Pikk päevatee kaob öösse
8.0
1 hindaja

73. Pikk päevatee kaob öösse
Merle Karusoo

„Pikk päevatee kaob öösse” kuulub kahtlemata psühholoogilise draama maailmaklassikasse. Suur ameerika näitekirjanik maalib ummikusse jooksvatest peresuhetest ning illusioonide koorma all vankuvatest inimestest peene, sügava, samas pastelse ja tundliku pildi. Kaks armastavat, ent sellest hoolimata teineteisest mööda elanud keskeas inimest ja nende täiskasvanud pojad on silmitsi olukorraga, kus nende senine eluretsept – probleemide salgamine, enesepettus – enam ei aita. Kuigi elatakse ühise katuse all, ei leita ühist keelt. Oma üksildasse maailma, enesekaotuse piirile jõudnud Maryt kurnab narkosõltuvus, mehi hävitab alkoholism. „Pikk päevatee kaob öösse” põhineb suuresti O’Neilli enda perekonnalool. Kunagise kuulsuse mälestusest elav näitlejast isa, narkosõltlasest ema, alkohoolikust vend, süütunne, enesepettus, kunagiste hingetraumade kaja – need on O’Neilli autobiograafilised motiivid ja teemad. Osades: Ülle Kaljuste, Ain Lutsepp, Tiit Sukk, Märt Avandi, Pille Lukin.


Lisas laurent 13.11.2011
Pane hinne:
Jaan Umbi lugu
9.0
3 hindajat

74. Jaan Umbi lugu
Priit Pedajas

Läks kord üks kihnu poiss merele, suured unistused südames ja taskud tühjust täis… Kui juba lugu merest, siis on seal nii laule ja naljakaid lorijutte kui ka uskumatuid seiklusi kaugetes sadamates. Laeval saavad kokku elu alustavad mehed ja elu näinud mehed, kihnlased-lätlased-mandrimehed. Sadamas saadavad naised neid teele, mure ja armastusega. Lava muutub laevatekiks ja rannakülaks, taamal loksuv meri tõuseb äkitselt tormiks. Meremehed teevad tööd, klaarivad suhteid, vestavad lõbusaid ja süngeid lugusid ning nagu eluski on need lood tihtipeale mõlemat korraga. Näidend tugineb otseselt eesti mereajaloo allikatele, nii et kogu lugu – kuigi üksikasjades ja tegelaste poolest mõistagi väljamõeldis – seisab tõestisündinu põhjal. Peategelase prototüüp on kihnu poiss Jaan Umb, kellega sada aastat tagasi päriselt juhtunud hull lugu on samuti näidendis sees. Laval kõlab ehe ja kaunis kihnu keel, mida aitasid Eesti Draamateatri näitlejatele selgeks õpetada praegused noored kihnlased, kes kodusaare kultuuri au sees peavad ja keelt igapäevaelus elavana hoiavad. Osades: Jaan Rekkor, Tõnu Oja, Taavi Teplenkov, Lauri Lagle, Uku Uusberg, Ülle Kaljuste, Kersti Heinloo, Ain Lutsepp.


Lisas laurent 13.11.2011
Pane hinne:
Võlanõudjad (Veneetsia kaupmees)
7.0
1 hindaja

75. Võlanõudjad (Veneetsia kaupmees)
Hendrik Toompere jr

Shakespeare’i „Veneetsia kaupmees“ on yks kuulsamaid lugusid laenamisest ja võlguolemisest. Me kõik elame võlgu. Kõik on laenu peal. Me elame võlgu tuleviku ees. Me oleme võlgu ka oma eelkäijatele, tänu kelle pingutustele me yldse olemas oleme. Me oleme võlgu yksteise ees. Meil on võlgu võetud mitte yksnes raha pankadelt, vaid ka tunded ja omavahelised suhted. Kas yldse on midagi, mis on päriselt meie oma? Võib-olla on see armastus... Eks paistab. Võib-olla on elu – kõik lihtsalt yks loterii. Kellel veab, kellel ei vea. Osades: Jan Uuspõld, Jüri Tiidus (külalisena), Hendrik Toompere jr jr, Taavi Teplenkov, Roland Laos, Marta Laan, Merle Palmiste, Mait Malmsten, Kersti Heinloo, Märt Avandi, Tõnu Kark, Martin Veinmann.


