8.2 20 hindajat

Samsung Galaxy S4

5-TOLLINE Full HD Super AMOLED (1920 x 1080) display, 441 ppi. 1.9 GHz Quad-Core / 1.6 GHz Octa-Core protsessor. Android 4.2.2 (Jelly Bean). 13 MP kaamera taga, 2 MP kaamera ees. WiFi, GPS, NFC, Bluetooth, IR LED. 2,600 mAh aku. Lisas Axxer 31.03.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Muidu väga hea telefon, aga ühe nõrga koha tooks välja lisaks odavavõitu tundele, mis valdab telefoni kätte võttes. Nimelt on 16 GB mudelil reaalselt kasutatav vaid veidi üle poole, ehk u 9 GB vaba ruumi. See on natuke nöök küll. Õnneks lubab äsja välja lastud süsteemiuuendus rakendusi installida ka mälukaardile. See on küll lisakulu, aga siiski hädaga lahenduse moodi asi.”

06.06.2013 20:40 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
18.06.2013 23:39 Nimetu
Kes vähegi on soetanud või uurinud natukenegi rohkem seadmeid, millel on sisemälu, peaks olema ammu aru saanud, et reklaamitud mälumahtu ei saada kunagi kätte. Seda eriti seadmetel, millel on op.süsteem ka peal! Aga erandiks pole ka isegi mälukaardid, kuna tootjad arvutavad mahtu "valesti" - pigem siiski harjumuspäraselt ehk bait->kilbobait->megabait->gigabait->terabait on eelneva/järgneva 1000-kordsed, kuid reaalselt on 1024-kordsed ning jõudes gigabaitideni on vahe juba päris arvestatav! Siiski olen nõus, et narrilt vähe on jäänud vaba ruumi, aga arvestades kõiki tarkvaralisi võimalusi, pole seal miskit imestada. Kõige targem oleks olnud loobuda 16GB variandist ja alustada 32GB versiooniga! Kuna tegelikult eemaldas Google Jelly Beaniga mälukaardile installimise võimaluse, siis on pigem selle tagasi toomine Samsungi poolt super, kui "hädaga lahenduse moodi asi" !!
19.06.2013 09:11 Nimetu
Selle info peaks paremini välja tooma Samsung, et kasutatavat ruumi on poole vähem. Keskmine tarbija sellist asja ei pea ise välja arvutama ja ei hooli. Lisaks, kuidas teised tootjad saavad teha oluliselt väiksemate vaba ruumi kadudeta telefone, mis kuuluvad olemuselt samasse klassi? 9 GB vaba ruumi oleks ok, kui sellest oleks enne ostu ka juttu. Üllatusena on see jabur.
23.06.2013 12:10 Nimetu
Point polnud arvutamises, see oli lihtsalt selgituseks!
Point oli selles, et kes on varem ostnud kas või mälukaardi või ükskõik mille, millel on sisemine mälu, näiteks arvuti, kõvaketta jne, peaks juba teadma, et lubatud mahtu ei saada kunagi kätte!!
Lisaks ükski tootja (vahet pole kas mobiilid, mälukaardid/-pulgad, arvutid...) ei reklaami kasutatavat mahtu vaid sisse pandud kiibi nimimahtu.
Ning teistel tootjatel, kuid ka Samsungi enda teistel mudelitel, on vähem ruumi ära kasutatud kuna ka võimalusi on vähem! Ega võimalused tühja koha peal ei saa eksisteerida!
Kogu point ongi, et üllatusena ei tohiks tulla, et on alla 16GB ruumi, eriti kui märgata kui palju võimalusi ja trikke on S4 täis topitud!! Ja enne ei tehta olemasolevast ruumist juttu, kuna see jätab halvema mulje, et on vähem ruumi kui teistel, kes seda ei tee ning iga operaator üldjuhul kohandab enda järgi veel telefoni tarkvara ja lisab sinna oma rämpsu. Ja lisaks võtavad või annavad (nagu S4 viimane uuendus mis tõi ka app2sd võimaluse) ka ruumi! Natuke narr on oodata (ja raiskab tootjate/operaatorite raha) kui nad peavad igakord seda kõike uuesti arvutama ja oma reklaame ja materjale vastavalt muutma.
Ei plaaninud küll pikalt jahuda ega vaenulikuna tunduda (kuid kindlasti nii paistan.....kahjuks), aga mõte on selles, et kui oled piisavalt arukas, et kasutada arvutit ja mingisugustki nutitelefoni, siis ei tohiks selline asi üllatusena tulla, eriti kui oled keskmine tarbija ning isegi siis, kui oled alla selle, vahest siis kui esimest korda näed/kasutad/ostad sellise seadme!!
01.08.2013 13:40 Nimetu
Hea värk, et sel S4 telefonil avastati väike trikk, millega protsessori teste ära petta, nii et need näitaks, et Samsung S4 on kiirem kui see tegelikult reaalsetes situatsioonides on.
AnandTechis lähemalt http://www.anandtech.com/show/7187/looking-at-cpugpu-benchmark-optimizations-galaxy-s-4
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Samsung Galaxy S4 arvustusi (review)Otsi Google abil: samsung galaxy s4 (review)