Kolm vihmast päeva
5.0
4 hindajat

7. Kolm vihmast päeva
Diana Leesalu

Richard Greenberg Lavastaja: Diana Leesalu Dramaturg: Paavo Piik Kunstnik: Marion Undusk Muusikaline kujundaja: Veiko Tubin Valguskujundaja: Priidu Adlas Osades: Priit Pius, Maiken Schmidt, Mikk Jürjens Esietendus: 23.02.2013 Väikeses saalis Ühes vanas puutumatuna seisnud Manhattani korteris tuleb madratsi alt päevavalgele päevik, mis on täidetud põgusate ja võib-olla isegi kodeeritud sissekannetega 1960ndatest aastatest, mil seal elasid kaks noort arhitekti. Oma loometee alguses seisvad arhitektid veetsid päevi, üritades meeleheitlikult projekteerida oma esimest maja, teadmata sealjuures, et ülemaailmne tuntus terendab tegelikult juba silmapiiri taga. Kolmkümmend viis aastat hiljem saavad samas korteris kokku nende lapsed, et minna koos vanemate testamendi ettelugemisele ning lahendada saladus, mida näib peitvat see ebatavaliselt napisõnaline päevik. Richard Greenberg (sünd. 1958) on Ameerika näitekirjanik, kelle näidendid on võitnud mitmeid mainekaid auhindu. Ta on tihedalt seotud New Yorki teatritega Ensemble Studio Theatre ja South Coast Repertory, kus esietenduvad ka enamus tema uutest töödest. “Kolm vihmast päeva” valiti 1998. aastal Pulitzeri preemia nominendiks ning seda on mitmel korral lavastatud erinevate staarnäitlejate (nt. Julia Roberts, James McAvoy) osavõtul nii Broadway’l kui ka West End’il. Tegemist on näidendi esmalavastusega Eestis.


Lisas cantabile 18.02.2013
Pane hinne:
Paplid tuules
9.4
5 hindajat

8. Paplid tuules
Uku Uusberg

kerge draama Autor Gerald Sibleyras Tõlge Inge Eller Lavastaja Uku Uusberg (Eesti Draamateater) Kunstnik Liina Tepand Osades Aivar Tommingas, Hannes Kaljujärv, Jüri Lumiste On vanadekodu terrass. On august. On 1959. Kaks vana meest. Kolmandast rääkimata. Ühel on jalg katki. Teisel on mürsukild pea sees kinni. Ja Gustav. See on sõjaveteranide hooldekodu, kus on see terrass ja august ja koer ja kolm tõsiste tervisemuredega kunagist sõjameest. See on ühe ekspeditsiooni tõus ja langus.


Lisas cantabile 29.01.2013
Pane hinne:
Pettson ja Findus
1.0
1 hindaja

9. Pettson ja Findus
Marko Mäesaar

Sven Nordqvist Tõlge Ülle Kiivet Lavastaja Marko Mäesaar Kunstnik Liisa Soolepp Dramatiseerija Jonas Svensson Osades: Karol Kuntsel, Ott Sepp Pettson on üksik vanamees, kes elab oma metsatalus. Ühel kaunil päeval helistatakse ta ukse taga kella ja sisse astub... Kingitus ise! Ei saa öelda, et Pettson poleks üllatunud, kui kingikastist ilmub kass. Küsimustele, kuidas vanamehest ja kassist sõbrad saavad ning miks on parem olla kahekesi, kui üksi, võivad väikesed vaatajad leida vastuseid Teatri Kodus esietenduvast lastelavastusest „Pettson ja Findus“.


Lisas cantabile 29.01.2013
Pane hinne:
Ballettmeister
9.4
5 hindajat

10. Ballettmeister
Urmas Vadi

Autor Urmas Vadi Lavastaja ja kujundaja Andres Noormets Kunstnik Girlin Bassovskaja (külalisena) Tantsuõpetaja Kati Põldots (külalisena) Osades Indrek Taalmaa, Ago Anderson, Liis Laigna, Triin Lepik, Kaili Viidas, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas või Lauri Kink, Tambet Seling. On südasuvi 1940 Eesti vabariigis. Taevas sirab kolm päikest. President Päts võtab Oru lossis vanni. Korraga saabuvad hallide mantlitega mehed, kes ütlevad: „On aeg", ning viivad presidendi ära... Samal ajal toimuvad ühel staadionil kergejõustikuvõistlused. Tuletõrjujad Johannes ja Erik ootavad parasjagu oma vasaraheite järjekorda, kui esimene neist äkitselt minema tormab. Erik vaatab ringi – staadioni ääres seisavad ja sosistavad hallide mantlitega mehed – õhk on ärevusest paks. Murelikuna otsustab ta sõpra otsima minna ning võtab juhuslikult vastu saatusliku telefonikõne. Kuuldud ülisalajane info suunab ta presidendi jälgedele... Ja see on alles algus.


