“Tallinnfilmi“ filminäitlejate õppestuudio
4.3
3 hindajat

25. “Tallinnfilmi“ filminäitlejate õppestuudio
Õie Orav

„Teatrikoolide” sarja 6. vihikuna ilmunud raamatu „“Tallinnfilmi“ filminäitlejate õppestuudio“ sisaldab ülevaadet stuudiost ja õppetööst, meenutusi juba praeguseks lahkunud õpilastest ning intervjuusid veel meenutajatega. Raamat sisaldab lisadena eluloolisi andmeid ja rollide loetelu ning nimeregistrit. Tallinfilmi filminäitlejate õppestuudio loodi 1960. aastal. See oli ainus filmistuudio juurde loodud näitlejate õppestuudio kogu tollases Nõukogude Liidus. Tallinfilmi õppestuudio on muuhulgas lõpetanud Sirje Arbi (Tennosaar), Arvi Hallik, Toomas Kalmet, Peeter Kard (Šmakov), Enn Kose, Tiia Kriisa, Verner Loo, Aime Piirsalu, Ivalo Randalu, Eili Sild (Torga), Mall Sillandi, Peeter Tedre, Ülle Ulla. Stuudiolasi õpetasid Leo Kalmet, Leo Soonpää, Reet Kasesalu-Martinson, Karl Ader, Meeli Sööt, Vello Rummo, Olev Piirsalu, Jüri Müür, Kaljo Kiisk, Leida Laius, Valeria Anderson, Veljo Käsper jt. Raamatu ilmumist toetasid Kultuurkapitali Näitekunsti ja Audiovisuaalse kunsti sihtkapitalid.


Lisas Marge-Elin Roose 03.01.2013
Pane hinne:
Tallinna kalmistud - rahva pärand

26. Tallinna kalmistud - rahva pärand
Frank Adamek, Tiiu Kuhi

Eesti ja inglise keelne kultuurilooline ülevaade Tallinna endistest ja tänastest kalmistutest ühes rohke pildimaterjaliga. Mõeldud nii Eesti lugejale kui välisturistile.


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Vana Tallinn Glögi
6.5
17 hindajat

27. Vana Tallinn Glögi
Liviko

Kangus: 12% vol
Pudeli maht: 700 ml

Tooteleht (PDF)


Lisas Sirle 23.11.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (4)

“Külmalt juua ok. Kujutan ette et võiks jääkuubikutega proovida.
Kuumutades muutub lõhn täielikult ja varasem meeldiv Vana Tallinna aroom muundub ebameeldivaks haisuks. Ka maitse kannatab. ”

25.12.2012 12:18 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Lood unustatud Tallinnast

28. Lood unustatud Tallinnast
Jaak Juske

See raamat kasvas välja Jaak Juske poolt internetis avaldatud lugudest ja fotodest, soovist tutvustada laiemale lugejaskonnale vanalinna ümbritsevate asumite kujunemislugu, muutumist ajas. Lugeja kutsutakse seitsmele omaaegsetest vanalinna väravatest alguse saavale üllatusterohkele jalutuskäigule. Alustatakse pikima retkega Viru väravast, liigutakse sadama poole ja lõpetatakse ringi kunagisest Karja väravast lähtuva matkaga. Eelkõige on keskendatud neile piirkondadele, mis said tõsiselt kannatada 1944. aasta märtsipommitamises ja on seetõttu kõige rohkem muutunud. Lisaks piirkonna faktirohkele ajaloole on eraldi lühemad lood sealsetest olulisematest ehitistest, tänavatest ja sündmustest. Iga loo juures on fotod, mis aitavad saada parema ettekujutuse kadunud linnaruumist. Paremaks orienteerumiseks kohati tundmatuseni muutunud linnaruumis on lisatud väljavõtted 1930. aasta linnaplaanist.


Lisas Marge-Elin Roose 05.11.2012
Pane hinne:
40+2 nädalat
4.7
3 hindajat

29. 40+2 nädalat
Margit Lillak

Dokumentaalfilm kodusünnituse pooldajatest.
Stsenarist ja režissöör: Margit Lillak
Operaatorid: Margit Lillak, Ulvi Tiit, Liina Trishkina
Monteerija: Liina Trishkina
Helirežissöör: Seppo Vanhatalo
Produtsent: Piret Tibbo-Hudgins
Filmi pikkus: 67 min
Esilinastus: Tallinn, 10. mai 2012


Lisas Kristiina Saar 06.09.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Loo peategelane on veidi lihtsameelne ning segaduses esmasünnitaja, kes püüab tulevaseks tähtsaks sündmuseks hoolega valmistuda. Infot hankides puutub ta kokku ka meditsiinivastastega, kes erinevate meetoditega veenavad teda kodus sünnitama. Häbi on vaadata neid rumalaid naisi, ja kui palju neid veel siia filmi kokku oli saadud. Küll oleks romantiline sünnitada kuskil kadakate vahel, kodus ise sündinud laps on elus edukas ja edasipüüdlik, õnnelik kodusünnitus tagab lapsele esimeseks eluaastaks hea une ja korras seedimise jne jne.
Kerget saaki haistvad "alternatiivravitsejad" tundsid kergeuskliku kliendi kilomeetri kauguselt ära ning määrisid peategelasele kaela veel ka homöopaatilised terakesed, kristallid, pendlid, "vabastava hingamise" sünnitraumadest vabanemiseks jms. Nagu hullumajas oleks filmi tegemas käidud. Loeng teemal "Baasmaatriksid: emakas=põrgu" oli väga segane ja sensitiiv laiutas ise ka lõpuks käsi ja tunnistas, et see kõik võib kuidagi teisiti ka olla.
Küll on filmis aga väga hästi näidatud, miks ja kuidas meditsiinivastasted riiklikule tervishoiusüsteemile nö "ära teevad". Haigla juba iseenesest ei ole kuigi sõbralik asutus ning on seotud haiguste ja hädadega. Eesti arstide suhtumine on üsna külm ja süsteem konveierlik. Patsiente on palju ning arstiga ei teki isiklikku inimlikku suhet. Ka palka maksab maksumaksja, nii ei teki isegi mitte kaubanduslikku suhet.
Terakestemüüjad-hingajad-sensitiivid on aga head suhtlejad ja püüavad potentsiaalsele kliendile igati meeldida ning müügi õnnestumise nimel on võimelised käigu pealt kõige uskumatumaid lugusid välja mõtlema, kosmosest, jumalast, universumist - mis aga konkreetsele patsiendile rohkem korda läheb. Selline lähedane kontakt loob usalduse ja tekitab inimesele õnnetunde.”

06.09.2012 01:12 - Kristiina Saar
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Welcome Cafe Tallinna Lennujaamas
8.4
7 hindajat

30. Welcome Cafe Tallinna Lennujaamas
http://www.tallinn-airport.ee/services/soogikohad/welcomecafe

Kohvik Tallinna Lennujaamas


Lisas fafa 31.08.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Lennujaama Welcome kohvik on mugav söögikoht lennujaama vastutulijatele, sest asub saabuvate lendude osas ja teisel pool klaasseina ongi pagasilindid.



Värvilised rahvusmustriga diivanid näevad rõõmsad välja, ehtsatest kasetüvedest põrandalambid ja lauajalad mõjuvad originaalse ja looduslähedasena.
Ainult nööbikujulised ja nööpaukudega lauad ei sobi teemasse. Pealegi on "nööpide" kõrgem äär ebamugav, taldrik jääb viltu.

Menüü ei ole pikk, pakutakse ainult ühte päevapraadi ja päevasuppi, lisaks pizza, mida küpsetatakse sealsamas puuküttega kiviahjus.

Segadust tekitab toidu valimine, sest söögikohale lähenedes on esimene asi kassa, aga kassa juures mingit menüüd ei ole. Kõigepeat tuleb niisiis minna kassajärjekorrast mööda ning uurida iga leti juures, mida pakutakse. Seal on saiakestel jms toidul hinnad juures, aga ei saa aru, kas peaks ise võtma ning kui, siis kuhu need tuleks panna. Järgmisena saab kassa taga letis üle vaadata, mida söögiks pakutakse. Kui kumbki valik isuäratav ei tundu, jääb üle veel kõige tagumine, pizzalett. Kas pizzat saab tellida sealt või tuleb minna kassasse, jäigi segaseks.

Päevapraad tundus isuäratav, hind küll 5.90, aga lennujaamas ongi lennujaama hinnad. Teist korda kassajärjekorra ära seisnuna tellisin päevaprae ning seda läks tõstma kassa teenindaja ise. Väga ebaefektiivne, aga see seletas ka pikka järjekorda.

Päevapraad, üleöö küpsetatud searibi, oli üllatavalt väike, kõigest 2 ribi. Maitses see-eest ülihästi, ka kartul ja köögiviljad olid head. Päevaprae kõrvale sai ise tõsta ka salati (tomat, kurk, lehtsalat).



Natuke keeruline oli esimene kord seal süüa, aga järgmine kord olen juba targem. Teinekord kellelegi lennujaama vastu minnes proovin siis pizza ära.”

31.08.2012 20:02 - fafa
Hinnang arvustusele:
  +0   -0