7.0 13 hindajat

Microsoft Windows 8

Operatsioonisüsteem lauaarvutitele, sülearvutitele, tahvelarvutitele ja kodukino PC-dele. Lisas Pide 11.11.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Selle edasi-tagasi väntamisega tavalise töölauavaate ja Metro kastikeste vahel ei harjugi ära, nüüd jääb loota vaid Windows 8.1 uuendusele, et ehk see muudab midagi. Kuulu järgi peaks sel olema võimalus seadistada nii, et arvutit buutides satud kohe töölauavaatesse ja parimal juhul ei peagi kunagi seda Metro asja enam nägema.”

20.10.2013 17:54 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“See Windowsi versioon on nüüd ikka päris erinev sellest, millega PC kasutajad seni harjunud on. Selles on nii head kui halba.

Suurimaks probleemiks pean seda, et kui Windows 7 oli selle tee lõpp, mida alustas Windows 95, siis tähendab see, et Windows 7 puhul oli olemasolev kontseptsioon lihtsalt briljandiks lihvitud -- kõik oli ilus, kiire, mugav ja toimiv. On arusaadav, et ükskord peab ka midagi revolutsioonilist tegema, sest maailm ju ümberringi muutub. Windows 8 ongi see revolutsioon, ent seega ühtlasi uue tee esimene pääsuke. Seega umbes sama läbimõeldud, nagu Windows 95...

Windows 8 on naljakas hübriid maailmast, mis Microsoftile kangesti meeldima hakkas, kui nende mobiiltelefonide divisjon selle Metro kasutajaliidesega välja tuli. Peagi liikus see ka Xboxile, tahvelarvutitesse ja.. ega siis suured lauaarvutid või sülerid, millel pole isegi puuteekraani, sellest ilma jäänud.

Installeerimine käis kiirelt ja lihtsalt. Clean install oli mugavalt tehtav otse allalaaditavast failist, ei pidanud isegi mingilt eraldi meedialt buutima, ega midagi. Hästi tehtud. Võttis kõigega kokku aega u 2h, võibolla isegi vähem.

Windows 8 kasutamiseks peab endale Microsofti konto looma või olemasolevat kasutama. Selle aluseks on meiliaadress, mis võib olla ka näiteks Gmaili oma. Ei pea Hotmail olema. Parimal juhul seotakse selle läbi nii sinu WIndows 8 arvuti, Win 8 telefon kui ka Xboxi gamertag.

Ette tulebki see Metro (mida muide Microsoft enam Metroks nimetada ei taha/tohi, sest selle õigused olla mingil muul firmal). Ei saa öelda, et see inetu oleks. UI ise on ilus ja värviline, samuti on kenad kõik liikumised, näiteks programmi avades nende ruudukeste pöörlemine jne. Kui natuke ruute ümber tõsta (seda saab) ja suuruseid muuta (valida on väikese ja suure vahel, suur on kaks väikest kõrvuti), saab endale päris normaalselt kujundada vaate, kus kõik olulised programmid kiiresti leitavad.

Probleem on aga selles, et... enamus programme, mida ma kasutan (Photoshop jne) avanevad ikkagi tavalises desktop vaates. See viimane on justkui eraldi rakendus, üks rakenduseikoonike, mille taga peitub töölaud, nagu tavaliselt. Selle vahega, et START nuppu ja sealt avanevat programmimenüüd pole. Ka selle vahega, et nüüd kui vajutada mingi faili peal DEL nuppu, ei küsita üle, kas kustutada, vaid läheb kohe prügisse. Ka selle vahega, et enam ei ole seda Air stiili, nii et aknad ei paista läbi ja näevad välja koledad, nagu Windows 7 eriti odava Basic (või oli see Starter?) versiooni puhul. Igatahes kole on. Kui hiir harjumuspärasesse Start menüü asukohta viia ja päris nurka lükata, tuleb küll väike ruuduke, kus peal näha Metro kasutajaliides, ehk et see on kiirnupp tagasi avaekraanile saamiseks.
Ühesõnaga, esimene probleem on selles, et ma ei saa aru, miks ma pean Metro ekraanilt programme avama, kui nagunii enamus, mida ma kasutan, viivad tagasi töölauavaatesse. Jah, ma tean, et saab ka töölauale ikoone panna ja sealt avada, aga see Metro lükatakse igal võimalusel ikka nina alla.

Teine probleem on selles, et Metros on mul näiteks meid praegu veel, samuti on seal muusika- ja videomängija. Nii. Probleeme on siin kaks tükki. Esimene on see, et kui ma muusikat tahan kuulata, ja ütleme desktopil MP3 failile klõpsan, visatakse mind Metro täisekraanrakendusse, mis mängib muusikat. Terve ekraan on seda täis! Teine probleem on samal teemal. Meiliprogramm on kohutavalt halb ning seda avades täitub samuti terve ekraan programmiga, ei ole seal mingeid tööriistu kohe näha, ega sulgemisnuppu.. Muide ESC nupp ei vii tagasi eelmisesse vaatesse, erga sulge ka programmi. Enamus juhtudel ei tee see absoluutselt mitte midagi, mis on eriti jabur, sest instinktiivselt tahaks seda kogu aeg vajutada, kui mingisse imelikku kohta satun või tahan sellest täisekraanprogrammist väljuda.

Kasutan arvutit tavaliselt nii, et mul on korraga mitu akent lahti. Ühte vaatan, teist vaatan, kolmandat ja neljandat võrdlen ning üleval näen veel muusikamängija praegust ja järgmist lugu. Mitte Windows 8-s! Metro rakendus täidab kogu ekraani ja ma ei saa isegi attachmenti meiliprogrammist otse desktopile lohistada, sest see on võimatu. Ei saa meilirakendust väiksemaks teha ja desktopi nagunii Metro taustal ei näekski. Ahh....

Kokkuvõttes ütleks ma, et see on küll arusaadav, miks Microsoft sinna suunas asju lükkab ja mõnele inimesele, kes ainult netis surfab ja meili loeb, see ehk probleemiks ei ole. Aga Windows 8 all langeb päris kindlasti produktiivsus kõigil neil inimestel, kes teevad paljusid asju korraga ja vajavad, et see kõik käiks kiirelt. Neile ma uuendust ei soovita, aga neile, kes tahavad oma elu natuke raskemaks teha ja lihtsalt uusi asju proovida.. neile küll. ”

16.12.2012 16:45 - terminaator
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Kommentaarid:
16.12.2012 18:04 sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Naljakas jah, et nüüd kukub välja, et Mac'ide operatsioonisüsteem on endiste Windowsite kasutajatele omasem ja harjumuspärasem kui Windowsi uus versioon ise...

“See algusekraan on ikka päris imelik asi kui peab hiirega arvutit kasutama. Puuteekraaniga on asi loogiline, aga ainult siis kui seda osa kasutad. Sest kui minna sealt tavalisse töölauavaatesse, siis on puuteekraan jälle üsna kasutu asi. Imelikult on püütud kaks omavahel sobimatut asja kokku panna.
See töölauavaade on normaalne, kuigi kohe ei pruugi kõiki funktsioone üles leida, sest üht-teist on muudetud. Natuke käib närvidele ka operatsioonisüsteemi ebastabiilsus. Mingeid kokkujooksmise asju tuleb ikka ette. Asi, mida Win 7-ga kordagi ei kogenud. Samas öeldi, et seda Win 8-t on kõige rohkem testitud kõigist toodetest üldse... Noh.
See "avakuva" on küll atraktiive ja ilus värviline, aga üsna mõttetu asi, kui igapäevast töötegemist silmas pidada. Ebamugav. ”

11.11.2012 19:36 - Pide
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Microsoft Windows 8 arvustusi (review)Otsi Google abil: microsoft windows 8 (review)