Lisas cantabile 29.01.2013
Pane hinne:
Üksildane Lääs
4.0
1 hindaja

11. Üksildane Lääs
Tanel Jonas

Martin Mc Donagh Tõlkija Peeter Sauter Lavastaja Tanel Jonas Kunstnik Iir Hermeliin Osades: Riho Kütsar, Andres Mähar, Karol Kuntsel, Kristiina-Hortensia Port 1996. aastal komeedina maailma näitelavadele ilmunud iiri näitekirjaniku Martin McDonaghi näidenditriloogiat „Mägede iluduskuninganna“, „Connemara kolp“ ja „Üksildane Lääs“ ühendab ühine tegevuskoht Iirimaa läänerannikul: Connemara, Leenane. „Üksildase Lääne“ isa Welsh iseloomustab seda kohta kui maalilist paika, mis „ei kuulu vist jumala jurisdiktsiooni alla”. Ja veel ütleb ta nii: “Kui ma esimest korda siia tulin, siis ma arvasin, et Leenane on kena koht. Tuleb välja, et see on Euroopa mõrvarite Meka.” Trööstitu Iirimaa küla, „kus ei saa koera ka jalaga lüüa, ilma, et mõni lõust kakskümmend aastat viha ei peaks“, jõhker-vaimukad dialoogid ning ootamatud lahendused on põhjuseks, miks seda näidendit ikka ja jälle lavastatakse ja vaadatakse. Lavastaja Tanel Jonas: Mis saab siis, kui sa armastad kedagi nii, et ei oskagi sellega midagi peale hakata? Või mis saab siis, kui sa vihkad omaenda venda nii, et su ainus soov on ta ära tappa? Ja mis saab siis, kui see, kes peaks teistele vihkamise ja armastamise küsimustes nõu andma, väsib nii ära, et lihtsalt enam ei jaksa? Ilmselt tekib vaatajal küsimus (ja õigustatud), et miks jälle Jonas koos mingi iiri näidendiga. Vastan: juhus, muud midagi. Kinnitan, et ma ei ole spetsialiseerunud ainult iiri lugudele, lihtsalt see sattus minuni tänu eelmistele lavastatud näidenditele („Rumm ja viin“ ja „Kadunud käsi“) ning tundus patt jätta seda tegemata puhtalt selle pärast, et "jälle iiri". Mis teha. Luban, et tulevikus võtan ma ka mõne vene või saksa või minupoolest kasvõi namiibia näidendi. Kui see mulle vaid huvi pakub.


Lisas cantabile 29.01.2013
Pane hinne:
Heinrich IV
8.8
4 hindajat

12. Heinrich IV
Enn Keerd

Tegijad: autor Luigi Pirandello lavastaja Enn Keerd kunstnik Jaanus Laagriküll (külalisena Ugala teatrist) valguskunstnik Emil Kallas (külalisena TÜ VKAst) muusikaline kujundaja Feliks Kütt osades :Jaan Rekkor, Piret Laurimaa, Katrin Valkna, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Bert Raudsep, Sepo Seeman, Jüri Vlassov, Tambet Seling, Ahti Puudersell. Tutvustus: Kõrgklassi kuuluv mees kukub karnevalipidustuste ajal õnnetult hobuse seljast. Teadvusele tulles ei mäleta ta mitte kui midagi oma endisest elust ning on veendunud, et ta on keskaja Saksa keiser Heinrich IV, keda ta maskiballil kehastas. Sõbrad aitavad mehel kakskümmend aastat selles kujutluspildis elada, luues tema ümber võimalikult tõepärase Heinrich IV õukonna maailma. Ent ükski illusioon ei saa kesta igavesti: lähedased otsustavad Heinrich IV šokimeetodil hullumeelsusest välja tuua, et ta võiks taas nautida elu 21. sajandil.


Lisas cantabile 29.01.2013
Pane hinne: