iMac with Retina 5K display
7.7
6 hindajat

1. Apple iMac with Retina 5K display

27-tollise Retina 5K (5120x2880 pikslit) ekraaniga kõik-ühes arvuti. 3,5 GHz i5 või 4,0 GHz i7 protsessor. -32 GB 1600MHz DDR3 mälu. 1-3 TB kõvaketas (Fusion Drive või SSD). 2x Thunderbolt 2; 4x USB 3.0. Kaasas Magic Mouse hiir, juhtmevaba klaviatuur.


Lisas Christiano 28.12.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Väga huvitav arvuti, millele on raske midagi üldse ette heita. Selle ekraan on siis mitte isegi ainult 4K, vaid lausa 5K resolutsioonis, mis annab 27\" ekraanil ikak väga terava ja ilusa pildi. Üks asi on see, et detailid on silmale ilusad vaadata, tekst lugeda jne, miski ei näi \"karvane\", peale optimeerimata veebilehekülgede mõnede graafiliste objektide, aga see on kivi veebiomanike kapsaaeda, mitte sellele iMacile. Selline ekraan aga võimaldab lisaks silmailu pakkumisele palju reaalselt mugavaid asju. Näiteks fotograafil mahub kõigi eelduste kohaselt kogu peegelkaameraga tehtud foto korraga, 100% suurendusega ekraanile ära. Ning ruumi jääb ka tööriistaribale. Seega on terve foto oma täiskvaliteedis kogu aeg silme-ees, kui töötlemiseks läheb. Samuti on mugav videoga töötajate elu. Isegi 4K video saab olla 100% suurusega ekraanil ning jälle jääb ruumi ka tööriistaribale. Väga mugav! Ja ilus.
Ka baaskonfikuratsioonis on arvuti vilgas, st tavalisemateks operatsioonideks. Kui tahta ikka reaalset videotöötlust tööna teha, siis tasub vaadata kangemaid mudeleid. Saadaval on võimsama protsessoriga ja võimsama videokaardiga mudel. Esimene asi, mida aga tegema peaks, on baasmudeli 8 GB mälu vähemalt 16 vastu vahetama. Ma imestan, et Apple seda ei teinud kohe ise, sest 8 on sellise arvuti jaoks ikkagi mannetu. Saab valida Apple valikust ka 16 ning 32 GB konfiga iMaci, aga samas saab mälu ka ise juurde panna. Arvuti taga on luugike, mille kaudu seda toimetada. Ja ise tehes on muidugi säästlikum ka.
Nii koju kui profimasinaks on uus Retina ekraaniga iMac väga sobiv pill ja tekib küsimus, kellele Mac Pro-d enam vaja ongi.”

28.12.2014 15:09 - Christiano
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Mac Pro (2013)
7.1
14 hindajat

2. Apple Mac Pro (2013)

Lauaarvuti professionaalseks tööks.
Saadaval olevad protsessorivariandid: neljatuumaline 3,7 GHz protsessor Intel Xeon E5 10MB L3 cache ja Turbo Boost kuni 3.9GHz; kuuetuumaline 3.5GHz protsessor 12MB L3 cache; kaheksatuumaline 3.0GHz protsessor 25MB L3 cache; kaheteisttuumaline 2.7GHz protsessor 30MB L3 cache. Saadaval 12 GB, 16 GB, 32 GB ja 64 GB 1866 MHz DDR3 ECC mälu variandid.
Saadaval olevad graafikakaardi konfiguratsioonid: Dual AMD FirePro D300 graafikaprotsessorit, kummalgi 2GB GDDR5 VRAM mälu; Dual AMD FirePro D500, kummalgi 3GB GDDR5 VRAM mälu; Dual AMD FirePro D700, kummalgi 6GB GDDR5 VRAM mälu.
Võimaldab ühendada kuni kolm 4K monitori või kuni kuus Thunderbolt ühendusega ekraani. Kõvaketta konfiguratsioonid 256 GB/512 GB/1TB PCIe siiniga SSD.
Ühendused: kombineeritud optiline/digitaalne audio väljund ja analoog line-out. Kõrvaklapiväljund. HDMI 4.1. UltraHD mitmekanalise heli toega. Sisseehitatud valjuhääldi. 4x USB 3; 6x Thunderbolt 2; 2x Gigabit Ethernet. 802.11ac Wi-Fi IEEE 802.11a/b/g/n. Bluetooth 4.0.
Lisainfo: Töökeskkonna temperatuur 10° kuni 35° C, mittekondenseeruv suhteline õhuniiskus 5% kuni 95%, maksimaalne kõrgus merepinnast 5000 m. Mitte koormuse all olles müra 12 dBA. Maksimaalne pidev voolutarve 450W. Karbis Mac Pro ja toitekaabel. Eelinstalleeritud OS X Mavericks versioon 10.9.


Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
23.10.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kohe kui 2013 aasta Mac Pro täielikult ümberdisainitud mudelid müügile tulid, said need ka otsa ja tellimuste täitmise ajad nihkusid kuude kaupa tulevikku. Minul õnnestus oma eksemplar aga esimese laine sees kohe ära tellida ja saabus minu kätte juba aasta lõpus.

Uus Mac Pro on radikaalselt erinev sellest, mida Mac Pro endast seni kujutas, seda eelkõige välimuselt (mis on vaid kaheksandik eelmise generatsiooni Mac Pro suurusest), aga ka teatud põhimõtte poolest, millest kohe räägin. Esmalt mõne sõnaga aga just sellest välimusest.
Mac Pro on nüüd pisike must silinder ja palju ei eksi need, kes selle välimust prügikasti sarnaseks nimetavad. See aga ei tähenda, et Mac Pro ilus ei ole. Ta on, ja vägagi. Uue Mac Pro korpus on alumiinimist ja vähemalt hetkel saadaval ainult kõrgläikelise mustana. Kui ei arvesta Product (RED) üksikmudelit, mis disainiti konkreetselt heategevuslikul oksjonil müügiks ja mis osteti lõpphinnaga $977,000, tehes sellest maailma kalleima arvuti.

Punane Mac Pro

See kõrgläikeline must pind on väga kena ja kuna arvutit ei ole vaja nii sageli näppida, nagu telefoni, ei ole siin oluliseks probleemiks ka sõrmejäljed, kuigi kui sinna sõrm peale vajutada, on jälg selgelt olemas. Uus Mac Pro ei ole arvuti, mida tahaks panna laua alla, see käib monitori kõrvale lauale, sest sellist disaini pole mõtet varjata; see on piisavalt väike, et ei võta laual olulist ruumi ära; ja nii pääseb sisenditele paremini ligi.

Sisendid ongi uue Mac Pro puhul võtmesõnaks. Nimelt ei mahuta uus Apple Mac Pro oma korpuse sisse teab mis palju, mis on ka loogiline, sest korpus on ju väga väike. Kui vana Mac Pro võis kõvakettaid seest täis laduda, siis uuel seda ruumi pole. Samas on 6 Tunderbolt 2.0 pesa ja 4 USB 3.0 pesa, mis tähendab, et väliseid kettaid saab sinna laduda.. ma ei viitsi kokku arvutadagi kui palju. Ei, vastus ei ole 10, sest Tunderbolt lubab jadaühendamist, st ühest Thunderbolt kaabliga ühendatud seadmest saab viia ühenduse ka järgmisesse, ja nii saab ühe pesa kaudu kasutada kuni 6 Thunderbolt seadet. Seega kokku 40 välist seadet saab Mac Pro taha ühendada. Viitsisin ikka ära arvutada :)
Thunderbolt 2.0 kiirus on 20 Gb/s, võrdluseks, et Thunderbolt 1.0 oli samal tasemel USB 3.1ga ehk poole aeglasem, "vaid" 10 Gb/s. USB 3.0 aga 5 Gb/s ja USB 2.0 tühised 60 MB/s.

Thunderbolt kaabel Apple

See on mugav ja lihtne, aga kindlasti ei ole see vaatepilt väga kena, kui sul 40 või isegi 10 seadet arvuti taha on ühendatud, kaablid ja lisaseadmed võtavad ju ruumi ja ei näe esteetilised välja. Seega ma saan aru neist, kes tahaksid selle segaduse arvuti suurema korpuse sisse pista. Aga kellel ikka 10 seadet on? Nii palju ei mahuks ka suure arvuti sisse nagunii. Uue Apple Mac Pro puhul saad aga ühendada, nagu öeldud, 40. Tõsi, Thunderbolt seadmed on kallimad kui USB variandid (kuid tihti ka suurema potentsiaaliga), aga oleme ausad, kui sa ostad arvuti, mille baasmudel maksab 3000 dollarit ja mille tippmudel maksab ligi 10 000 dollarit, siis ei ole sa nagunii säästmise peal väljas.

Muide, keegi tegi võrdluse, kui palju maksaks analoogsete näitajatega PC (Windowsi arvuti) ja selgus, et see oleks kas umbes sama või isegi kallim. Ilma jääks aga unikaalsest OS X kogemusest ja saaks endale koleda undava hiigelkasti.
Rääkides undamisest, siis Mac Pro on vaikne. Lausa hirmutavalt vaikne, ka koormuse all. Kui see käima panna, siis tõmbab ventilaator hetkeks hoo üles, aga raugeb siis õige pea ja isegi suuri ja efektirohkeid videoprojekte renderdades jääb uus Apple Mac Pro vaikseks. Õhku puhub see ühe suure ventilaatori abil välja arvuti pealt, nii et sinna midagi asetada ei maksa. Ega midagi hullu ei juhtuks küll, sest üle kuumenedes lülitub arvuti lihtsalt välja enne kui detailidele mingit viga juhtub.

Kunagi oli Mac Pro puhul olemas ka teatud tilluke detailide turg, näiteks kui tahtsid uut videokaarti, siis oli Maci versioon mõnel haruldasel juhul ka olemas. Mõni isegi flashis PC videokaardi firmware'i, et see Maci arvutis toimima saada. Sellega on praeguse seisuga aga lõpp, sest videokaardid on Mac Pro sees eridisainiga, mõni tootja v-o hakkab neid ka tegema...

Mac Pro korpus on lihtsalt avatav ja mälusid saab juurde panna ka nii nagu soovid. Tark oleks seda teha neljastes gruppides, et täit potentsiaali kasutada. Põhimõtteliselt olla vahetatav ka protsessor, nii kaugele ma kaevunud ei ole, aga see olla mitte ülilihtne, aga siiski täiesti teostatav. Kuulus seadmete lahtivõtja sait iFixit, kus Apple'i seadmed saavad klassikaliselt väga madalaid hinded koduse parandatavuse osas, andis Mac Pro'le lahtivõetavuse ja ise tuunimise hindeks 8/10, mis on profiarvutile täiesti asjakohane.

Mac Pro juurde oleks muidugi ideaalne osta juba 4K monitor, või näiteks kolm, sest Mac Pro toetab korraga tõepoolest kolme 4K ekraani. Või kuut Apple Thunderbolt Display'd. 4K ekraanid on praegu veel aga väga kallid ja selle võib ka tulevikuks jätta, kui just töö ei nõua.

