- Tahan!
- Lisa nimekirja
- Tasuta soovinimekirjade kasutamiseks tuleb sisse logida.
- Soovinimekirjad
Samsung Galaxy S4
5-TOLLINE Full HD Super AMOLED (1920 x 1080) display, 441 ppi. 1.9 GHz Quad-Core / 1.6 GHz Octa-Core protsessor. Android 4.2.2 (Jelly Bean). 13 MP kaamera taga, 2 MP kaamera ees. WiFi, GPS, NFC, Bluetooth, IR LED. 2,600 mAh aku. Lisas Axxer 31.03.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Arvustused
“Muidu väga hea telefon, aga ühe nõrga koha tooks välja lisaks odavavõitu tundele, mis valdab telefoni kätte võttes. Nimelt on 16 GB mudelil reaalselt kasutatav vaid veidi üle poole, ehk u 9 GB vaba ruumi. See on natuke nöök küll. Õnneks lubab äsja välja lastud süsteemiuuendus rakendusi installida ka mälukaardile. See on küll lisakulu, aga siiski hädaga lahenduse moodi asi.”
Kes vähegi on soetanud või uurinud natukenegi rohkem seadmeid, millel on sisemälu, peaks olema ammu aru saanud, et reklaamitud mälumahtu ei saada kunagi kätte. Seda eriti seadmetel, millel on op.süsteem ka peal! Aga erandiks pole ka isegi mälukaardid, kuna tootjad arvutavad mahtu "valesti" - pigem siiski harjumuspäraselt ehk bait->kilbobait->megabait->gigabait->terabait on eelneva/järgneva 1000-kordsed, kuid reaalselt on 1024-kordsed ning jõudes gigabaitideni on vahe juba päris arvestatav! Siiski olen nõus, et narrilt vähe on jäänud vaba ruumi, aga arvestades kõiki tarkvaralisi võimalusi, pole seal miskit imestada. Kõige targem oleks olnud loobuda 16GB variandist ja alustada 32GB versiooniga! Kuna tegelikult eemaldas Google Jelly Beaniga mälukaardile installimise võimaluse, siis on pigem selle tagasi toomine Samsungi poolt super, kui "hädaga lahenduse moodi asi" !!
Selle info peaks paremini välja tooma Samsung, et kasutatavat ruumi on poole vähem. Keskmine tarbija sellist asja ei pea ise välja arvutama ja ei hooli. Lisaks, kuidas teised tootjad saavad teha oluliselt väiksemate vaba ruumi kadudeta telefone, mis kuuluvad olemuselt samasse klassi? 9 GB vaba ruumi oleks ok, kui sellest oleks enne ostu ka juttu. Üllatusena on see jabur.
Point polnud arvutamises, see oli lihtsalt selgituseks!
Point oli selles, et kes on varem ostnud kas või mälukaardi või ükskõik mille, millel on sisemine mälu, näiteks arvuti, kõvaketta jne, peaks juba teadma, et lubatud mahtu ei saada kunagi kätte!!
Lisaks ükski tootja (vahet pole kas mobiilid, mälukaardid/-pulgad, arvutid...) ei reklaami kasutatavat mahtu vaid sisse pandud kiibi nimimahtu.
Ning teistel tootjatel, kuid ka Samsungi enda teistel mudelitel, on vähem ruumi ära kasutatud kuna ka võimalusi on vähem! Ega võimalused tühja koha peal ei saa eksisteerida!
Kogu point ongi, et üllatusena ei tohiks tulla, et on alla 16GB ruumi, eriti kui märgata kui palju võimalusi ja trikke on S4 täis topitud!! Ja enne ei tehta olemasolevast ruumist juttu, kuna see jätab halvema mulje, et on vähem ruumi kui teistel, kes seda ei tee ning iga operaator üldjuhul kohandab enda järgi veel telefoni tarkvara ja lisab sinna oma rämpsu. Ja lisaks võtavad või annavad (nagu S4 viimane uuendus mis tõi ka app2sd võimaluse) ka ruumi! Natuke narr on oodata (ja raiskab tootjate/operaatorite raha) kui nad peavad igakord seda kõike uuesti arvutama ja oma reklaame ja materjale vastavalt muutma.