Lisas laurent 13.11.2011
Pane hinne:
Vaata, ma kukun
6.0
3 hindajat

76. Vaata, ma kukun
Diana Leesalu

Iga põlvkond peab võitlema oma lahingud ja kaotama oma illusioonid. Igaüks peab ise oma põlved ja hinged marraskile kukkuma. Sest armideta surra oleks narr. Meil on uued mänguasjad, uued filmid, uued bändid ja uued brändid, mis on täis sõnumeid, üleskutseid, motivatsiooni ja inspiratsiooni. Ja meil on vabadus teha ükskõik mida, ükskõik kus ja ükskõik kellega. Kõik teed on meie ees valla. Meil on raha ja võimalusi. Meil on vabadus ise otsustada. Aga mida tahta siis, kui tahta võib kõike? Ja kas see suur vabadus on üldse tõeline või meile ainult näib nii? Kuidas see küll nii läks, et ühel hetkel ongi meil ainult kaks valikut - kas lihtsalt tantsida pimesi läbi lõputu elu või asuda mässama selle maailma vastu, mis on meid sünnitanud? Sest iga põlvkond peab ju võitlema oma lahingud ja kaotama oma illusioonid. Ja kui siirus teeb meid naiivseks, siis olgu nii. Osades: Katariina Kabel, Jane Kruus, Kristiina-Hortensia Port, Maiken Schmidt, Märt Pius, Kaspar Velberg, Indrek Ojari, Margus Tabor.


Lisas qvit 09.10.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ilus lavastus, ilusa muusikaga ja kauni lavakujundusega. Noore lavastaja üllatus.”

09.10.2011 21:13 - qvit
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Biloxi blues
7.2
5 hindajat

77. Biloxi blues
Sander Pukk

Neil Simoni poolautobiograafilise „Eugene’i triloogia“ teine osa, mille keskmes on noor kirjanikuametist unistav Eugene M. Jerome. 1943. aastal mobiliseeritakse Eugene sõjaväkke, kus ta peab oma saatusekaaslastega kahe ja poole kuu pikkuse väljaõppe jooksul ekstsentrilise seersandi käe all valmistuma sõjaks. Noorus, mis juhuslikult langeb samasse aega Teise maailmasõjaga, ei erine oluliselt noorusest mis tahes muul ajal. Kuuel väga erineva tausta ja maailmavaatega poisil on igaühel oma unistused ning oma hirmud. Väeõppuste sundseisus aga tuleb neil lisaks sõjapidamisele õppida palju üksteise, iseenda ja elu kohta. // Osades: Priit Strandberg, Karl-Andreas Kalmet, Henrik Kalmet, Pääru Oja, Priit Pius ja Piret Krumm, Kristjan Üksküla, Rain Simmul ja Sandra Uusberg, Liis Lass.


Lisas qvit 09.10.2011
Pane hinne:
Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.
9.6
5 hindajat

78. Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.
Elmo Nüganen

Elmo Nüganeni instseneering A. H. Tammsaare romaani "Tõde ja õigus" neljandast osast. Lavastus on jätkuks romaanisarja teisel köitel põhinevale "Tõde ja õigus. Teisele osale", kuid moodustab omaette loo ja on seetõttu vaadatav ka eraldisesivana. // Osades: Hele Kõrve, Indrek Sammul, Andrus Vaarik, Evelin Võigemast, Andres Raag, Andero Ermel, Rain Simmul, Epp Eespäev, Allan Noormets, Piret Kalda, Anu Lamp, Helene Vannari, Anne Reemann, Elisabet Tamm, Sandra Uusberg, Argo Aadli, Margus Tabor, Tõnn Lamp, Mart Toome, Kalju Orro ja Indrek Ojari.


Lisas qvit 09.10.2011
Pane hinne: