5.6 5 hindajat

Apple iMac (2012)

Kõik-ühes lauaarvuti. 21.5-tolline (1920x1080) või 27-tolline (2560x1440) IPS LED-taustavalgustusega ekraan. 2.7 GHz Intel Core i5 kuni 3.4 GHz Intel Core i7 protsessor. 8 GB 1600MHz DDR3 mälu (21" mudelil kuni 16 GB; 27" mudelil kuni 32 GB). 21" mudelil 1TB (5400-rpm) kõvaketas, valikus ka Fusion Drive'i võimalus (SSD ja HDD kombinatsioon); 27" mudelil 1TB (7200-rpm) kõvaketas, valikus ka 3 TB kõvakettaga, 1 TB kuni 3 TB Fusion Drive'iga ning 768 GB SSD-kettaga mudelid. Graafikakaart olenevalt mudelist NVIDIA GeForce GT 640M, NVIDIA GeForce GT 650M, NVIDIA GeForce GTX 660M või NVIDIA GeForce GTX 675MX. FaceTime HD kaamera. Stereokõlarid. Kaks mikrofoni. Kõrvaklapipesa, SDXC-kaardi pesa, 4 x USB3.0 pesad, 2 x Thunderbolt pesa ja Gigabit Ethernet pesa. 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 4.0. Komplektis ka Apple juhtmevaba klaviatuur, Magic Mouse juhtmevaba hiir Lisas Kruzz 02.12.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Võrreldes eelmise aasta iMaciga on kõige olulised muutunud asjad järgmised:
+ Arvuti on oluliselt õhem, äärtest lausa naeruväärselt õhuke (mingi 5 mm), samas taga on sellel nagu.. paise.. meenutades natuke vanaaegseid telekaid. Üldiselt see, et arvuti on õhem, mind eriti õnnelikumaks ei tee, aga peab ütlema, et endiselt on tegemist maailma ilusaima kõik-ühes arvutiga. On ilusam kui eelmise aasta ilus mudel.
+ Ekraani kattev klaas on nüüd otse ekraanile liimitud, mis teeb kogu arvuti õhemaks, aga mis oluline -- vähendab kõvasti klaasekraani läikeid. Läiked on endiselt nähtavad, aga oluliselt vähemalt määral kui varasematel mudelitel.
+ Kõik USB-pesad on nüüd kiired USB 3.0 pesad.
+ Arvuti on uue Ivy Bridge tehnoloogia põhine, ehk uued i5 ja i7 protsessorid on kiired ja head. Mängib native resolutsioonil kiire kaadrisagedusega kõiki uuemaid mänge, mida proovisin. Diablo III, Starcraft II... Eks siin on oma osa ka GPU-l muidugi.
+ Kõvakettana saab nüüd valida ka Fusion Drive'i, mis ei ole tavaline kõvaketas, kuhu on lisatud kiibike SSD jaoks, vaid tegemist on enterprise'i tasemel lahendusega, mida tavaliselt eraklientidele pole pakutud. See on tark lahendus, mis koostöös OS X tarkvaraga vaatab ise, mis osa programmidest millisel kettaosal hoiab. Kui kasutad mingeid faile või programme sagedamini, kopeeritakse need kiirele SSD kettale ja tõesti, kui mingeid faile ütleme paar korda päevas kasutan, siis muutub nende edaspidine avamine ja nendega töötamine tuntavalt nobedamaks.

- Miinuspoolele jääb CD/DVD seadme kaotamine (see ei mahuks lihtsalt nii õhukesse keresse), tegelikult oleks soovinud lausa, et BluRay lisatakse, sest ilus IPS ekraan on justkui loodud filmide vaatamiseks. Eks tuleb siis... teistest allikatest filmid saada ;)
- Miinuseks on ka SDXC-kaardi ja teiste pesade asukoht korpuse taga. See oli küll ka enne nii, aga näib, et see on üks selline asi, kus funktsionaalsus on kenale disainile ohvriks toodud. Arvuti ees ei oleks sellised augud tõesti kenad, aga jõle tüütu on neid ühendusi seal arvuti taga tekitada.

Kui nende kahe viimati nimetatud miinusega arvestada ja need üllatusena ei tule, siis muus osas on masin tipp-topp. Ühte miinust kahandab ka võimalus CD/DVD või isegi Blu-Ray seade eraldi välise seadmena juurde osta ja USB-pesasse torgata. Kui peaks olema vajadust, sest paljud on tänapäeval tõesti harjunud ilma optilise seadmeta elama -- enamus ultrabook'e ju sellist seadet samuti ei oma.”

02.12.2012 11:41 - Kruzz
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple iMac (2012) arvustusi (review)Otsi Google abil: apple imac (2012) (review)