Minu girlfriend on eestlane
6.2
5 hindajat

1. Minu girlfriend on eestlane
Eero Spriit

„Minu girlfriend on eestlane" on vaimukas ja kaasaegne komöödia, milles kodune pidu muutub kaoseks, kui väikesest arusaamatusest liikuma läinud sündmuste laviin võtab ootamatud mõõtmed. See on naerupommi lõhkemine teatrilaval täis hoogu, kirge ja pöörast situatsioonikoomikat. See on eeskätt noorema põlvkonna komöödia, mis tuleb kõige enam esile tekstist, kus on käsitletud tänapäeva nähtusi ja kasutatud suhtluskeelt, mis erineb nn. „klassikute“ kõnekeelest. Tegelikult esindavad Gilles Dyreki teosed traditsioonilist prantsuse komöödiat. Koomiline efekt tekib muu hulgas sellest, et publik teab alati rohkem kui tegelased laval. See tekitab lõbusaid arusaamatusi, segadust ja desorientatsiooni.


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“olen allergiline suvejantide suhtes, seetõttu oli kehv eelarvamus tükki vaatama minnes. Kuna kodu lähedal, siis ikkagi sai pilet võetud. Hoogu ja kirge ja pöörast situatsioonikoomikat küll nagu oli, aga see oli ikka jube kunstlik ja tehtud. Täiesti üle võlli oli megadetsibellides iga 3 sec järel karjutud "musikene", mis ähvardas kuulmiselundi trummikile lõhata. Palun säästke tervist! No muidu oli jah, enam -vähem rahuldav. ”

14.08.2013 15:31 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nädal aega kolmekesi
9.0
4 hindajat

2. Nädal aega kolmekesi
Eero Spriit

Paul on otsustanud lõpetada ainult neli kuud kestnud kooselu Sophiega. Et seda kavatsust ellu viia, kutsub ta appi oma parima sõbra Martini, kes on vastu tahtmist sunnitud kolima paarikese juurde elama. Aga ainult nädalaks, mitte rohkem! Nii käivitub vägagi plahvatusohtlik, kuid naljakas situatsioon, mis lõpuks leiab lahenduse läbi koomika ja musta huumori. Clément Micheli „Nädal aega kolmekesi.” on tõeline maiuspala nii head situatsioonikomöödiat kui absurditeatrit armastavale vaatajale. Hästi läbikomponeeritud tekstis annab tooni tundlik, vahel absurdini viidud, veidi nihestatud huumor. Lugu, mis esmapilgul võiks tunduda veidi ehmatav või isegi küüniline, osutub hoopiski ühtaegu nii naljakakas kui ka liigutavaks. Clément Michel on sündinud Pariisis 1974.a. Ta ôppis ESRA’s (Kôrgemas filmikoolis) ja 19. Linnaosa Draamakunsti Konservatooriumis. Clément Michel on näitleja ja draamakirjanik, filmirežissöör ja stsenaariumite autor. Une semaine, pas plus („Nädal aega kolmekesi“) on Clément Micheli neljas näitemäng. Näidend esietendus 2011.a. Pariisi teatris Gaîté Montparnasse ja kujunes selle hooaja tôeliseks menutükiks. Clément Michel on öelnud, et tema suurimateks môjutajateks on Feydeau ja telesari „Sôbrad“ (Friends, USA komöödiasari). Kaasaja Feydeau’ks on teda nimetanud ka Prantsuse teatrikriitikud.


Lisas cantabile 12.06.2013
Pane hinne: