Ita Ever elu suuruses
8.2
14 hindajat

1. Ita Ever elu suuruses
Margit Kilumets

Noorpõlves oli ta kuulus oma punaste juuste ja roheliste silmade poolest. Need on sassi ajanud nii mõnegi mehe pea. Ta armastab lihtsat elu ja lihtsaid asju. Uhkeldamine ei sobi sellele, kes on eluaeg puuvirnaga vastamisi elanud. leiab ta. Ta on pärit põlvkonnast, keda iseloomustavad sellised märksõnad nagu eetika, lavameisterlikkus, kohutav töö, eneseohverdamine. Kogu muu elu jääb seisma, kui mängu tuleb teater. Ta on näitlejanna, keda eesti rahvas tingimusteta armastab. Ta on Ita Ever.


Lisas Vaino 12.04.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Hästi huvitav raamat huvitavast inimesest. Olen suur elulugude fänn, aga see raamat on parim nendest mida lugenud olen.. ;)”

16.01.2012 13:27 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kersti Kreismann - Paljajalu kõrrepõllul
7.9
12 hindajat

2. Kersti Kreismann - Paljajalu kõrrepõllul
Margit Kilumets, Kersti Kreismann

Avameelsed kõnelused ajakirjanik Margit Kilumetsaga, armastus- ja ahastuskirjad, mälestused sõpradest ning näitlejanna salapäevikud seovad raamatu omalaadseks kultuuripõnevikuks. Maht: 240 lk.


Lisas Linda 01.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Voolavad ja kergesti loetavad mälukillud ja mõtted, mida on nii mõnus lugeda, et raamat läheb tõeliselt kiiresti. Hoolimata kergest stiilist, on sisus siiski teatavat rusutust, mida ma leian paljude näitlejate ja teiste artistide isiklikust elust lugedes. Alatine naeratus on ainult väline, tegelikkuses on igaühe elus palju enamat ja sageli ka kurba.”

01.09.2010 09:47 - Linda
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Viru. Vabaduse saatkond (2013)
7.0
1 hindaja

3. Viru. Vabaduse saatkond (2013)
Margit Kilumets, Andres Lepasar

Alates 5. aprillist jõuab Eesti kinodesse Viru hotelli ajalugu kajastav dokumentaalfilm VIRU. VABADUSE SAATKOND. Filmi autor on Margit Kilumets ja see toob meieni ennekõike eestlaste mälestusted legendaarsest hotellist. VIRU. VABADUSE SAATKOND on dokumentaalfilm ühe erakordse ehitise ajaloost. Viru hotell on midagi enamat kui lihtsalt hoone - see on monument ja ikoon. Hotelli sisemus peidab endas legendaarseid lugusid nendest, kes seda maja ehitasid ja nendest, kes on seal viibinud. Film vaatleb Viru hotelli fenomeni, poliitilist tähtsust ja märgilist tähendust. Sõna saavad Sofi Oksanen, Maimu Berg, Eva Lille, Kuno Plaan jt tuntud inimesed, juttu tuleb paljudest Viru legendiga seotud tahkudest, muuhulgas ka poliitikast, prostitutsioonist, KGBst, ärikatest ja muidugi varieteest. Filmis näeb ka ohtralt põnevaid arhiivikaadreid, mis mõjuvad kohati nostalgiliselt, kohati vägagi koomiliselt. Intervjueeritavate lood on täis inimlikkust - need on põnevad, traagilised, naljakad ja absurdsed tagasivaated meie kõigi ühisele ajaloole. Dokumentaalfilmi VIRU. VABADUSE SAATKOND autor on Margit Kilumets. Filmi produtsent on Riina Sildos, režissöörid Margit Kilumets ja Andres Lepasar, operaatoritöö tegid Ivar Heinmaa ja Pelle Vellevoog Eestist ning Jouko Seppälä Soomest, helilooja on Timo Steiner. Film valmis Eesti produktsioonifirma Amrion ja Soome tootja Kinosto OY koostöös, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital.


Lisas cantabile 22.04.2013
Pane hinne: