Mis on jõulud?
8.7
3 hindajat

1. Mis on jõulud?
Maria Usk

Jõululavastus lastele. Lugu saab alguse ühel talveõhtul, kui väike Mariel küsib ema-isa käest, et mis need jõulud tegelikult on? Ema ja isa seletavad teineteist täiendades, et jõulud on siis, kui me kaunistame jõuluehetega toa ära, ja siis, kui me paneme sussid aknalauale, et päkapikud võiksid üllatusi tuua, ning siis, kui teeme piparkooke ja saame kingitusi. Ema ja isa lisavad, et küll Mariel sellest ise aru saab, kui jõulud päriselt käes on. Nii näemegi selles loos jõuludega seotud asjade toredaid tegemisi: kuidas sünnivad jõuluehted, mis elu elavad sussid ning mis toimub piparkoogimaal. Loo lõpus saab Marielile selgeks ka see päris õige jõulutunne – et see saab tekkida siis, kui oleme kodus koos oma kõige kallimate inimestega – oma perega.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
11.12.2018
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Lihtsalt SUUREPÄRANE! Viimase aja kogemused NUKU teatriga on sellised, et lapsed hakkavad etenduse ajal nutma. Pingutatakse selliseid dramaatilisi kohti, vanemate surma, veidralt hirmutavaid mammutikorjuseid jms.

Aga "Mis on jõulud?" on lihtsalt imeline, armas, suurepäraselt kirjutatud ja mängitud etendus. See on küll mõeldud noorematele, aga samas ei ole oma olemuselt tingimata "titekas", sest on nii huvitavalt visuaalne ja auditoorne, et ka täiskasvanu jääb lummatult vaatama.

Tõtt-öelda polegi ma sellist asja ammu näinud, kus ei efektitseta helida ja valgusega mitte selle pärast, et need võimalused on olemas, vaid kõik nad teenivad väga õiget eesmärki ja tunduvad kõike muud kui punnitatud.

Tõsiselt armas etendus. Au ja kiitus selle geniaalsuse eest nii autor Maria Uskile kui ka Doris Tislarile ja Karl Sakritsile, kes seal mängisid.”

11.12.2018 09:44 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Dara-Bara
6.0
3 hindajat

2. Dara-Bara
Anti Kobin

Kogupere suvelavastus Tallinna Teletorni õuel. Igapäevaselt Tallinna Teletornis elav tehnikahuviline tegelane ETI satub ühel öösel läbi oma “zuumimasina” tundmatule planeedile. Planeet, mille nimi on DARA-BARA erineb ETI kodust peaaegu kõiges: sealne loodus on teistsugune, lõhn ja hääled erinevad, üldse - seal on kõik arenenud hoopis teisiti kui planeedil Maa. Mis ja kes ootavad ETI-t ees uuel planeedil? Kas sealsed elanikud võtavad ta sõbralikult vastu? Kuidas planeedilt minema saada, kui sõiduvahendi aku tühjeneb ja elektrit ei ole? Kuidas ETI DARA-BARA planeedil hakkama saab, mis seiklustesse ta satub ning kas ta jõuab tagasi koju?
Tegemist on fantaasiaküllase etendusega, mis räägib erinevate kultuuride üksteisemõistmisest. Kuidas mõista võõraid, kes tunduvad meist väga erinevad? Lugu sellest, et ka ilma sõnadeta on võimalik teineteisest aru saada. Etenduses saab näha fantaasiaküllaseid tegelasi, tsirkust ja akrobaatikat, teadusteatrit, põnevat koreograafiat ning kõike seda saadab lavastuse tarbeks loodud originaalmuusika. Lavastusele on kirjutanud originaalmuusika STIG RÄSTA, mida esitab teiste seas ka esimest korda näitlejana üles astuv laulja ELINA BORN.
Tegijad: Autor: Erni Kask (Rakvere Teater) Lavastaja: Anti Kobin (SA NUKU) Kunstnik: Anni Varm Muusika: Stig Rästa Koreograaf: Olga Privis (Vene Teater) Näitlejatena on laval: laulja Elina Born, näitlejad Merilin Kirbits, Maarius Pärn, Jevgeny Moissejenko (SA NUKU) ja akrobaat Anni Veskimäe (OMA Tsirkus). ETENDUSED JUULIS:
esietendus: 9.07 kell 18.00
10.07 kell 18.00
19.07 kell 15.00
20.07 kell 15.00 ja kell 18.00
ETENDUSED AUGUSTIS:
2.08 kell 15.00 ja kell 18.00
6.08 kell 18.00
7.08 kell 18.00
8.08 kell 18.00


Lisas Uus 01.06.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Laps räägib kodus ikka veel dara-bara keeles :) ”

21.07.2014 20:19 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Ajuloputus
6.7
3 hindajat

3. Ajuloputus
Duda Paiva

Eestis seninägematu sümbioos nukukunstist, tantsust ja draamast tunnustatud brasiilia-hollandi koreograafilt ja nukulavastajalt Duda Paivalt! „Ajuloputus” on mugandus poolautobiograafilisest tekstist „Detox the Dummy”, mille kirjutas helilooja Allan Segall. Kasutades Segalli lugu inspiratsiooniallikana, muutis Paiva tema sõnad visuaalseks teatriks, kasutades koreograafiat, liikuvaid esemelisi objekte, füüsilisust ning huumorit. Duda Paiva lavastused räägivad inimestest, nende unistustest, hirmudest ja armastuse otsimisest. Abstraktse tantsu ja reaalsete esemete ühendamise kaudu loob ta maagilisi maailmu, kus kõik on võimalik. Duda Paiva (Eduardo de Paiva Souza) on õppinud tantsu ja näitlemist Brasiilias, Indias ja Jaapanis; 1996. aastast elab ja tegutseb ta Hollandis. Duda Paiva otsingud tantsu-, nuku- ja videokunsti ühendamisel said 1998. aastal alguse lavastusest „Loot” („Saak”). 2004. aastast juhib ta koos Paul Selwyn Nortoniga teatrit DudaPaiva Company, mis on teerajajaks moodsa tantsu, visuaalse teatrikunsti ja uue meedia uuenduslikul kokkusulatamisel. Trupi originaalsuse tuumaks on vahtkummist esemete omapärane kasutamine – see tagab avaramad väljendusviisid ja pakub tantsija liigutustele paindlikku täiendust. Lavastaja ja koreograaf DUDA PAIVA (Brasiilia/Holland) Stsenaariumi autor ja helilooja ALLAN SEGALL (USA/Holland) Nukukunstnuk JIM BARNARD (UK/Holland) Lava- ja kostüümikunstnik KASPAR JANCIS Dramaturg VAHUR KELLER Lauluõpetaja KAIRE VILGATS Tõlkija JOHANNES KANGUR Lavastaja assistendid MANUELA SARKISSYAN (Bulgaaria), ALICE KIRSIPUU Mängivad TAAVI TÕNISSON, ANDRES ROOSILEHT, KAISA SELDE, SANDRA LANGE, JEVGENI MOISSEJENKO Sihtgrupp: noored ja täiskasvanud


Lisas cantabile 30.07.2013
Pane hinne:
Kleepur
7.7
3 hindajat

4. Kleepur
Jim Barnard

Kleepurite maailmas pole miski nii nagu näib. Välja arvatud siis, kui on. Tegelased luuakse laval ja väljaspool teatrit pole neil mingit tähendust. Kõik nende ümber muutub pidevalt ja ettearvamatult. Nende püüded leida end ümbritsevas mõtet ebaõnnestuvad. Nende sõnad kaotavad tähenduse ja nende teod ei lähe kokku sellega, mida nad räägivad. Mõttetus annab võimaluse pilguheiduks lõpmatusele, pakkudes uimastavat vabadust ja juhuslikku koomikat. Tegelaste lootusetud katsetused on naeruväärselt tõsised ja tõsiselt naeruväärsed. Publikut õhutatakse kahtlema ning kohut mõistma kõige üle, mida nad näevad, ning mõistma, et kõike on võimalik teiseks muuta. Ja milles seisneb kogu selle asja mõte? Selles, et mõtet polegi – iseenesestki mõista! Autor, lavastaja, kunstnik JIM BARNARD (Inglismaa) Mängivad KATARIINA TAMM, LEE TREI, ANDRES ROOSILEHT ja RIHO ROSBERG Alla 14-aastastele mittesoovitatav!


Lisas cantabile 30.07.2013
Pane hinne:
Munatopskid
6.5
2 hindajat

5. Munatopskid
Helle Laas

Munatopskid on munakarpidest tehtud peadega kanad, kuked, rebased ja öökullid. Lugu ja nukud on lihtsad. Tehke järele ja (taas)kasutage – nii kodus kui ka lasteaias! Autor ja lavastaja HELLE LAAS Kunstnik GUNTA RANDLA Mängivad LIIVIKA HANSTIN, ANTI KOBIN, MIHKEL TIKERPALU Vanusele 3+


Lisas cantabile 30.07.2013
Pane hinne:
Laserharf
8.5
2 hindajat

6. Laserharf
Mart Mikk

Ettekandele tulevad parimad palad ooperi- ja balletirepertuaarist ning räägitakse põnevaid lugusid, millele on saateks parajal määral tossu, välku ja müristamist. Kes meist ei tahaks teada, kuidas balletitantsija varvastel seisab ning kas ooperilaulja teeb kiirabiautost valjemat häält? Ja mis imeloom see laserharf on? Tunni jooksul saad osa kõigest, mida pakub suur muusikateater – sinu ees on parimad tantsijad, lauljad, koor ja orkester. Dirigeerib Jüri Alperten ja teatri müsteeriume avab ooperijuht Mart Mikk. Tule põnevale teatriseiklusele ja võta pere ning sõbrad kaasa! Dirigent: Jüri Alperten


Lisas cantabile 21.03.2013
Pane hinne: