Aja jälg kivis. Kreeka
2.0
1 hindaja

1. Aja jälg kivis. Kreeka
Helgi Erilaid

Sarja kuues raamat on iidsete müütide maast Kreekast. Teeme rännaku Olümpiasse, tutvume Artemise templi, Halikarnassose mausoleumi, Rhodose kolossi ja Ateena iidse Parthenoniga. Uudistame kunagist Apolloni templit Delfis, kus tegutses jumalike tarkuste vahendaja oraakel Pythia ja peatume Mükeene tsitadellis ning Epidaurose teatris. Üks fantastilisemaid paiku Kreekas on Meteora, kus veel praegugi seisab ligi 400 meetri kõrguste siledate kaljusammaste peal kuus ammust kloostrit.


Lisas cantabile 15.04.2013
Pane hinne:
Aja jälg kivis. Austria ja Saksamaa
7.0
1 hindaja

2. Aja jälg kivis. Austria ja Saksamaa
Helgi Erilaid

Sarja viienda raamatu rännud viivad kahte lahutamatute ajaloosidemetega ühendatud riiki – Austriasse ja Saksamaale. Külastame kaunist klassikalist Viini ja Mozarti linna Saltzburgi. Käime ära ka Obersalzbergis, kus kunagi oli killuke seda ajalugu, mille üle sakslased uhked ei ole – Hitleri esindusresidents Berghof. Edasi viib reis Baierimaa pealinna Münchenisse, Kölni ning nukra saatusega Dresdenisse. Reisi lõpetame Berliinis legendaarsel Kurfürstendammil – ühel noist maailmalinnade tänavatest, mis iial ei maga.


Lisas Marge-Elin Roose 28.11.2012
Pane hinne:
Aja jälg kivis. Hispaania
8.7
3 hindajat

3. Aja jälg kivis. Hispaania
Helgi Erilaid

See on neljas „Aja jälg kivis“ – rännakud suurde, uhkesse ja salapärasesse Hispaaniasse. Külastame ajaloolist Madridi ja muidugi Barcelonat, mõistatuslikku Antonio Gaudķ linna. Käime ära Andaluusias ja Kastiilias ning liigume mööda vapustavalt kaunist mägiteed Rondasse, kuhu sealne härjavõitluse areen on otsekui magnetiga ligi tõmmanud kuulsaid mehelikke mehi eesotsas Ernest Hemingwayga. Lõpuks tõuseme köisraudteel Gibraltari kaljule Ibeeria poolsaare kõige lõunapoolsemas tipus, et üle kitsa väina silmitseda uduses kauguses paistvat Aafrika mandrit.


Lisas Marge-Elin Roose 09.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Liigselt fakte minu arvates, detailide leidmiseks kasutaksin pigem mõnda teejuhti. Kui aga ühest maast tahan lugeda, annavad minu-sarja raamatud parema üldpildi. Aga suur töö siiski tehtud.”

28.06.2012 17:59 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0