Duetid
10
1 hindaja

1. Duetid
Oleg Titov

Peter Quilteri "Duetid" on armastusest pakatav komöödia, mis koosneb neljast erinevast pildist ja neljast erinevast paarist, kelle elus on käes saatuslik hetk. Ja laval on vaid kaks näitlejat. Jonathan ja Wendy saavad kokku pimekohtingul ja mõlemad loodavad, et kuigi neil pole varem miski õnnestunud, on seekord kõik teistmoodi. Barrie ei ole tegelikult naistest üldse huvitatud, ent Janet arvab siiski, et ei tasu proovimist jätta. Shelley ja Bobby on lahutatud ja püüavad Hispaaniasse puhkusereisile sõites kokteilidesse uppudes otsi kokku tõmmata. Angela, seljas langevarju meenutav pulmakleit, on oma venna Toby meelehärmiks kolmandat korda mehele minemas. See komöödia uurib armastust ja suhteid läbi nende erinevate tahkude ning seda, miks muru ei ole enam nii roheline kui noorpõlves. "Duetid" on justkui ülistuslaul armastusele, aga ka inimhinge hullumeelsusele ja tugevusele selle suure tundega toimetulekul. Lavastaja: Oleg Titov Kunstnik: Jaanus Laagriküll Muusikaline kujundaja: Peeter Konovalov Osades: Carita Vaikjärv ja Tarvo Vridolin Tantsijad: Evelyn Uisk, Kalmer Liimets (TÜ VKA tantsukunsti üliõpilased)


Lisas Marge-Elin Roose 08.01.2013
Pane hinne:
Eesti matus
9.5
32 hindajat

2. Eesti matus
Priit Pedajas

Andrus Kivirähki näidend on ühe Eesti suguvõsa ja ühe kodutalu lugu. Matused on tänapäeval tihti ainuke koht, kus kõik sugulased kokku saavad. Elustuvad ühised mälestused ja lõkkele löövad vanad kired. Kes lõhub nüüd puud, kes võtab kartuli üles, kes korjab õunad? Mis saab siis kui vanad enam ei suuda ja noored ei enam ei taha, aga töö tahab tegemist, sest aastasadu on eestlane end omal maal tööga tapnud? Mida arvata matustest, mis pulmadeks kipuvad kujunema? Kunstnik: Pille Jänes. Osades: Osades: Jan Uuspõld, Külli Reinumägi, Kersti Kreismann, Aleksander Eelmaa, Martin Veinmann, Merle Palmiste, Lembit Ulfsak, Tõnu Kark, Ester Pajusoo.


Lisas dol 02.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Igale eestlasele tuttav lugu. Seepärast seda naerdakse ja seepärast ka solvutakse, kui ennast ära tuntakse. Mina olen üks neist, kelle meelest see oli hirmnaljakas, kõõksusin terve etenduse aja ohjeldamatult.”

02.09.2010 11:19 - dol
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Armastus kolme apelsini vastu
9.4
41 hindajat

3. Armastus kolme apelsini vastu
Elmo Nüganen

Carlo Gozzi 1761. a näidendi põhjal lavastatud paroodia, esietendus 1991. a Ugala teatris.


Lisas beck 02.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Täielik kultuslavastus, mis tundus tol ajal nii meeletult naljakas tänu oma situatsioonikoomikale ja ajastutruudele naljadele, näiteks Marsi ja Snickersi teemadel. Nüüd on mingid kindlad situatsioonid sealt garanteeritud naerutajateks saanud (Neiu tuleb ÜHELT poolt! Juustega!), viited Anttilale jms, tunduvad aga nostalgilise tagasivaatena sellesse aega.”

02.09.2010 10:42 - beck
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Palju õnne argipäevaks
9.2
6 hindajat

4. Palju õnne argipäevaks
Enn Keerd

Jaan Tätte populaarne situatsioonikomöödia läheb lahti olukorrast, mis tundub esmapilgul täiesti absurdne – seitseteist aastat abielus olnud Anett saabub pärast järjekordset tööreisi koju ja kuulutab oma abikaasale Fredile, et ta on armunud… aga mitte temasse! See teine mees, Manfred, on aga sealsamas ukse taga ja plaanib mõneks ajaks nende juurde elama kolida. Peagi ilmneb, et sellel kolmnurgal on ka veel neljas külg – naabrinaine Anna, kes on aastaid Fredisse armunud olnud. Ometigi pole kõik lõpuks päris nii, nagu esialgu tundub. Osades Carmen Mikiver, Ireen Kennik, Ago Anderson, Indrek Taalmaa.


