5.1 11 hindajat

Duke Nukem Forever (PC)
3D Realms, Triptych Games, Gearbox Software

Esimese isiku vaates ulmemärulimäng. Järg 1996 aasta kultusmängule Duke Nukem 3D. Mäng oli arenduses 14 aastat. Toetatud platvormideks PC, Xbox 360 ja PS3. Lisas Meningor 13.06.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Originaal Duke'i sai kunagi ikka tundide kaupa mängitud ning vaimustus oli suur. Ega tol ajal suurt valikut FPS näol ei olnudki. Seega paistis mäng silma just hea huumori, lihtsa mängitavuse, olematu IQ-ga kollide ning tolle aja kohta suure relvavalikuga.
DNF-i esmakordselt mängides andis esimesena tunda Duke'i enda liikuvus, mis oli liiga kohmakas ja üritas sarnaneda tänapäeva shooteritega. Relvade üleskorjamine oli liialt aeglane ja tüütu, kuna selleks tuli eraldi nuppu vajutada. Minu arust oleks piisanud täiesti, kui relva oleks kätte saanud vanakooli stiilis ehk siis sellest n-ö üle joostes/puudutades. Ma limiteeritud relvade (2) kaasas kandmist parem ei hakka mainimagi.
Teine asi oli coverup süsteem. Jällegi taheti jälgida standardit, mis paljudes shooterites on igapäevaseks saanud. Aga suurim pettumus mängus oli MÕTLEVAD kollid! Sa pidid kuskile taha varjuma, relva taas laadima ning olema täpsuskütt, et neile pihta saada, kuna kollid oskasid ümbritsevaid blokaade hästi ära kasutada ning olid suht täpse laskmisega.
Reviewdest sai näha, et mängus oli ka palju puzzle tüüpi ülesandeid. Milleks? Mida sellega saavutada taheti? Mängu pikemaks venitada? Minu arust lõhkus see üldist Duke'i atmosfääri, mis esmajoones peaks siiski olema tulnukate hakeldamine, mitte aga MacGyveri stiilis pea murdmine.
Isetaastuv elu ei muutnud muljet paremaks. Isiklikult poleks midagi selle vastu olnud, kui kollide mahanottimisest oleksid järgi jäänud õhus hõljuvad südamed vms.
Ootasin lihtsat shoot'em'up stiilis märulit, et võimsate relvadega kolle õhku lasta ja ümbruskonda hävitada. Paraku jäi mäng sellest väga kaugele. ”

12.01.2012 18:11 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +2   -0

“Mängisin omal ajal selle Duke Nukem 3D ribadeks ja saavutasin seal ennenägematu osavuse ning leidsin isegi aega ise kaarte disainida. Seepärast olen need 14 aastat, mil uut Duke´i lubati ja vahelduva eduga arendati, ikka oodanud.
Kahjuks tuli pettuda, sest uus Duke on küll on poliitiliselt ebakorrektsuselt ja ülbuselt Duke, aga muu on läinud liiga meinstriimiks. Pealegi ei ole pilt nii ilus kui praeguse aja mängudega harjunud inimene ootaks. Lisaks langeb vahel kaadrisagedus ka korraliku riistvaraga veidralt madalale.
Nad oleks pidanud Duke Nukem 3D lihtsalt FullHD-ks keerama ja saundi üle käima. See, mis nemad tulemuseks said, ei ole nii stiilne kui 14 aasta vanune osa, ning ei ole ka nii vinge visuaalselt, kui on teised tänapäevased mängud.”

13.06.2011 12:16 - Meningor
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe 3D Realms, Triptych Games, Gearbox Software Duke Nukem Forever (PC) arvustusi (review)Otsi Google abil: 3d realms, triptych games, gearbox software duke nukem forever (pc) (review)