Scapini kelmused
7.8
13 hindajat

25. Scapini kelmused
Elmo Nüganen

Molière näidend, esitatakse Linnateatri lavaaugus. Kunstnik: Ivars Noviks. Tõlkija: Tatjana Hallap. Kostüümikunstnik: Rosita Raud. Muusikaline kujundaja: Riina Roose, Jaak Jürisson. Mängivad: Katariina Kabel, Henrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet, Piret Krumm, Jane Kruus, Liis Lass, Pääru Oja, Märt Pius, Priit Pius, Kristiina-Hortensia Port, Maiken Schmidt, Priit Strandberg, Kaspar Velberg.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
21.06.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Käisin seda vaatamas, päris hea tükk oli!
Selline humoorikas, huvitav ja värviküllane etendus, mulle meeldis.
Kahjuks aga sadas terve etenduse aeg vihma ja kui ma koju jõudsin olin läbimärg! Aga samas ei olnud mina ainuke, sest näitlejad pidi ka vette hüppama etenduse ajal ja see tegi asja veel naljakamaks:)”

25.08.2011 09:53 - carree
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Hea, paha ja inetu
7.8
4 hindajat

26. Hea, paha ja inetu
Aare Toikka

Lavastaja: "Küllap on iga mees lapsepõlves kauboisid ja indiaanlasi mänginud. Mina küll olen. Ja ma isegi ei mäleta, mis ajast mul see mõte on tagakuklas tuksunud, et pagan võtaks, tahaks vesternit teha. Teatrilaval!!! Oi pagan... Igatahes ütlesin ma ükspäev näitetrupile, et mehed, mis te arvate, kui teeks õige vesterni? Ja mehed olid kohe nõus. Hakkasime siis tegema. Ja muidugi Sergio Leone lugu, millega noor Clint Eastwood end filmiajalukku kirjutas. "Hea, Paha ja Inetu" on mu meelest siiani filmiloo võimsaim vestern. Pärast seda filmi on kinolinal vesternizhanris olnud võimalik vaid paroodia või täielik häving. Teatrilaval on endiselt kõik võimalik ja vestern on väga teatriküllane vorm. Vabadus, ustavus, reetmine, lootus on vesterni teemad. Muidugi on me teatrilugu selle filmi teemadel satiir, sest kuidas siis muidu. Alguses ma panin talle nimeks kamavestern, aga pärast koristasin selle kama sealt ära, sest pole vaja vabandada! Sihuke lugu - puhas vestern. Revolvrid, kaabud, kirstud, hobused, higi ja palju pappi... Oi pagan!" Kunstnik: Kaspar Jancis. Muusikaline kujundaja: Mart Soo. Osades: Tanel Saar, Meelis Põdersoo, Ago Soots, Margo Teder ja Mart Soo.


Lisas Kultra 07.04.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Lihtne meelelahutus, mis ei püüagi olla midagi palju enamat ja see õnnestub lavastusel hästi. Publik naerab ja näitlejad naudivad, mida nad teevad. Mis mitte veidi lõbutseda ja vaadata vesternit otse kohatuna näival teatrilaval.
Ja plakat on ka lahe, see kõver nina on ikka omaette klass :)”

07.04.2011 11:30 - Kultra
Kultra on seda arvustust muutnud: 07.04.2011 11:31
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Tour de Farce ehk Abielu on igavene
7.8
4 hindajat

27. Tour de Farce ehk Abielu on igavene
Rednar Annus

KADRI ADAMSON ja HENRIK NORMANN 2 näitlejat, 10 rolli, 84 kostüümivahetust! Tour de Farce ehk eesti keeles Farsituur või Tippfarss on pöörase süzheega näitemäng. Ühte Ameerika hotellituppa saabub abielupaar, kes on just ilmutanud raamatu "Abielu on igavene", kuigi nende endi kooselu on karile jooksmas. Samasse tuppa hakkab nüüd igasugust rahvast sisse põikama ja üks koomiline situatsioon järgneb teisele. Kujutage ette, et seda kõike esitavad ainult kaks näitlejat, Kadri Adamson ja Henrik Normann, kes pidevalt kostüüme ja parukaid vahetavad ning täiesti erinevate tüüpidena laval käivad. Kogu see tulevärk annab vaatajale toibumiseks vaevalt mahti ja paneb imestama, kuidas see kõik võimalik on?! Selles saab veenduda ainult oma silmaga – uue aasta naljakaim komöödia on sündinud.