Lisas ksuurvali 09.05.2012
Pane hinne:
Armastus tööpostil
9.0
1 hindaja

5. Armastus tööpostil
Peeter Tammearu

Eldar Rjazanov / Emil Braginski Armastus tööpostil Lüüriline komöödia Lavastaja Peeter Tammearu Tõlkijad Peeter Tammearu ja Arvi Siig Kunstnik Jaak Vaus Muusikaline kujundaja Bonzo Osades Tiina Mälberg, Velvo Väli, Anneli Rahkema, Erni Kask, Kertu Moppel ja Marin Mägi. Tõrksa taltsutamise lugu meisterlikult kirjutatud rollidega - on naine, kes on üksi ja teeb tööd. Ja on mees, kes on samuti üksi. Ka tema käib tööl. Nad kohtuvad. Armastus on igal pool, isegi tööpostil. Nii võibki öelda "ka ülemus on inimene...", kuigi sama hästi sobib "isegi alluv on inimene...". Ühes läbi aegade parimas lüürilises komöödias lõpeb nali siis, kui algavad pisarad ja vastupidi. Nõukogude riigikord on ainult taust, sest tolleaegsed inimlikud omadused kannavad väärtusi ka täna. 1971 - näidend, autorid Eldar Rjazanov ja Emil Braginski 20.02.1972 - lavastus Rakvere Teatris "Tunne teist ja iseennast (Töökaaslased)", lavastaja Mai Mering, Kalugina - Viive Aamisepp, Novoseltsev - Feliks Kark, Samohvalov - Volli Käro 1977 - film, režissöör Eldar Rjazanov, tootja Mosfilm, nõukogude aasta film, 58 miljonit vaatajat 18.02.2012 - lavastus Rakvere Teatris


Lisas Marge-Elin Roose 20.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“2 ja pool tundi täiesti lakkamatut naeru!!!!!
Üks minu lemmikumaid Rakvere Teatri etendusi. Tiina Mälbergi ja Velvo Välja kokkumäng toimis suurepäraselt. Lavastuse suurim trump oli selle komöödia ning Märin Mäe karakter( mis ajas südamest naerma.
Väga soovitan!!!”

26.07.2016 22:00 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nädal aega kolmekesi
9.0
4 hindajat

6. Nädal aega kolmekesi
Eero Spriit

Paul on otsustanud lõpetada ainult neli kuud kestnud kooselu Sophiega. Et seda kavatsust ellu viia, kutsub ta appi oma parima sõbra Martini, kes on vastu tahtmist sunnitud kolima paarikese juurde elama. Aga ainult nädalaks, mitte rohkem! Nii käivitub vägagi plahvatusohtlik, kuid naljakas situatsioon, mis lõpuks leiab lahenduse läbi koomika ja musta huumori. Clément Micheli „Nädal aega kolmekesi.” on tõeline maiuspala nii head situatsioonikomöödiat kui absurditeatrit armastavale vaatajale. Hästi läbikomponeeritud tekstis annab tooni tundlik, vahel absurdini viidud, veidi nihestatud huumor. Lugu, mis esmapilgul võiks tunduda veidi ehmatav või isegi küüniline, osutub hoopiski ühtaegu nii naljakakas kui ka liigutavaks. Clément Michel on sündinud Pariisis 1974.a. Ta ôppis ESRA’s (Kôrgemas filmikoolis) ja 19. Linnaosa Draamakunsti Konservatooriumis. Clément Michel on näitleja ja draamakirjanik, filmirežissöör ja stsenaariumite autor. Une semaine, pas plus („Nädal aega kolmekesi“) on Clément Micheli neljas näitemäng. Näidend esietendus 2011.a. Pariisi teatris Gaîté Montparnasse ja kujunes selle hooaja tôeliseks menutükiks. Clément Michel on öelnud, et tema suurimateks môjutajateks on Feydeau ja telesari „Sôbrad“ (Friends, USA komöödiasari). Kaasaja Feydeau’ks on teda nimetanud ka Prantsuse teatrikriitikud.


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne: