6.4 9 hindajat

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
Peter Jackson

Filmide tegevus toimub Keskmaal 60 aastat enne „Sõrmuste isanda“ sündmusi, mille Jacksoni tiim tõi suurele ekraanile ülipopulaarses Oscariga pärjatud triloogias. Antud linateose näol on tegemist nimitegelase Bilbo Paunaste seiklusega, kes asub eepilisele rännakule, et päästa päkapikkude kuningriik Erebor hirmuäratava draakoni Smaugi küüsist. Võlur Gandalf ilmub ootamatult Bilbo juurde, kes liitub seejärel 13 päkapikuga, mida juhib legendaarne sõdalane Thorin Oakenshield. Teekonnal tuleb neil läbida ohtlikke alasid, mis kubisevad goblinitest, orkidest, wargidest hiigelämblikest ja nõidadest. Kuigi eesmärk ootab neid idas ning Üksildase Mäe kõnnumaadel, siis kõigepealt tuleb neil põgeneda goblinite tunnelitest, kus Bilbo kohtab olendit, kes muudab tema elu igaveseks… See on Gollum. Jäänud üksi koos Gollumiga maa-aluse järve kaldale, avastab pahaaimamatu Bilbo Paunaste endas kavaluse ja julguse, mis üllatab teda ennastki. Kuid lisaks saab ta enda kätte Gollumi kalli sõrmuse, mis peidab endas tohutut jõudu… See on lihtne kuldsõrmus, mis on seotud kogu Keskmaa saatusega, millest Bilbol pole aimugi. Eestikeelne pealkiri: Kääbik: Ootamatu teekond. Lisas Erksa 10.01.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Mõtlesin enne The Hobbit'i nägemist LOTR filmid uuesti üle vaadata, kuid ideest ei saanud ajapuuduse tõttu asja. Nüüd on ära nähtud eelloo esimene osa ning vanemate filmide vaatamise soov suurenes veelgi. Mitte et oleks täiega vaimustusse sattunud, kuid tükk aega pole vaadanud nii suurejoonelist, fantaasiarikast ning visuaalselt kaunist filmi. Liblikad ja linnukesed olid 3D's väga vahvad, aga ikkagi oleks eelistanud 2D varianti.

Võttis aega, et tegevus käima saada. Mulle ei pakkunud huvi Bilbo kahtlused seiklusele minemise kohta, sest oli ilmselge, et ta päkapikkudega liitub. Aga vot Thorin, tema meeldis mulle algusest peale. Kohe oli näha, et teda tuleb tõsisemalt võtta, polnud suure nina ega soengutega nii koomiliseks tehtud kui teisi päkapikke. Talle elasin väga kaasa ning lootsin, et peab vähemalt filmi lõpuni vastu. Veel parem kui terve teekonna üle elaks. Gandalf tundus samuti väga muhe tegelane, osaliselt tänu temale tuli tahtmine uuesti vaadata LOTR filme.

Aeg möödus kiiresti, lõpu saabudes oleks tegelikult hea meelega veel edasi vaadanud. Küll aga hakkasid mind tüütama pidevalt sama valemi järgi toimunud sündmused. Rännakut segas alatasa kokkupuude kellegi halvaga, seejärel põgenetakse, satutakse täbarasse olukorda ning viimasel hetkel saabub ootamatult abi, toimub vähem või rohkem eepiline lahing, kus saavutatakse väike võit ning hetk rahu. Kuni järgmise korrani. Esimesel kahel korral töötas, edaspidi hakkas häirima.”

18.01.2013 13:31 - Egle01
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Peter Jackson The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) arvustusi (review)Otsi Google abil: peter jackson the hobbit: an unexpected journey (2012) (review)