Ei plaaninud küll pikalt jahuda ega vaenulikuna tunduda (kuid kindlasti nii paistan.....kahjuks), aga mõte on selles, et kui oled piisavalt arukas, et kasutada arvutit ja mingisugustki nutitelefoni, siis ei tohiks selline asi üllatusena tulla, eriti kui oled keskmine tarbija ning isegi siis, kui oled alla selle, vahest siis kui esimest korda näed/kasutad/ostad sellise seadme!!
Hea värk, et sel S4 telefonil avastati väike trikk, millega protsessori teste ära petta, nii et need näitaks, et Samsung S4 on kiirem kui see tegelikult reaalsetes situatsioonides on.
AnandTechis lähemalt http://www.anandtech.com/show/7187/looking-at-cpugpu-benchmark-optimizations-galaxy-s-4
“Tegemist on hetkel kindlasti ühe Androidi tippmudeliga kui mitte parima Android telefoniga üldse. Rebimine käib selle Galaxy S4, Nexus 4 ja HTC One vahel ning igaühel on omad eelised. Sellest valikust eelistan mina kokkuvõttes siiski Galaxy S4 telefoni, kuigi konkurents on tihe. Nexus pakub väga head hinda ja One oluliselt paremat koostekvaliteeti korralike materjalide näol. S4 on sama plastikune nagu S3, kuigi välimuses on mõned nüansid muutunud, aidates kaasa veidigi kallima "looki" saavutamisele.
Plastikul on ka omad eelised, näiteks on telefon kerge ning ümarad servad aitavad seda päris mugavalt peos hoida, vaatamata suurusele.
Ekraani osas on tunded vastakad. Siseruumides ja hämaramas on ekraan vapustavalt hea, isegi Samsungi paneele alatihti kimbutavast värvide üleküllastusest on jagu saadud. Lisaks saab muidugi ise ka erinevaid värviprofiile valida, nende seas on ka professionaalne fotoseadistus, mis peaks andma kõige neutraalsema ja täpsema pildi. Probleem on aga selles, et kui ekraanile langeb aknast valgus või oled suisa õues, siis see peegeldab ikka nii jubedalt, et kui kätt varjuks ette ei pane, siis suurt midagi ei näe ka. See on jama ja lähenevat suve arvestades veel eriti suur jama. Samas töötab see ekraan ka kindaga puudutades, nii et kui sügis ja talv taas tulevad, siis veel vaatame, kes paremini naerab.. :)
Galaxy S4 kaamerast rääkides ei saa muud kui tuleb kiita. Ehkki mitte kõik režiimid ei tööta võrdselt hästi, on kaamerast tulevate piltide tase ikka väga hea ja tõuseb tavalisest nutitelefoni massist kergesti kõrgemale. Kas ka parem kui iPhone 5 kaamera, mida palju kiidetakse, ei oska öelda, aga veebist nähtu põhjal ütlen, et vähemalt sama hea on küll.
Nagu ma aru saan, et Samsungi S4 telefonis sisuliselt kaks neljatuumalist proset. Isegi kui ma eksin, siis seda võin kinnitada, et kõik käib turbokiirusel, mingit hakkimist kusagil ei ole, rakendused avanevad, sulguvad ja vahetuvad kiirelt ja sujuvalt.
Need on siis asjad, mis mind põhiliselt selle telefoni juures paeluvad, aga nagu teada, siis on Samsung siia telefoni täiesti armutult lisafunktsioone sisse suranud. Ütlen ausalt, et ma olen paari küll katsetanud, aga need mind veel ära pole lummanud. No väga äge on küll silmadega kerida, aga reaalsuses ma selle kasu ei näe, pealegi pole see nii väga mugav ja tõlgendab vahel silma liikumist valesti. Samas toimib see hästi kui vaadata videot ja kasutada Smart Pause nimelist funktsiooni. Kui pöörad pilgu kõrvale, video seiskub! Ekraani kohal õhus sõrme liigutamine võib vahel abiks olla, kujutan täiesti ette, et kalal käies näiteks kui käed kalalimaga koos, ei taha ekraani puudutada, aga seda katsetan siis suve poole reaalselt. Seal on veel palju funktsioone, millest ilmselt mõnigi jääb mul üldse kahe silma vahele...
Kiidan veel ka Samsungit selle eest, et S4 aku on kaua kestev ja vahetatav, et olemas on NFC (mis Androidikatel tegelikult juba üsna standard) ja et pole unustatud lisada mälukaardi pesa.
Kaasa tulevad kõrvaklapid võib aga heaga minema visata ja uued osta, ka odava valiku puhul on raske saada halvemaid.. :)”