6.0 6 hindajat

Sony a7R II

42 MP täiskaadersensoriga digipeegelkaamera. Exmor R BSI CMOS Sensor / BIONZ X pildiprotsessor / Sisemine UHD 4K Video & S-Log2 Gamma / 5-suunaline SteadyShot stabilisaator / 399 faasituvastusega autofookus & 5 fps pildistamine / 0.5" 2.36M-punktiga XGA OLED Tru-Finder elektrooniline pildiotsija / 3.0" 1,228.8k-punktiga pööratav LCD Monitor / ISO 102,400 / Sisseehitatud Wi-Fi ja NFC. Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
10.06.2016
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Sony a7 oli maailma esimene täiskaadersensoriga kompaktsüsteemkaamera, millele järgnes a7R ja nüüd siis a7R II. Ma pean ütlema, et a7R oli suurepärane kaamera, seega kui suurepärast veel parendada, siis.. siis saab a7R II, ehk etteruttavalt öeldes sisuliselt täiuslikkuse.

42 miljonit pikslit on midagi, mida kompaktsüsteemkaameratest keegi kunagi oodata poleks osanud, ja seda kõike aitab keerutada Bionz X pildiprotsessor, mis tähendab,e t kaamera on kärme, aga lisaks või peamiselt seda, et sensori tundlikkus on ISO 100-25 600, mis on suht massiivne. Seda saab veel mõlemas suunas laiendada, aga see tähendab juba elektroonilist pildi modimist, millega ma kaameras ei tegeleks. Detailiresolutsioon on väga hea tänu optilise low-pass filtri puudumisele.

Päris huvitava asjana on Sony vahetanud alumiiniumühendused sensoril vase vastu, mis tähendavat üle 3x suuremat sensorilt lugemise kiirust ja kiiremat autofookust.

Kui Sony a7 oli, nagu eelpool nimetasin, esimene kompaktsüsteemkaamera, millel täiskaadersonsor, siis a7R II on esimene, millel lisaks 4K video salvestamine ja 5-suunaline stabilisaator. Sellist nalja olen enne näinud vaid Olympusel ja see toimis küll suurepäraselt. Nii ka selle Sony puhul, absoluutne võit. Videokvaliteet ise on suurepärane, eriti kui Sony S-Log2 sisse lülitada, mis võimaldab oluliselt laiemat dünaamilist ulatust. Ehk kaamerast saad kätte hästi flat'i pildi, mis näeb esmalt välja muidugi kole ja värvitu, aga sisaldab väga palju detailiinfot, mida postproduktsioonis värve keerates välja tuua.

Fotode kvaliteet on samuti eeskujulik ja korraliku optikaga on see sisuliselt veatu. Väga detailne ja lisaks optikale juba sensori poolt võimaldatud teravussügavuse piiramise võimalusega, mis taustad suurepäraselt fookusest välja viib.

Kõige selle juures, olles super tööriist proffile ja tõsisele fotohuvilisele, on see kaamera ju lõppeks kompaktsüsteemkaamera, ehk päriselt ka pisike. No mitte tilluke, aga siiski vähemalt poole väiksem kui mõnigi proffidele mõeldud dSLR. Istub käes hästi ja on ehitatud korralikult.

Jah, maksab. Aga kvaliteet maksabki. Ainus asi, mille kallal üldse nuriseda saaks, on kaamera autofookus, mis vahel, eriti hämaramas, siiski lõpuni hästi hakkama ei saa ja mõned kaamerad on selles osas osavamad.”

10.06.2016 22:02 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Sony a7R II arvustusi (review)Otsi Google abil: sony a7r ii (review)