Ma ju kuulaksin oma vanemaid, kui nad suu peaksid!
10
1 hindaja

1. Ma ju kuulaksin oma vanemaid, kui nad suu peaksid!
Anthony E. Wolf

Raamatus annab kliiniline psühholoog, kahe lapse isa ning rohkete artiklite ja raamatute autor Anthony E. Wolf meeleheitel teismeliste meeleheitel vanematele humoorikas toonis lootust, lohutust ja nõuandeid, kuidas aidata oma last, kes elab parajasti läbi dramaatilist eluetappi, ning kuidas ise ellu jääda ja mitte närve kaotada


Lisas Marge-Elin Roose 08.10.2012
Pane hinne:
Vaimumolekul DMT
10
1 hindaja

2. Vaimumolekul DMT
Rick Strassman

Dr. Rick Strassman (sünd. 1952) on psühhiaater, kelle teadusuuringute keskmes on kliiniline psühhofarmakoloogia. Pärast ligi veerand sajandit kestnud sunnitud pausi psühhedeelseid, hallutsinogeenseid ning enteogeenseid aineid kasutavates inimuuringutes oli Strassman esimene teadlane Ameerika Ühendriikides, kellele niisuguse töö teostamiseks 1990ndatel aastatel luba anti. Need dr. Strassmani uuringud keskendusid inimese ajus käbinäärmes sünteesitavale võimsale enteogeensele ainele N,N-dimetüültrüptamiinile (DMT). Strassman käsitleb DMT-d “vaimumolekulina”, kuna paljud inimesed on selle alkaloidse aine mõju all kogenud kokkupuuteid jumalataoliste olevustega. Dr. Strassman on New Mexico ülikooli meditsiiniteaduskonna psühhiaatriaprofessor. Ta on teadvuseuuringutele pühendatud Cottonwood Research Foundationi president ning asutajaliige.


Lisas Marge-Elin Roose 26.09.2012
Pane hinne:
Raamat naistest
10
1 hindaja

3. Raamat naistest
Osho

Kahekümnenda sajandi tuntud vaimne õpetaja Osho ei kirjuta selles raamatus üksnes naistest ja naistele – ta toob naised ja mehed ühele tasandile, milleks on teadlikkus. „Ära kuula mind mehe või naisena, muidu sa ei kuula mind üldse. Kuula mind kui teadlikkust.“ Selles raamatus lahkab Osho nii naisi kui ka mehi puudutavaid teemasid – seksuaalsust, armastust, suhteid, pereelu. Veidi põhjalikumalt kirjeldab ta naise rolli emana ning naise keha ja mõistuse iseärasusi. Rasestumisvastaste vahendite ja ilukirurgia käsitluses ei pääse Osho terava sule eest ka mehed. Osho ei poolda sugudevahelist võitlust. Tema arvates täiendavad sugupooled teineteist. „Mees ja naine on nagu negatiivne ja positiivne poolus, neid tõmbab magnetiliselt teineteise poole. Nad on vastandpoolused, seetõttu on konflikt loomulik. Kuid mõistmise, kaastunde ja armastuse abil ning teise maailma vaadates ja selle suhtes empaatiat tundes saab lahendada kõik probleemid.“


Lisas Marge-Elin Roose 01.10.2012
Pane hinne:
Õelad tüdrukud. Kuidas kaitsta end pahatahtlike naiste eest
10
2 hindajat

4. Õelad tüdrukud. Kuidas kaitsta end pahatahtlike naiste eest
Meredith Fuller

“Õelad tüdrukud” kõnetab tõenäoliselt iga naist. Tegu on sensatsioonilise raamatuga, mis käsitleb esimest korda avameelselt üht suuremat tabuteemat ühiskonnas – naistevahelist vaimset vägivalda ehk mõrralikku käitumist. Austraalia psühholoog Meredith Fuller on töötanud aastaid sellise vägivalla all kannatavate naistega ning sadadest intervjuudest nendega pannudki kokku selle erakordselt valusa ja õpetliku raamatu. Need lood on mõneski mõttes uskumatud: oma kannatusi varjates on naised kaotanud kes vaimse või füüsilise tasakaalu, kes armastatud töökoha, kuid on ka neid, kes neile tehtud ülekohtu eest on pidanud tasuma oma eluga. Fuller võtab luubi alla mõrdade käitumise tööl. Esimene kokkupuude õelate tüdrukutega on paljudel naistel olnud koolipõlves.


Lisas Marge-Elin Roose 04.10.2012
Pane hinne:
Julge olla sina ise! Naine tööelus ja kodus
10
2 hindajat

5. Julge olla sina ise! Naine tööelus ja kodus
Ilona Rauhala

Hea lugeja! Hoiad käes Soome psühholoogi Ilona Rauhala naistele pühendatud raamatut, milles ta vestleb oma lugejaga naise elutee erinevatest käänakutest ja karidest ning sellest, kuidas kõigest hoolimata oma teekonda jätkata ja lõppeesmärgini jõuda. See on lugu, mis räägib naise pikast teekonnast mehe eestkoste alt majandusliku sõltumatuseni, koduseinte vahelt ühiskondliku elu tippu. See on ka lugu sellest, millist hinda on naistel tulnud ja tuleb ka edaspidi oma vabaduse eest maksta. Samuti on see jutustus naise tööalasest karjäärist, oma koha ja oma mina leidmisest, eluraskustega toimetulemisest, edasipüüdlemisest ja eneseteostusest. Autor jagab meiega oma mõtteid selle kohta, kuidas meeletu kiirusega muutuvas maailmas toime tulla nii, et kiire elutempo ja pidev vajadus muutustega kohaneda ei sunniks meid kõigele käega lööma ja alla andma. Rauhala raamat on ka pilguheit tulevikku, mille kohta meist mitte keegi päris täpselt ei tea, mida see endaga kaasa toob. Kuid me saame selleks valmistuda, olles valmis pidevate muutustega kohanema, muutes oma mõtteviisi, mõistmaks, et elu oma dünaamilisuses lihtsalt on pidevas liikumises ja muutumises.


Lisas Marge-Elin Roose 23.10.2012
Pane hinne:
Suhteaudit.Käsiraamat paaridele
10
2 hindajat

6. Suhteaudit.Käsiraamat paaridele
Kärt Kase

„Julgen loota, et paarid, kes selle raamatu nõuannetesse pühendunult süvenevad, vastates esitatud küsimustiku väidetele tõepoolest ausalt ja keerutamata, avastavad teineteise kohta üht- teist uut ka pikaajalise suhte puhul. Kui harjutuste koostegemise käigus areneb mõlema asjaosalise oskus teist katkestamata ära kuulata ja rahulikult väidelda, oskus mõista, andestada ja koos unistada, muutub paarisuhe kahtlemata veel paremaks.“ Aita Kivi, ajakirja Eesti Naine peatoimetaja ja kirjanik.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne: