3.5 20 hindajat

Season of the Witch (2011)
Dominic Sena

Fantaasiaseiklusfilm. 14. sajand. Ristirüütel Behman (Nicolas Cage) saabub peale ristiretke kodumaale, avastades, et see on laastatud Musta Katku poolt. Surmahäda esilekutsumises süüdistatakse noort neidu (Claire Foy), teda kahtlustatakse seotuses saatanaga ning nõidumises. Surev kardinal palub Behmani, et too viiks nõia kaugel asuvasse kloostrisse, kus nõid hukataks. Eestikeelne pealkiri: Musta nõia aasta. Lisas Raus 18.01.2011
Pane hinne:

Arvustused

“Filmi peategelased on kaks sõpra, ristirüütlit. Jumala vaenlaste vastu aastaid järjest võideldes mõtisklevad nad, et küll neid vaenlaseid on ikka palju ja ega see ei saa õige asi olla. Kui üks rüütel (Cage) juhuslikult tapab ühe noore naise, otsustavad nad tapmise lõpetada. Kodumaale tagasi jõuavad nad aga keset katkuepideemiat, mille väidetavalt on põhjustanud üks noor tüdruk, kes olevat nõid. Jumala vastu pööranud desertöörid peavad nõia suures ja raskes ratastel raudpuuris vedama kaugele kloostrisse, et nõidus maha võtta ja katk lõpetada.
Filmi algus on paljulubav, nõidade hukkamise stseen on just selline, millist selliselt filmilt ootaks, aga juba rüütilte võitlusstseenid hakkavad korduma, vaid aastanumbrid subtiitrites suurenevad ja sõprad-rüütlid muutuvad habetunumaks. Nõia vankri vedamine üle kuristiku on püütud teha väga pingeliseks, aga hakkab natuke venima. Filmi nõrgim koht on aga eriefektid. Ründavad hundid on eriti odavalt tehtud käpiknuku tasemel ja lõhuvad oma koomilisusega kogu filmi jooksul ehitada püütud pinge. Deemoni animatsioon on võrreldav algelise multifilmiga. Kuidas 2011. aastal sellist kvaliteeti lubati?
Isegi komöödiana on see film äärmiselt nõrk.
Selle filmi oleks TV3 võinud poole pealt ära lõpetada, oleks rohkem punkte saanud.”

04.09.2012 09:08 - mkm
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommenteeri arvustust

“Järjekordne kohutav film väga ebausutava näitlemisega Cage-i poolt ja naeruväärsete arvuti efektidega. Tobe plot, piinlikud naljad ja halb näitlemine.”

26.04.2011 12:14 - Kali Briis
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommenteeri arvustust

“Ei tea, mis see nüüd on Nicolas Cage´il, et ta järjest nõiateemalistes filmides mängib. Seekord küll väheke teisel pool olles.
Film tundub odavalt tehtud, on igav ja aeglase tempoga.”

18.01.2011 10:00 - Raus
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommenteeri arvustust

Kirjuta arvustus

Mis värvi on see sinine ruut?

Loe Dominic Sena Season of the Witch (2011) arvustusi (review)Otsi Google abil: dominic sena season of the witch (2011) (review)