5.9 9 hindajat

Iron Sky (2012)
Timo Vuorensola

Soome filmirežissööri Timo Vuorensola (Star Wreck) musta huumorit täis ulmekomöödia, mille tegevustik leiab aset 2018. aastal, kui peale Teist Maailmasõda Kuu tumedale poolele põgenenud natsid tulevad Maad tagasi oma valdustesse võtma. Sündmuste katalüsaator on mustanahaline ameerika astrounaut James Washington (Christopher Kirby), kes maandub kogemata oma kosmosesüstikuga salajase natside baasi lähedusse ning langeb vangi, mistõttu Kuu Führer (legendaarne Udo Kier) otsustab, et tund planeet Maa tagasi vallutamiseks on tulnud varem kui ta ootas ning seda võimalust ei tohi kasutamata jätta. Neljas Riik peab tegutsema! Lisas filmis6ber 22.05.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“"Iron Sky" nägi tõepoolest filmi moodi välja. Süžees oli mõningasi ebaloogilisusi, kuid kuna tegu on komöödiaga, võis nendest ebatäpsustest mööda vaadata.

Pilati ja naeruvääristati korralikult, eriti ameeriklasi. Kiitus!
Stseenid olid huvitavad ja kui dialoogid sisu alt vedasid, siis oli vähemalt midagi vaadata.
Natside suhtumist edastati halekoomiliselt (see, et nad ise nii tõsiselt suhtusid enda maailmavaatesse - katse neegrit valgeks muuta, näiteks).

Õige tuju ja seltskonnaga võib isegi uuesti vaadata.”

09.09.2012 21:46 - Wisegirl
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Tahaks öelda, et see Iron Sky on selline film, mida kas armastad või vihkad, aga ma jään ka sinna kuhugi kahe vahepeale. Soomalastele tuleb au anda, see näeb ikka päris filmi moodi välja, kuigi mõned dialoogikohad on üsna puised ja siin-seal tekib ka suu ja kõne sünkroniseerimise jamasid. Plahvatused ei ole ka päris hollywoodi tase, aga ega and palju maha ka ei jää. Nii koledad ei ole, et naljakas oleks, aga päris nii head ka pole, et ära petaks.
Iron Sky Algus on parem. Ootamatu ja julgete naljadega, aga edasi väsib film kuidagi ära ning lõpuks paneb tahtma, et asi juba läbi saaks.
Noh, siiski, eestlased pole veel nii ägedat filmi teinud. Mulle meeldis ka soomlaste eneseiroonia, mida Iron Sky's paaris kohas sisse toodi.”

15.06.2012 22:27 - orlando
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Selle filmi puhul ei saa täpselt aru, kui suurel määral tegijad nalja püüavad teha ja kuivõrd neil tõsi taga on. Sisu ütleks nagu üheseltmõistetavalt, et tegemist on mingi jaburdusega (Kuu pealt tulevad natsid, kes püüavad lendavates taldrikutes Maad hävitada), aga film on tehtud nii vähenaljakalt, et ei teagi kohe, mis seisukohta võtta. Pole nagu üht ega teist.”

22.05.2012 11:12 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Timo Vuorensola Iron Sky (2012) arvustusi (review)Otsi Google abil: timo vuorensola iron sky (2012) (review)