Tosca
9.5
4 hindajat

1. Tosca
Mikk Mikiver

Giacomo Puccini ooper kolmes vaatuses, 1995 esietendunud lavastus taastati 2007. aasta septembris lavastaja Mikk Mikiveri 70. sünniaastapäevaks. Ooperi tegevus toimub 1800. aastal Roomas. Rooma vabariik on kukutatud ja linnas kehtestatud julm politseidiktatuur. Ooperi keskmes seisab halastamatu ja võimu ihkav parun Scarpia. Selle kõrval hargneb lahti kunstnik Mario Cavaradossi ja lauljatar Floria Tosca kirglik ning traagiline armastuslugu.


Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
Pane hinne:
La Traviata
9.4
10 hindajat

2. La Traviata
Neeme Kuningas

Giuseppe Verdi ooper. Dirigendid: Arvo Volmer, Jüri Alperten, Kaisa Roose. Kunstnik: Anna Kontek. Valguskunstnik: Esko Suhonen. Osades: Aile Asszonyi, Mart Madiste, Jassi Zahharov, Riina Airenne, Juuli Lill, Aleksander Arder, Väino Puura, Pavlo Balakin, Priit Volmer, Aare Kodasma, Georg Gurjev.


Lisas Kultra 14.01.2011
Pane hinne:
Boheem
9.3
9 hindajat

3. Boheem
Ran Arthur Braun

Giacomo Puccini ooper neljas vaatuses. Noored, rõõmsameelsed, muretud ja kirgedest pakatavad boheemlased naudivad täiel rinnal elu ja selle keerdkäike, mida vürtsitavad armastus, lootus, meeleheide ning Pariisi pöörane elurütm… Luigi Illica ja Giuseppe Giacosa libreto Henri Murgeri romaani „Scènes de la vie de bohème“ ainetel. Muusikaline juht ja dirigent: Arvo Volmer. Dirigendid: Risto Joost, Mihhail Gerts. Lavakujundus: Ran Arthur Braun ja Riccardo Gallino (Itaalia). Kostüümikunstnik: Elo Soode. Valguskunstnik: Neeme Jõe.


Lisas Kultra 14.01.2011
Pane hinne:
Tuhkatriinu
8.9
9 hindajat

4. Tuhkatriinu
Michiel Dijkema

Gioachino Rossini koomiline ooper kahes vaatuses. Muinasjutt Tuhkatriinust, kelle unistused kõigi takistuste kiuste ühel heal päeval täitusid, on kindlasti kõigile tuttav. See on üks põhjusi, miks populaarsest ainesest on teadaolevalt tehtud üle kolmesaja erineva redaktsiooni. Rossini on loonud säravatest meloodiatest kantud ooperi, mis nõuab lauljatelt bel canto laulustiili kohaselt ülihead laulutehnikat. Samas pakub ooperi teravmeelne libreto võimalust suurepäraseks näitlejatööks, millest sünnib mitmeid eredaid karaktereid ja ridamisi peenekoelisi nalju.


Lisas Kultra 25.01.2011
Pane hinne:
Wallenberg
8.4
7 hindajat

5. Wallenberg
Dmitri Bertman, Neeme Kuningas

Erkki-Sven Tüüri antifašistlik ooper. Nimiosas: Rauno Elp või Jesper Taube.


Lisas Kultra 14.01.2011
Pane hinne:
Tosca
8.1
8 hindajat

6. Tosca
Raimundas Banionis

Giacomo Puccini ooper. Kauni lauljatari Tosca ja kunstnik Cavaradossi armastuse vahele astub julm ja võimukas politseiülem Scarpia ning mässib nad oma salakavalasse võrku. Algab võitlus armastuse, poliitiliste intriigide, usalduse ning halastamatu võimuiha vahel ja olgu öeldud – selles loos ei ole võitjaid…


Lisas Kultra 14.01.2011
Pane hinne: