõrk. Põrand on mühklik ja künklik, täis ootamatuid auke kõikematva halli kanga all. Karu uurib ka ennast. Jalavedru on katki, käpakesed kulunud. Kui ta ennast korrastama tahab hakata, paiskub õhku terve pilvekene tolmu ja Karu väriseb tagasihoitud aevastuse käes. Rohkemaks ei jätku tal julgust ega energiat. Ettevaatlikult, et mitte tolmutada, uurib Karu riidealust ja kutsub oma sõpru. Kasti ääre peale ilmub Punsu pea ja keerleb kärsitult tegevust otsides ringi. Osades: Guido Kangur, Karl-Andreas Kalmet, Priit Strandberg, Jane Kruus.


Lisas winkwonk 17.02.2012
Pane hinne:
Limpa ja mereröövlid / Viimsi suveteater
8.2
6 hindajat

29. Limpa ja mereröövlid / Viimsi suveteater
Andres Dvinjaninov

Autorid: Andrus Kivirähk, Andres Dvinjaninov
Lavastaja: Andres Dvinjaninov
Helilooja: Tauno Aints
Laulusõnade autor: Urmas Lennuk
Näitlejad: Tiina Tõnis, Lee Trei, Taavi Tõnisson, Anti Kobin, Andres Roosileht (kõik Nuku- ja Noorsooteatrist) ja Andres Dvinjaninov, Teele Viira, Alo Kurvits, Agnes Aaliste


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
30.08.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Definitsiooni järgi lastetükk, aga nii geniaalselt tehtud, et oma pissi- ja puuksunaljad leiavad üles nii erinevas vanuses lapsed, samas kui vanadele on ka igasugu kahemõttelist teemat hoolikalt sisse pikitud, mis kõvasti nalja teeb. Mitu korda plaksutati näitlejad lavale tagasi, kusjuures seda tegid lapsed vabatahtlikult :)
Mängiti 22.-28.augustini Viimsis Rannarahva Muuseumi hoovis - seal on üks vana traaler keset platsi, kus põhiturnimine käis.
Unustamatult head tegelased olid Lee Trei autosse-unustatud-kaisulooma rollis, viispluss!, ja muidugi Dvinjaninov ise Une-Matti rollis, poolhull soome aktsendiga padjamees, kes kasvatas patju, ja pajatas oma teooriat, et padjad teatavasti pole muud kui pahupidi pööratud kanad.
Teised olid ka head muidugi. Agnes Aaliste vastiku kimeda häälega pidevalt tänitava plikana (hea et ta Sky Plusis sellist häält ei tee :) Alo Kurvits tüütu röhkiva sugulase Limpana, Anti Kobin suure, targa ja julge venna Limmona, Andres Roosileht kohmetu tekina, Taavi Tõnisson ärakaranud padjast kaptenina. Ja TEELE VIIRA tegi koos kapteniga väga toreda lipaka lina rolli (ma ju räägin et pool teemat oli arusaadav ainult täiskasvanutele).
Tiina Tõnis mängis vanalinaeite, see oli ka ülihästi tehtud, meenutas "3 apelsini" kurja hiidnaist Creontat oma sajatamistega :)
Kui seda veel mängitaks, siis ma soovitaks kõigile, aga seda ei mängita enam. Kes nägi see nägi.”

30.08.2011 01:17 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Piparkoogimehike
8.7
9 hindajat

30. Piparkoogimehike
Ivo Eensalu

Vana köögikapi riiulil käib põnev elu. Seal on Suurte poolt äsja küpsetatud, algul veel pisut pehme Piparkoogimehike, vapper meremehehingega Sool, sõnakas-turtsakas Pipar, natuke kardetav ja taimede saladusi tundev Vana Teepakk. Seina sisse näritud august poeb sisse ohtlik Hiir Ülbe Kutt. Käokellas elab männipuust valmistatud Herr Kellakägu, kes sündis Shveitsimaa mägedes ja kaunilt joodeldab nii Suurte kui ka köögikapielanike rõõmuks. Kuid ühel päeval on tal odraokas kurgus ja hääl ära. Ta on rikkis, Suured tahavad ta prügikasti visata. Köögiriiulirahvas otsustab aga Herr Kellakäo päästa ja tema kurgu raviks mett muretseda ning võtab ette suure seiklusliku päästeoperatsiooni. Lavastuses on palju laulu ja tantsu, põnevust ja suurt sõprust. Osades: Tõnu Aav, Jaan Rekkor, Viire Valdma, Maria Klenskaja, Tõnu Oja, Tõnu Kark ja Oskar Neemre, Joonas Kilter, Artur-Jaak Siispool, Jarek Vask, Andreas Alapert, Künter Pajumägi, Janno Fink, Janek Sõrmus. Kunstnik: Liina Pihlak. Koreograaf: Elo Unt.


Lisas Coffman 12.12.2010
Pane hinne: