Vabariigi vaenlased
9.9
8 hindajat

1. Vabariigi vaenlased
Hannes Veskimäe

See on Skandinaavia pankade ning meie meedia, ametiühingute ja poliitilise eliidi korruptsiooni avaldamine pretsedenditul moel.


Lisas Rein Veemees 18.02.2020
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Mõtlesin, kumma teema alla raamat paigutada, kas elulugude või poliitika, kuid kuna autor kirjutab siiski otseselt oma kogetust, siis valisin elulood, ehkki see sobiks sama hästi ka ajaloo ja poliitika rubriiki.
\"Vabariigi vaenlased\" on väga ladusalt ja selgelt kirjutatud, seda on hea lugeda.Teema on vägagi huvitav,selline, millega tõenäoliselt suuremal osal inimestest on mingi oma kogemus.Ehkki raamat on mahukas, on see algusest lõpuni põnev lugemine ning äratundmine. Parim raamat, mida viimasel ajal lugenud olen.Lisan veel, et seda raamatut võiksid lugeda kõik valimisealised kodanikud,kasvõi oma maailmapildi avardamiseks.”

18.02.2020 15:54 - Rein Veemees
Rein Veemees on seda arvustust muutnud: 07.03.2020 18:56
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Avasta imeline maailm
10
3 hindajat

2. Avasta imeline maailm
Discovery Channel

Asuge rännakule läbi meie imelise maailma. Hingematvad fotod ja sajad üllatavad faktid jutustavad kõigest, alates eepilistest rännetest ja suurejoonilistest loodusimedest, kuni mõistatuslike muistsete salakirjade ja peadpööritavate ekstreemspordialadeni.


Lisas Raamat24 06.07.2015
Pane hinne:
Klarnet
9.7
3 hindajat

3. Klarnet
Hannes Altrov

*Salvestatud Estonia Kontsertsaalis 1978.a. 1. Mozart: Klarnetikontsert A, KV622: Allegro 2. Adagio 3. Rondo 4. Debussy: Rapsoodia klarnetile ja orkestrile 5. Saint-Saens: Sonaat klarnetile ja klaverile op. 167: Allegretto 6. Allegro animato 7. Lento 8. Molto allegro. Allegretto


Lisas sipsik 11.02.2014
Pane hinne:
Komplekt: Taro alused: Waite + Rider Waite tarokaardid juubeliväljaanne

4. Evelin Bürger, Johannes Fiebig Komplekt: Taro alused: Waite + Rider Waite tarokaardid juubeliväljaanne

Johannes Fiebigi ja Evelin Bürgeri põhjalik tõlgendusraamat, kust leiab iga Rider Waite'i kaardi 10 tähtsama sümboli tähenduse, koos selle taroversiooni 100. juubeliks välja antud kaardipakiga. Kaardid on ingliskeelsete nimetustega. Taro paelub oma erilise seguga maagiast, saladusest ja tarkusest ning see on ühtlasi kogu maailmas üks armastatumaid kaartidega ennustamise süsteeme. Sellest raamatust leiate te kõige olulisemad, ülevaatlikud, täpsed ja tõsiseltvõetavad sümbolite seletused iga kaardi kohta, ühtlasi ka kõige ilusamad kaardiladumisviisid ning kaasaegsed kaartide seletamise reeglid, mis aitavad algajal iseseisvalt tõlgendada ja asjatundjal uusi vaatenurki avastada. Evelin Bürger ja Johannes Fiebig on ühed edukamad tarokaartide kohta käivate raamatute autorid, kelle raamatute läbimüük küündib 1,6 miljoni eksemplarini. Nende 25 aasta pikkune kogemus raamatuautoritena ja seminaride läbiviijatena teevad Taro alustest usaldusväärse nõuandja ning praktilise käsiraamatu, mis sisaldab hulgaliselt ka oma ala asjatundjate nõuandeid. Waite’i taro on konkurentsitult enamlevinud tarokaartide versioon maailmas. Selle autoriteks on Athur Edward Waite (1857-1942) ja kunstnik Pamela Colman Smith (1878-1951). Komplekt ilmus esmakordselt Londoni kirjastuses Rider (sellest ka nimi). Paljud inimesed leiavad, et nende kaartide kasutamine on kõige lihtsam. Samas sisaldub neis kaartides väga suur hulk sümboleid, mis võimaldab tõlgenduses üha sügavamale minna.


Lisas Zeus 24.09.2013
Pane hinne:
Johannes Soodla VR II/2, II/3 Relva -SSi kindral
7.8
5 hindajat

5. Johannes Soodla VR II/2, II/3 Relva -SSi kindral
Rauno Võsaste

Johannes Soodlat (1897–1965) võib pidada üheks eripalgelisima karjääriga Eesti sõjaväelaseks. Teenistuse jooksul tuli tal kanda erinevaid vorme tsaariarmee mundrist kuni Relva-SSi kindrali omani. Sinna vahele mahtus ka ainuke vabalt valitud vorm – Eesti sõjaväe munder. Raamat annab põhjaliku ülevaate Johannes Soodla sõjameheteest, kuid esitab haaravalt ka episoode tema eraelust, olgu selleks lapsepõlv Tartumaal või koolidirektoritegevus Itaalias. Lõbusaid ja ohvitserile ehk mittesobivaidki seiku leiame nii kolonel Soodla kui ka hilisema kindralinspektor Soodla teenistusest ja eraelust. Raamatus on kasutatud hulgaliselt arhiivimaterjale ja dokumente nii kodu- kui ka välismaalt. Johannes Soodla isikliku arhiivi materjalid, mida raamatu kirjutamisel on kasutatud ja millest mõned on avaldatud esmakordselt, aitavad täpsustada fakte tõsisema sõjaajaloohuvilise jaoks, aga teevad lugemise nauditavaks ka laiemale lugejaskonnale.


Lisas cantabile 27.02.2013
Pane hinne:
Päevaraamatud
9.0
1 hindaja

6. Päevaraamatud
Johannes Semper

Johannes Semper (1892–1970) lõpetas gümnaasiumi Pärnus, käis Peterburi ülikoolis (1910–1914) ja õppis hiljem Moskvas, aga juba Eesti Vabariigi päevil veel Berliinis ja Pariisis, ning 1928. aastal lõpetas Tartu ülikooli magistrikraadiga kirjandusloo alal. Pärast Eesti okupeerimist 1940 osales ta NLKP liikmena Eesti ühiskonna sovetiseerimisel, sattudes küll aastatel 1950–1955 süüdistustega kosmopolitismis ja kodanliku natsionalismis põlu alla. Samas on Semper jäänud meie mällu ikkagi kirjanikuna, tõlkijana, toimetajana. Käesolevate isiklike märkmete kaudu pääseb lugeja väga lähedale Johannes Semperile kui inimesele, tema kujunemisele, küpsusaastatele sõja- ja surveaegadel. Olenemata ühiskondlikust korrast jääb Semper ausaks iseenda ja oma lähedaste vastu, tema päevaraamatutes on aga kirjas raasuke rahvagi ajalugu. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.


Lisas cantabile 04.02.2013
Pane hinne: