9.3 3 hindajat

Thermalright Silver Arrow

Socket 1366/1156/775 AM2/AM3, kaasas 2x TY-140 ventikad. Ventilaatori müra kuni 19 dBA. Ventilaatori kiirus 900~1300 RPM. Jahuti pikkus 147mm x laius 123mm x kõrgus 163mm. Jahuti kaal ilma ventilaatoriteta 825g. Ventilaatori õhuliigutamise võime 69CFM. Lisas scandal 16.05.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Tegemist Noctua kõrval ühe kõvema, võib-olla Noctuast isegi parema (ja pisut odavama!), protsessori jahutiga. Mina valisin selle enda arvutisse seepärast, et tegemist on Noctuast veidi väiksema jahutiga ja mulle sobis see hästi.
Sellegi poolest on tegemist väga suure jahutiga, mis võib vabalt pool korpuses olevast ruumist ära võtta. Kõrgete mälujahutitega sellel probleeme ei ole, vähemalt siis kui õhujuga suunata arvuti taha. Need kes tahaksid jahuti keerata nõnda, et õhuvool läheks korpuse üles, peavad pettuma, kui mälud asuvad nagu tavaliselt CPU kõrval. Ehkki jahuti poolest selline pööramine sobib, läheb ta sel juhul mälude peale ja radikate olemasolul sinna ära ei mahu.

Karbist leiab terve hulga erinevaid juppe, mis jahuti paigaldamist võimaldavad ning nendega tasub enne tutvuda. Kõiki neist vaja ei lähe, pead valima, kas sinu protsessor on AMD või Intel ja vastavalt sellele ka juppe kasutama.

Emaplaadi alla tuleb kinnitada tugi, kogu jahutit üleval hoidva karkassi alus. Kõik sobib õnneks täpselt ja jupid on hästi läbi mõeldud, kruvid täpsed.
Peale seda tuleb järgmine raam kruvida protsessori peale ning seejärel sinna veel üks. Nüüd soovitan ventikaid kinni hoidvad klambrid paika panna, sest juba kinni kruvitud jahuti puhul ei pääse neid klambreid enam sinna alla kinnitama. Samuti on soovitav ära ühendada protsessori jahuti toitejuhe, ka selle paigaldamine võib hiljem keerukaks minna. Ruum saab oomatult kiiresti otsa.
Klambrid paigas, pane peale termopasta (komplektis), aseta jahuti protsessorile ja kinnita klambriga ning kruvi see klamber kinni. Edasi vali, kas paigaldad mõlemad ventilaatorid või ainult ühe, ka klambrid tuli sul enne vastavalt sellele paigaldada. Minul mõlemad ventikad isegi ei mahtunud, paigaldasin vaid ühe -- kahe jahutustorni vahele. Ühel poolt tulid ette mälud, teiselt aga korpuse tagant õhku välja puhuv ventilaator. Muide, üks minu komplektis olnud ventilaator ka kõrises kummaliselt, nii et meelsasti kasutasingi vaid üht. Õnneks on nende vahetamine tänu klamberkinnitusele lihtne, jänni võib jääda vaid toitejuhtme kinnitamisega emaplaadile.

Lõpptulemusena on arvuti vaiksem kui enne ja ka jahedam, kätt korpuse vastu pannes ei tunne enam seda kuumamist, mis oli varem, kuigi käitan pidevalt BOINCi, ehk otsin SETI @Home abil tulnukaid ja CPU saab ka siis kui ta peaks puhkama, korralikult vatti :)”

16.05.2011 21:52 - scandal
scandal on seda arvustust muutnud: 16.05.2011 21:53
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Kommentaarid:
16.05.2011 22:52 raitz
aga mis tempi niimoodi ühe ventikaga näitab?
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Thermalright Silver Arrow arvustusi (review)Otsi Google abil: thermalright silver arrow (review)