7.5 2 hindajat

Asus N76VJ-T4070H

Ekraan: 17,3" FullHD 1920x1080 LED, matt Protsessor: Intel Core i7-3630QM 2,4/3,4 GHz Mälu:8 GB DDR3 1600 MHz Kõvaketas: 750 GB 7200 p/m Videokaart: NVIDIA GeForce GT 635M, 2GB mälu Kõlarid: Bang&Olufsen + väline subwoofer 4 x USB 3.0, 1 x HDMI 1.4 Mõõtmed: 41,5 x 28 x 3,29 cm Kaal : 3,4 kg Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
25.08.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Otsisin tegelikult üldse väiksemat arvutit, kuid hea hinna ja skandinaavia klaviatuuri tõttu valisin selle 17-tollise ekraaniga läpaka. Nädalaga olen juba ära harjunud nii klahvide kui ka natuke kummalise touchpadiga.
Disain on üsna otseselt õunamärgiga arvuti pealt maha pandud, isegi kaane sees on helendav logo. Klahvid on juba vist juba kõigil tootjatel need Apple-tüüpi, suurte vahedega. Kuna mu vana läpakas on ThinkPad, siis oli uue klahvindusega harjumine keeruline. Klahvi käik on küll normaalne, saab mõttepausi ajal sõrme nupule toetada, ning vaid veidi vajutades liigub nupp vaikselt ja konkreetselt. Klahvide plastik on natuke kummine, mis on päris mugav. Kirjutada saab üsna vaikselt ja ilma klõbinata, vaiksed naksud on küll kosta. Vaid tühikuklahv klõbiseb natuke.
Touchpadi vajutamine nõuab jõudu. Vajutada tuleb küll õnneks ainult parema kliki saamiseks ja seda väga palju vaja ei lähe (tavakliki jaoks piisab kergest tap'ist). Harjumatu oli algul veel ka see, et touchpadi paremas ääres ei ole kerimisriba. Kerimiseks tuleb touchpadil libistada kahte sõrme. Sõrmede üksteisest kaugemale-lähemale liigutamine toimib suurendavana, nagu puutetundliku ekraaniga telefonidel ja tahvlitel. Ning 3 sõrmega tõmmates suletakse, õigmini minimeeritakse kõik aknad.
Ekraan on talutav. Eredust on piisavalt ka päikeselise ilma jaoks, Full HD resolutsioon on sellise ekraanisuuruse kohta kah mõistlik. Peab ainult jälgima ekraani nurka silmade suhtes. Täisnurga all on värvimoonutused väiksemad, aga ega siin midagi kiita ei ole.
Asus N76VJ on üllatavalt lihtne upgradeda. Põhja all vaid ühe kruviga paneeli taga on 2 kõvaketta pesa ja keskel 2 mälupesa. Ühes kõvaketta pesas on 750 GB Seagate Momentus, teine pesa on tühi. Kui kiirete SSD-de hinnad peaks langema, siis asendada ja vahetada on väga lihtne.
Kõlarid on külaltki suured ning suunatud arvuti taga istuja poole. Muusika kuulamisele annab aga hoopis teise kõla subwooferi külgeühendamine. Supakas ise on vaevalt 8 cm kõrgune silinder, aga personaalse töökoha jaoks ajab asja ära küll.
Videokaart on küll eilne päev, nagu tegelikult ka protsessor, aga kuna ma ei kavatse selle arvutiga mängida, siis see mind ei häiri.
Kaasa ma kahjuks ka seda arvutit võtta ei saa - ta on nii pikk/lai, et ei mahu mu arvutikotti ära. Aga koduseks ühest toast teise liikuvaks tööjaamaks sobib päris hästi.”

25.08.2013 23:51 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kommentaarid:
28.11.2013 01:28 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Olen nüüd paar korda arvutit ka kaasa võtnud - suurtest mõõtmetest ja raskusest hullem on aga korpuse materjal - küll on alumiinium külma ilmaga käe all vastik.
Ja teise halva asjana märgiks ära Asuse jalad, mis on tehtud väga määrivat tüüpi mustast kummist. Heleda laua peal arvutit nihutada ei tasu, puhtaks saada on päris raske.
Alandasin hinnet 1 punkti 7 peale.
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Asus N76VJ-T4070H arvustusi (review)Otsi Google abil: asus n76vj-t4070h (review)