Kellele on mõeldud uus Apple Mac Pro? Proffidele, ilma kahtluseta. Neile, kellel on vaja arvuti suurt jõudlust (video, animatsioon, fototöötlus, 3D, ...) ja kelle projektid selle investeeringu tagasi toovad. Kuna arvuti on nii väike ja suhteliselt kerge, võib selle isegi seljakotti visata ja võttepaigas vms kasutada. See on midagi, mis tavaliste tööjaamadega teema pole olnud. Mac Pro kasutaja peab hindama ka mitme protsessori tuge, multithreadingut, sest just sellistes situatsioonides tuleb Mac Pro jõudlus õigesti esile. Oluline oleks ka kasutatavate programmide puhul optimeeritus videokaartide ressursi kasutamisele. Arvustuse kirjutamise hetkeks minu teada Adobe seda veel sisse pole viinud, samas Apple uuendas enda profitarkvara (Final Cut X, Logic, Aperture) hiljuti just seda silmas pidades.

Kui suvel saladuseloor uuelt Mac Prolt tõmmati, ütles laval esinev Phil Schiller: "Can't innovate any more, my ass!" ja alles pakendit avades, seda reaalselt nähes, seda kasutades, seda lahti võttes ja sisemise arhitektuuri üle mõistuse loogilisusega tutvudes sain ma aru, mida ta mõtles. Njaa. Nüüd on oodata, et kõik teised arvutitootjad samasuguseid hakkaks tegema :)”

03.01.2014 10:32 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Halgur on seda arvustust muutnud: 04.01.2014 09:26
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
iMac (2012)
5.9
7 hindajat

3. Apple iMac (2012)

Kõik-ühes lauaarvuti. 21.5-tolline (1920x1080) või 27-tolline (2560x1440) IPS LED-taustavalgustusega ekraan. 2.7 GHz Intel Core i5 kuni 3.4 GHz Intel Core i7 protsessor. 8 GB 1600MHz DDR3 mälu (21" mudelil kuni 16 GB; 27" mudelil kuni 32 GB). 21" mudelil 1TB (5400-rpm) kõvaketas, valikus ka Fusion Drive'i võimalus (SSD ja HDD kombinatsioon); 27" mudelil 1TB (7200-rpm) kõvaketas, valikus ka 3 TB kõvakettaga, 1 TB kuni 3 TB Fusion Drive'iga ning 768 GB SSD-kettaga mudelid. Graafikakaart olenevalt mudelist NVIDIA GeForce GT 640M, NVIDIA GeForce GT 650M, NVIDIA GeForce GTX 660M või NVIDIA GeForce GTX 675MX. FaceTime HD kaamera. Stereokõlarid. Kaks mikrofoni. Kõrvaklapipesa, SDXC-kaardi pesa, 4 x USB3.0 pesad, 2 x Thunderbolt pesa ja Gigabit Ethernet pesa. 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 4.0. Komplektis ka Apple juhtmevaba klaviatuur, Magic Mouse juhtmevaba hiir


Lisas Kruzz 02.12.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Võrreldes eelmise aasta iMaciga on kõige olulised muutunud asjad järgmised:
+ Arvuti on oluliselt õhem, äärtest lausa naeruväärselt õhuke (mingi 5 mm), samas taga on sellel nagu.. paise.. meenutades natuke vanaaegseid telekaid. Üldiselt see, et arvuti on õhem, mind eriti õnnelikumaks ei tee, aga peab ütlema, et endiselt on tegemist maailma ilusaima kõik-ühes arvutiga. On ilusam kui eelmise aasta ilus mudel.
+ Ekraani kattev klaas on nüüd otse ekraanile liimitud, mis teeb kogu arvuti õhemaks, aga mis oluline -- vähendab kõvasti klaasekraani läikeid. Läiked on endiselt nähtavad, aga oluliselt vähemalt määral kui varasematel mudelitel.
+ Kõik USB-pesad on nüüd kiired USB 3.0 pesad.
+ Arvuti on uue Ivy Bridge tehnoloogia põhine, ehk uued i5 ja i7 protsessorid on kiired ja head. Mängib native resolutsioonil kiire kaadrisagedusega kõiki uuemaid mänge, mida proovisin. Diablo III, Starcraft II... Eks siin on oma osa ka GPU-l muidugi.
+ Kõvakettana saab nüüd valida ka Fusion Drive'i, mis ei ole tavaline kõvaketas, kuhu on lisatud kiibike SSD jaoks, vaid tegemist on enterprise'i tasemel lahendusega, mida tavaliselt eraklientidele pole pakutud. See on tark lahendus, mis koostöös OS X tarkvaraga vaatab ise, mis osa programmidest millisel kettaosal hoiab. Kui kasutad mingeid faile või programme sagedamini, kopeeritakse need kiirele SSD kettale ja tõesti, kui mingeid faile ütleme paar korda päevas kasutan, siis muutub nende edaspidine avamine ja nendega töötamine tuntavalt nobedamaks.

- Miinuspoolele jääb CD/DVD seadme kaotamine (see ei mahuks lihtsalt nii õhukesse keresse), tegelikult oleks soovinud lausa, et BluRay lisatakse, sest ilus IPS ekraan on justkui loodud filmide vaatamiseks. Eks tuleb siis... teistest allikatest filmid saada ;)
- Miinuseks on ka SDXC-kaardi ja teiste pesade asukoht korpuse taga. See oli küll ka enne nii, aga näib, et see on üks selline asi, kus funktsionaalsus on kenale disainile ohvriks toodud. Arvuti ees ei oleks sellised augud tõesti kenad, aga jõle tüütu on neid ühendusi seal arvuti taga tekitada.

Kui nende kahe viimati nimetatud miinusega arvestada ja need üllatusena ei tule, siis muus osas on masin tipp-topp. Ühte miinust kahandab ka võimalus CD/DVD või isegi Blu-Ray seade eraldi välise seadmena juurde osta ja USB-pesasse torgata. Kui peaks olema vajadust, sest paljud on tänapäeval tõesti harjunud ilma optilise seadmeta elama -- enamus ultrabook'e ju sellist seadet samuti ei oma.”

02.12.2012 11:41 - Kruzz
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Mac Pro (2012)
8.0
5 hindajat

4. Apple Mac Pro (2012)

4-tuumaline 3.2GHz Intel Xeon või 12-tuumaline Intel Xeon protsessor. 6-12 GB mälu (laiendatav kuni 64 GB). 1 TB (kuni 8 TB) kõvaketas. 18x SuperDrive. ATI Radeon HD 5770 1GB GDDR5 mäluga graafikakaart.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
11.06.2012
Pane hinne:
iMac (2011)
6.8
11 hindajat

5. Apple iMac (2011)

21.5" (1920x1080 pikslit) läikiv IPS-ekraan, 2.7 Ghz neljatuumaline Intel Core i5 protsessor, 4 GB operatiivmälu, 1 TB kõvaketas, juhtmevaba klaviatuur ning hiir. 4 x USB, 1 x Thunderbolt, 1 x Firewire 800. OS X Lion.


Lisas Reks 15.01.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Arvuti, mille kallal norida on praktiliselt võimatu. See näeb välja tõepoolest kena, on väga kompaktne, sellel on vaid üks juhe ja see läheb seinakontakti, valge muidugi.
Ekraani pilt on kontrastne, ilus ja särav. Selles on suuim osa korralikul IPS-paneelil, kuid ei maksa alahinnata ka läikiva ekraani mõju. See ongi ainus etteheide arvutile. iMaci ei saagi valida mati ekraaniga (Mac Book Pro 17" sülearvuteid näiteks saab).”

15.01.2012 20:12 - Reks
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
TouchSmart 520
7.2
11 hindajat

6. HP TouchSmart 520

23" puutetundliku ekraaniga kõik ühes arvuti. Windows 7 Home Premium.


Lisas Rintsik 25.11.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“normaalne arvuti ei ole sellist küll näind kui ma saan siis ma olen õnnelik”

10.01.2012 01:01 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0