Lisas Marge-Elin Roose 20.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Komöödia on minu arust üks pretensioonikamaid žanre selle mõttes, et head komöödiat on raske leida, raske mängida, ilma et ta tavaliseks naerutamiseks läheks. Ei ole ka sellel lool mingit põhjapanevalt uudset sisu. Huvitavaks muudab kahe näitleja 10 erinevat rolli ja etenduse jooksul imekiirusel 84 korda nendeks kehastumine. Uksest läheb välja üks tegelaskuju ning teisest uksest siseneb juba uues kostüümis, uue soenguga ja uue karakteriga tegelaskuju. Imetlusväärne kui kiiresti suudetakse lava taga kõik seda saavutada, mõtlen ka näitlejate ümberkehastumise võimet nii lühikese aja jooksul. Lisaks näitlejate hea mäng ning etenduse hoogne arenemine - tulemuseks eristumine ja värskus.
Ei saa mainimata jätta etenduses mulle meelde jäänud ütlemist: "Ainult vaesed inimesed ostavad asju, mida neil vaja on".”

27.04.2012 15:41 - Marge-Elin Roose
Marge-Elin Roose on seda arvustust muutnud: 27.04.2012 15:42
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kaos
7.7
3 hindajat

28. Kaos
Rein Pakk

Sofia, Julia ja Emmi, kolm sõbrannat, tulevad eluga kenasti toime, on kõrgelt haritud ja headel töökohtadel tegutsevad kaasaegsed naised. Ometi on ühel hetkel hakanud elu kuidagi käest libisema. Tööl ei suju asjad, nagu peaks, lähisuhetesse on tekkinud pingeid, mees petab või on muutunud lihtsalt vastumeelseks, tuju ei tõsta ka kuldsesse keskikka kalduva vanuse meenutamine. Teisel pool piirjoont on aga ühiskond, mis eeldab täisväärtuslikuna aktsepteeritavalt naiselt igas eluvaldkonnas vaid supertulemusi. Sõbrannade kolmik hakkabki oma elu sasipundart isekeskis lahti harutama. Korraga naerutavad ja ka nukrameelsust tekitavad sketšilaadsed stseenid paotavad ust kaasaegse naise maailma. Näitlejannade kehastuses ilmub meie ette hulgaliselt värvikaid persoone – nii nais- kui meessoost –, kellega elu meie kangelannasid kokku on viinud. Osades: Liina Tennosaar, Eva Püssa, Merle Palmiste.


Lisas ksuurvali 09.05.2012
Pane hinne:
Külmale maale
7.6
9 hindajat

29. Külmale maale
Ingomar Vihmar

Endlas 2007. aastal esietendunud “Kokkolast” tuttavad Piano, Marja-Terttu ja Arijoutsi tegutsevad taas! Seekord asuvad nad teele Soomest palju külmemale maale, Gröönimaale, kus valitseb veel jääaja kliima. Pakast on seal tavapäraselt -50 kraadi ringi. Marja-Terttu ja Piano suurejooneliseks unistuseks on asutada Loode-Gröönimaale Etahisse maailma kõige põhjapoolsem küla. Reisiseltskond koguneb õige kirju – grööni koerast kuni neandertali inimeseni ning hakkab üha enam meenutama Noa laeva missiooni. Ainult et laeva asemel on seltskonnal kasutusel grilliputka. Osades: Osades Andrus Vaarik, Sepo Seeman, Ago Anderson, Lauri Kink, Piret Laurimaa, Ireen Kennik, Kleer Maibaum, Triin Lepik, Indrek Taalmaa, Liis Laigna, Jüri Vlassov, Jaanus Mehika.


Lisas Vize 17.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Palju häid näitlejaid ja ennast tõestanud lavastaja, kuid ometi jääb etendus igavaks ja ei saa oma eelkäija ("Kokkola") tasemele päris pihta.”

17.01.2011 11:57 - Vize
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Ürgmees
7.5
17 hindajat

30. Ürgmees
Mati Unt, Andrus Vaarik

Ameerika näitekirjaniku Rob Beckeri kirjutatud ühemeheetendus, mis toob välja, et igas mehes on peidus tundeline ja hooliv ürgmees. "Ürgmehe" näol on tegemist humoorika ja teravmeelse etendusega, mis räägib meeste ja naiste vahelistest suhetest, võrdleb naisi ja mehi ning toob esile juba ürgajal kujunenud instinktid. Osades: Jan Uuspõld. Tõlkinud: Hannes Villemson. Muusikaline kujundus: Jarek Kasar.


Lisas fakiir 02.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Mul on hea meel, et eestlastele ka sellist teatrit tehakse. Selline ameerika stiilis värk. Ma käisin mingis klubis seda vaatamas ja õhkkond oli väga vaba. Kes mekkis mingit jooki, kes nosis midagi, aga kõik kuulasid, vaatasid ja naersid, nagu üks mees. Eriti roppude naljade peale :)”

02.09.2010 16:17 - fakiir
Hinnang arvustusele:
  +0   -0